Skocz do zawartości

Wytłumianie podłogi Golf IV - oryginalny filc, czy pianka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!
Zabrałem się za pracę w moim aucie, którym jest VW Golf IV z dotychczas standardowym nagłośnieniem.

Zmierzam ku uzyskaniu niższego poziomu dźwięku wewnątrz samochodu podczas jazdy oraz poprawieniu wnętrza pod przyszłe nagłośnienie typowo amatorskie, ale na mocniejszych głośnikach z przodu napędzanych wzmacniaczem. Tu żadnych konkretów, bo nie o to chcę tu pytać.
Miałem okazję wytłumić przy wykorzystaniu mat STP Anticore Gold bagażnik i nadkola z tyłu, co wyciszyło trochę auto, a teraz zabrałem się za podłogę. Wyjmując niemal wszystko a auta ukazał się moim oczom taki widok:

http://iv.pl/images/29865999532433719903_thumb.jpg
Z przodu zdjęte już jest oryginalne, filcowe wytłumienie, z tyłu jeszcze pozostało.
Moje pytania chciałbym skierować do osób, które widząc taki obraz jak na zdjęciu są w stanie coś podpowiedzieć.
Chciałbym dowiedzieć się, czy sensowne będzie pociągnięcie całej podłogi tymi samymi matami, co bagażnik oraz czy zostawić oryginalne filcowe wytłumienie, czy próbować je czymś zastąpić? Filc ten z warstwą usztywniającą jest wyjątkowo solidny i to zrodziło w mojej głowie masę pytań, bo wkładając piankę zamkniętokomórkową na podłodze będzie się stawać jak na łóżku wodnym. Jak widzą to fachowcy?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...