Skocz do zawartości

Sniezenie kanalu :/


yolmen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

no wiec sprzecik jak w podpisie. prawy kanal mi sniezy. Slychac to na tweeterze a mid-bas jakby nie chcial za specjalnie grac. W zwiazku z probowaniem zlokalizowania problemu przeszedlem przez w sumie 3 rozne rca (Monster,Stinger i jakis no-name) na kazdym to samo. Wymienilem kabel masy do wzmacniacza. zamienialem miejscami rca lewy na prawy i nic , ale ... jak zamienilem wyjscia do glosnikow to sie sniezenie zmienilo na druga strone. No to mowie piecyk cos teges a ze jest na gwarancji to wyslalem , dzisiaj go dostalem z notka ze piecyk przeszedl wszystkie testy i nie ma problemu :hyhy: . WTF ? :hyhy:

 

od radia prawym progiem idzie rca i glosnikowe lewym +12 i remote. glosnikowe ida do okolic radia gdzie wlutowane sa w instalcje samochodu i idzie do dzwi gdzie sa zwrotnice i tam dalej hpm stingera.

 

nie wiem co tu by zrobic gwarancje mam do 25 marca to powiedzcie co ewentualnie sprawdzic i wtedy zadzwonic do rockforda na powazna rozmowe :zly:

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że posprawdzałeś wszystko co było można i wszystko wskazuje na uszkodzony piecyk :zly:

Napisz jeszcze czy się coś zmienia jak wyłączasz filtry na przód :hyhy:

Ja na twoim miejscu bym odesłał wzmacniacz jeszcze raz z odpowiednim pisemkiem

W ostateczności pozostaje jeszcze zamiana kanałów przednich z tylnymi (o ile w nich nie ma tej usterki) na subwooferze nie powinno być tego słychać :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tez kiedys przyadek ze wzmacniacz siał po kontakcie jego obudowy z masa samochodu, innymi słowy kiedy byl przykrecony do blachy.
Ja właśnie mam ten problem :/ A dobrać się do wzmakow, to muszę tynie fotele i wszystkie plastiki bagaja wyrzucić :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec koledzy dzownilem dzis do rockforda i koles powiedzial ze wzmacniacz byl w aucie , w sali nasluchu i na benchmarku i nie znalezli problemu. Ja natomiast dzisiaj roiblem rozne przerozne manewry i prawa strona brzdeczy "trzaska" w rytm muzyki (ale muzyke tez slychac) lewa strone bardzo delikatnie. teraz jade na 3 i 4 kanale bo tego tam nie ma. jest ewentualnie delikatny dzwiek obrotow silnika. nie mam zbytnio dostepu do drugiego radia . ale mam kabelek jack > rca moge mp3 pod piecyk podlaczyc zobaczyc co sie stanie ?

 

A i co mnie uszczesliwilo to to , ze z tego powodu ze piecyk byl u nich na serwisie dostalem automatycznie przedluzenie gwarancji 90dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FAQ Nazara jest napisane ze moze to byc wina tego ze radio i wzmacniacz są podłaczone z innych zródeł np masa wzmacniacza z karoserii samochodu pociagniecie masy z aku moze to zmienic lub nowe zasilanie do radia prosto z aku. A może padniety regulator w alternatorze? Też obudowa wzmacniacza nie powinna byc przykrecona do karoserii.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie? Wzmacniacz łapie zakłócenia z alternatora lub zapłonu i jest to do zlikwidowania. Skoro serwis stwierdził ze wzmacniacz jest sprawny to raczej tak jest i na 99% moim zdaniem radio tez jest sprawne a wina siedzi po stronie masy. Po prostu niektóre wzmacniacze łapią zakłócenia na jednym kanale a inne nie ( wiem z doświadczenia)

takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie problem polega na tym ze nie mam gdzie przetestowac piecyk, ale generalnie to pobawie sie z kablami masy. Masa wzmaka jest przykrecona do sruby pasa bezpieczenstwa a masa radia ... w sumie pewnie tez do karoserii, ale czytalem zeby wtedy najlepiej skrecic na gwiazdke, moglbym puscic wtedy kabel 1,5mm jakies 4m przewodzie do sruby bezpieczenstwa ? chodzi oto ze taki dlugi,a masa powinna byc jak najkrotsza. Po za tym zrobie upgrade masy z aku do karoserii , zobaczymy co wtedy wyjdzie. napiecie na odpalonym silniku mam 14,53V mierzone na wzmaku na aku jest wtedy 14,58 takze spadek niewielki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak by byl problem z masa to sniezylo by na wszytskich kanalach.. co nie ?

 

a tu problem taki sam jak ja mam.. tez tylko jeden kanal :) ja sprawdzalem u innych i to samo.. sniezy w mostku (3 i 4) lub sam 3 kanal :):) czyli ja mam delikatnie wzmaka uwalonego.. a Ty yolmen, sproboj tak jak Ci gada mastah22 :) albo szukaj znajomego z instalacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiiec dzisiaj moglem wkoncu powrocic do mojego ca , dzis wymienilem fabryczny kabel od masy z aku-karoseria. fabryczny bym 20mm^2 no ale mowie skoro juz zrobilem nowy to wymienie. zrylem lakier wyczyscilem wszystkie styki + i - zlaczki podkladki sruby pucupucu odpalam i ladowanie z 14,6 zrobilo sie 14,47 :) ale znikl totalnie delikatny dzwiek obrotow silnika w glosniakch , jest czysto , slychac tylko ewentualnie znieksztalcenia mp3, czasem delikatny szum ale to chyba tez od mp3 no i oczywiscie piep,,,zony snieg na prawym przednim kanale :) mam pytanie czy mozna od aku-karoseria puscic 2 kable ? bym podlaczyl dodatkowo ten fabryczny. Znalazlem lokalne forum SPL moze ktos dobry sie znajdzie i podepnie sie na chwile inny wzmacniacz ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...