Skocz do zawartości

Odszkodowanie OC, za Car audio


blackdragon8904
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie do Was :)

Czy ktoś z was spotkał się z odszkodowaniem za sprzęt audio przy skasowaniu auta i uszkodzeniu np głośników, wzmacniaczy itp ?

Kolega miał wypadek (dachował) i jego CA poszło praktycznie całe się gonić.

Miał ktoś z Was praktyczny kontakt z taką sytuacją ?

PS

Wina innego auta więc z OC sprawcy
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna ważna sprawa. Nie chciałem pisać w galerii bo zapewne dyskusja sie rozpocznie.

 

Na każdy element potrzebne są fv/rachunki. Jeżeli nie ma zaczynają się schody. Dlatego trzeba robić kosztorysy które i tak nie są dla nich żadnym wyznacznikiem. Wyznacznikiem jest dla UB ile ma zapłacić po naprawie i oczywiście nie dolicza się do do wartości naprawy auta żeby nie wyszła szkoda całkowita czyli raj dla płatnika.

Przy autach wartych do 10 tysięcy to jest powszechny manewr, ale przy starych autach sporej wartości zaczynają się szkody. 

 

Żeby się nie rozpisywać. Napiszę jeszcze raz auto ma wrócić do stanu przed wypadkiem i wszystko to co ucierpiało przez ten fakt, czyli pełne koszty leczenia, zwrot kosztów auta zastępczego i tak dalej.

UB kiwają jak mogą bo korzystają z niewiedzy i braku chęci walki w sądzie przez pokrzywdzonych. Prawda jest jednak taka, że jeżeli udowodnimy że mieliśmy sprzęt za 10tysięcy zł plus robocizna montażu 5 tysięcy to w sądzie koszty zostaną zwrócone. Dowiedziałem się też wczoraj że jeżeli mamy wzmacniacz który powiedzmy kosztował 10 tysięcy złotych i nie można go już odkupić  nowego/używanego wyceniamy wedle swoich strat dodatkowo można wliczyć straty moralne z tego tytułu.

Wszystko jednak trafia do sądu w takich wypadkach, a jak sąd podejdzie do sprawy. Jednak po kilku sprawach w sądzie przyjąłem taktykę UB (oni tną w dół ile się da za wszystko nawet pakując ceny części  wyprodukowanych w krainie ryżu jako zamienniki - lampa tył do mercedesa nowa w aso 900 zł netto ich wycena klosz lampy 130 zł minus 70% amortyzacji, dlatego trzeba też walić ceny z kosmosu)

Jedna najważniejsza sprawa. Jak ktoś traktuje auto sentymentalnie i nie stanowi dla niego źródła przychodu ze stłuczek to opcja warsztat zamyka wszelkie kombinacje i ub i warsztatowi. Bo warsztat ma pilnować się katalogów napraw i kosztów z tego wynikających, a ubezpieczyciel ma mu za to zwrócić. Jak warsztat nas skubnie to Ub tym się z chęcią zajmie, a żeby nie skubnął nas ubezpieczyciel pilnuje warsztat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie :)

za odp i podesłany temat,

CA nie jest niewiadomo jakie drogie ale 1500zł całośc dla posiadacza auta o wartości 5000zł (gdzie zbierał długie miesiące na nie) to już wręcz majątek i chciałbym mu jakoś pomoc bo szkoda chłopiny :) tym bardziej, że ja mu zakładałem sprzęt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...