Skocz do zawartości

Jaka kosiarkę spalinowa kupić?


Aldon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz wybieramy piłę spalinową :rotfl: to i przy okazji jak dla mnie kosiarkę do trawy jaką polecicie ? W kwocie do 1200 zł , najlepiej z napędem ale w tych pieniążkach nic przystępnego nie znajdzie , podobno krąży legenda ze silniki briggs&strattion sa dośc dobre , a ile w tym prawdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kosiarka-naped-husar-bsdov750-51cm-5w1-gratis-i4365898571.html  KOSIARKA NAPĘD HUSAR B&SDOV750

Albo taka coś pomiedzy takimi, koszenia mam dość sporo to i silnik musi byc sporyi zeby nie przystawiało przy ciut wiekszej trawie, bo sasiedzi to mnie do szału doprowadzają , kupi taka kosiareczke za 300 zł i cały dzien brzeczy i gasnie i odpalaa, kur...  :mur1:

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam już chyba czwarty sezon kosiarki Murray MP450 z silnikiem B&S 148cc, poza wymianami oleju, ostrzeniem kosy i jedną wymianą świecy w tym roku nic robię. Olej oryginał raz na rok (po zakupie po kilku godzinach), koszt 20PLN, filtr powietrza wymienię dopiero w tym sezonie - zamiennik 9PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Panowie a warto kupić coś w używce do 400zł? Będzie używana raz na miesiąc więc nie potrzebna jest jakaś super hiper.

 

może tą z Juli warto się zainteresować ? Może nie B&S, może i plastikowa obudowa, ale nówka i z gwarancją.

 

 

 


podobno krąży legenda ze silniki briggs&strattion sa dośc dobre

 

zależy które serie, takie opinie krążą chyba od 6 w górę, o 3,4 i 5 są mieszane opinie - kto jak trafił.

Z innych bardzo dobrych silników jest Honda, ale to już spory wydatek niestety.

 

 

 


W kwocie do 1200 zł , najlepiej z napędem ale w tych pieniążkach nic przystępnego nie znajdzie

 

z napędem, jeździłeś ? Ja miałem okazję jeździć kosiarką z napędem z osadzonym silnikiem b&s serii 5, jak masz prosty trawnik bez zakamarków to ok, jazda zaczyna się jak masz nierówności + zakamarki, wtedy i tak lecisz nogami :P Napęd jest dobry na proste, w miarę równe odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


z napędem, jeździłeś ? Ja miałem okazję jeździć kosiarką z napędem z osadzonym silnikiem b&s serii 5, jak masz prosty trawnik bez zakamarków to ok, jazda zaczyna się jak masz nierówności + zakamarki, wtedy i tak lecisz nogami Napęd jest dobry na proste, w miarę równe odcinki.

 

Słuszna uwaga. Jak są jakieś drzewka, oczka, kij wie co, to już nie jest tak fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jakaś honda 5-konna pracuje od 2005 roku jakoś, ciągle bezawaryjnie. co roku tylko świece czyszczę i zmiana oleju , ale buda zaczyna gnić pomału niestety i wał z nożem jest na sztywno bo ten zabezpieczacz urywał się na pierwszym kamieniu.,., 

 

napęd przeciętny, ale bez napędu jest tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - to słabe nogi masz w takim razie, o klacie nie wspominam ;) 5KM Honda to powinna zamiatać bez napędu spokojnie i pchanie jej to powinna być czysta przyjemność, chyba że masz tak niewdzięczny trawnik z górami i dolinami, że to co innego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawnik nie równany nigdy i wszędzie jakieś roślinki usrane i drzewka.

 

nie widzę przyjemności w pchaniu kosiarki, chyba że ktoś ma ar czy dwa do skoszenia i to samego równego trawnika. ja u rodziców miałem bite 20a ogrodów i z 10 normalnego trawnika . łącznie z rowem przy drodze bezmała dzień koszenia. 

 

bez napędu pewno drugie tyle ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nic nie zastąpi kosy spalinowej na wysięgniku teleskopowym to jest dopiero mordęga :D  3 dni zakwasy potem herkules ;)

Dużo też zależy od ilości koszenia - u Ciebie sam napisałeś, że było tego w ciul i jeszcze trochę. Co innego jak ktoś ma przydomowy trawnik i rzuca się na napęd, który moim zdaniem jest zbędny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarka Partner P53 z silnikiem b&S 625, od 4 lat, raz na 1,5tygodnia kosze nia 1100m2 z pochylosciami zakamarkami krzewami i drzewkami. Nie wyobrazam sobie robic to bez napedu, zakrawa to o sadomaso. A co do kosiarki, to ostatnie dwie zimy nie chcialo mi sie jej chowac na zime i tak stala przysypana sniegiem. Na wiosne zlalem olej zapodalem nowy, etylina shell v power, 3 razy wcisnalem pompke i cyk od kopa zapala:) minus tej kosiarki, ze nie ma wylotu do kosza na calej powierzchmi tylnej sciany. Ale tk generalnie to polecem, przy czym ja bym teraz kupil model wyzszy, czytaj mocniejszy, generalnie b&s rzadzi:) aha sasiad zakupil ostatnio w castoramie NAC z b&s, bardzo fajnie to chodzi i jest cichutkie, wczesniej mial Al-ko i jak sam jej zrobil przeglad to chyba ogranicznik zdjal i jak kosil to mialem wrozenie, ze odpalil drona gotowego do startu:) milego koszenia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś powiem. Od 3 lat u mnie działa NAC 575 z silnikiem nac-a ovh, odpalanie Perfect, praca cicha bo silnik 2400rpm, problemów brak a do wykoszenia ponad 0,5ha średnio 2x w miesiącu. Kilka razy przyj****em w pniaka i blokadę od bramy ( aż 30cm płaskownik 4x40mm ścieło do połowy i wyciąglo z ziemi) i brak problemów. Pomimo że chinol, to jak powiedział gościu z sklepu, dobry chinol;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam aktualnie mam AL-KO z silnikiem b&s i ogólnie jestm zadowolony. kosiarkę użytkuje 4 lata koszę średnio raz w tygodniu 15a trawnika. silnikowo wszystko ok poza tym że jest głośna niestety wszystko co jest metalowe w tej kosiarce zaczyna rdzewieć. Ogólnie na plus:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i chyba tą mocniejszą zakupię , droższa ciut, ale najmocniejszy silnik, a o to mi chodzi bo czasami trawa jest wyższa niż poł metra , zeby nie przystawiało jej w ekstremalnych warunkach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz takową posiadam, nie mowię że wszędzie, ale miejscami się trafi :P

I tak patrze po tych kosiarach to wszytsko to jedno i to samo, tylko naklejka inna innych uchwyt a silniki briksa , sam silnik 800-900 zł nowy , takie to ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w robocie kosiarke ...najtansza z macro(prywaciaz nie bedzie inwestowal) , do skoszenia co tydzien 4tys m2 i nie chce sie zepsuc ;) Oczywiscie uklad rozruchu rozlecial sie dawno ( teraz owijamy zwykly sznurek z zaluzji wokol resztek ukladu ), linka ssania jest wspomnieniem (mamy drut ktorym blokujemy na chwile rozruchu klapke) , pret ktory trzeba trzymac podczas koszena zdemontowalimy od nowosci ( kto by to sciskal przez 6h?!) , a maszyne gasimy zwierajac kabelek do masy , kabelek wysokiego napiecia zostal przeciety o jakas blache wiec w srodku siedzi gwozdz i jest to poowijane tasma ...wyglada jakby wojne przezyla ale ...pali na dotyk i nie chce sie zepsuc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę kosiarki Stiga na silnikach B&S.Ojciec ma taką chyba z 8 lat i nic poza wymianą oleju nie robił.W tym roku sam musiałem kupić kosiarkę i wybór był oczywisty. Kupiłem takie cuś:

 

http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-2w1-stiga-collector-46-b-briggs-i4341150742.html

 

tylko w jeszcze lepszej cenie,bo poniżej 800zł. Dziecinnie prosta w obsłudze,niezawodna,solidnie wykonana,ze sztywnym plastikowym koszem,a nie ze szmaty...

Polecam,świetny sprzęt za niewygórowane pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...