Skocz do zawartości

Helix DB Four vs RF R300-4 vs CLARION APX4241 vs PG Audio ga 4150 mk2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w kropce - musze pilnie kupić czterokanałówę. Do wyboru mam:

 

- Helix Dark Blue Four

- Rockford Fosgate R300-4

- Clarion APX4241

- PG Audio ga 4150 mk2

- Crunch GPX 1000.4

 

Wszystkie w okolicach 200-300 zł.

 

Żadnego z powyższych nie miałem okazji słyszeć.

 

Napędzać będą:

-przód - uDimension El Comp 6

-sub - Rockford R1 30cm w skrzynce Closed ok 30l   lub ew. uDimension JR 1004 (25 cm) w podobnej skrzyni.

 

Nie zależy mi na robieniu wsi i prostowaniu dachu. Ma grać z ładnym impulsem, przyzwoicie jakościowo, ale żeby potrafiło potrząśnąc kiedy trzeba.

Muzyka w zdecydowanej większości szybka - darkstep, DnB, ciężki rock, neurofunk. Od czasu do czasu coś wolniejszego ale z wibrującym basem.

 

W poprzednim aucie miałem Helixy B 62C, Magnata Classica i subik Jensena (nie pamiętam dokłądnie którego) w skrzynce 20l.

Czas  na coś porządniejszego.

 

Błagam doradźcie, bo musze się do jutra zdecydować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Błagam doradźcie, bo musze się do jutra zdecydować :/

Ja to bym tego clarka brał ale to właściwie bez znaczenia bo całą resztę klocków masz zupełnie z przypadku zebraną.  A ten udim 1004 to już zupełna pomyłka w tym zestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc - tego Hifonicsa nie widziałem wcześniej. Ale co śmieszne  - kupiłem tego Helixa Dark Blue 4... od tego samego faceta, który sprzedaje Hifonicsa z linku :P
I powiem tak - wspomniany helix kosztował mnie 220 zł, a do tego dogadałem się jeszcze na kabelki Dietza za 70zł... Wydaje mi się, że to dobry deal. A, że przelewy już porobione, to chyba nie ma co "kręcić" żeby wymienić na Hifona. Czy może jednak warto?

 

Kwestia doboru klocków "z przypadku"... bo ja wiem - słyszałem tego RF R1 i słyszałem el compy. Niestety w dwóch różnych środowiskach (różne auta, wzmaki i pozostałe klocki) więc ciężko stwierdzić jak zagrają razem. Ale osobno bardzo mi się podobało. Trochę analitycznie, ale z odrobiną pazura. Chyba tak bym to ujął ;P

 

udim'a 1004 niestety nie miałem okazji słyszeć, ale też nie wymaga dużo rms a dokopałem się do kilku pochlebnych opinii na jego temat, jako uzupełniacza pasma.

 

Uszy mam jednak niedoświadczone w porównaniu do Was, więc chętnie wchłonę słowa mądrości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olbrzymiej różnicy nie ma, jeśli chodzi o jakość, są to poprawne budżetówki, z tym, że RE gra tłuściej, bardziej mięskiem ciska, nawet w zamkniętej, RF , to jak RF, gra twardziej. Raczej ja[k zwykle preferencje słuchacza, jeden woli to, a drugi tamto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...