Skocz do zawartości

Ginący dźwięk w wzmacniaczu.


Rocane
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem.

 

Usterka pojawiła się dziś podczas jazdy.

Posiadam wzmacniacz Philips dap-4020 podpięty pod standardowe głośniki (4Ohm 30RMS) + mission oraz na zmianę z AMA + Mission.
Podczas nocnej jazdy i głośnego słuchania muzyki wszystko było w porządku. Wyłączyłem na 5 min auto po czym pojechałem dalej słuchając już delikatnie.
Po 20 min jazdy Philips wyłączył dźwięk -  sam wzmacniacz pozostał włączony (świecąca zielona dioda)
Drugi wzmacniacz - ESX działał nadal poprawnie. Po wyłączeniu radia i włączeniu Philips grał aż do momentu zwiększenia głośności, potem ta sama bajka co wyżej.
Po powrocie do domu sprawdziłem:
-RCA od radia, oraz czy problem występuje na drugim radiu - RCA sprawne, występuje na drugim.

-Kable są ok, zarówno zasilające, głośnikowe jak i sygnałowe.

-Rozebrałem Philipsa - spaleń nie widać poprawiłem niektóre luty,

-Głośniki też w porządku.

 

Aktualne radio to KD-SH707

Tak więc wina pozostaje po stronie wzmacniacza. Macie pomysły jak się go naprawić ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomiałem dopisać.
Potencjometr. Dziś nim kręciłem i ta sama sytuacja. Albo po jakimś czasie sama robi się cisza, albo jak podkręcę na radiu.
Myślałem że się grzeje, lecz nic z tych rzeczy .

Demondemidi już to robiłem, ale dla pewności podepnę pod 3 zestaw głośników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te nerwy ?
Z tego co mi wiadomo to nie ma sygnalizacji. Wezmę z rana miernik  sprawdzę nim dokładnie - o tym nie pomyślałem.
Jeśli okażą się sprawne to w jaki sposób sprawdzić poprawne działanie tego zabezpieczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jak to sprawdź poszczególne głośniki... I jak masz jakieś luźne głośniki to podepnij pod piec i zobacz co się będzie działo... Zarówno głośniki w stanie spoczynku mogą nie wykazywać uszkodzenia a w trakcie pracy już tak jak i piec bez większego obciążenia może nie wykazywać oznak uszkodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.Posiadam Wzmacniacz Philips Dap600 mam podobny problem, u mnie jest tak ze ginie dźwięk i się za chwile pojawia raz gra 10min raz 1min a raz 20min a jak się zagrzeje to cały czas się wyłącza, raz już dałem do naprawy bo wg nie było dźwięku pograł mi może 2 miesiące po naprawie i znów się psuje wydaje mi się ze u ciebie będzie wina wzmacniacza ale nie powiem ci co się mogło uszkodzić dokładniej bo sam nie wiem, muszę jeszcze raz  oddać do naprawy. Już te wzmacniacze maja swoje lata  i maja prawo się psuć ale jeśli chodzi o jakoś to nie powiem świetne wzmacniacze  made in Japan  a nie china!!!
w tej chwili gra u mnie Hifonics Brutus 1600D no ten to już robi bałagan w aucie ale philips nie wiele mu odstaje jak porównałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze co? Porownujesz 4x50w do monobloka? Pod jakim względem?

A na na naprawe slij do Swesta.

Porównuje pod względem  basu ;) ze jestem troszkę zaskoczony gdy podpiąłem philipsa zamiast hifonics  i jak na dap 600 to sobie świetnie radzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...