Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze suba i skrzyni 1500zł


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co wy się tam znacie :cwaniak:(zatrzymaliście się na 2/3 way a kolega myśli "nowocześnie", jesteśmy starodawni po prostu :rotfl: ) Wpakuje kasę i będzie wielkie  :szok:  czemu to nie gra i może się kolega nawróci a tak to niech robi co chce, naszą rolą jest doradzenie nikt nikogo nie będzie uszczęśliwiał na siłę.

Amen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Vigasyu Bang & Olufsen w Audi z milJonem głośników 9 a nawet 10D.

Ostatnio trafiłem na śmieszny filmik na YouTube jak biedny Amerykanin kupił sobie takie Audi A8 jak na filmiku (nowe) i po miesiącu zmieniał ten niesamowity sprzęt.

Dokładnie to salon Audi zgłosił się do fachowców od audio, bo wrócił do nich niezadowolony klient, a sami nic nie mogli zrobić, bo jak tu poprawić doskonałość :P

Trójdrożne zestawy zostały wymienione na 2 drożne Hertza HSK i pozostałe klasowe odpowiedniki i z tego co mówili autorzy filmy grało to dużo lepiej.

No ale Hertze HSK ;/ przechodziłem jakiś czas temu przez ten zestaw … i jeśli on gra lepiej niż Bang & Olufsen to mój aktualny zestaw musi być z kosmosa :P
 

Rok temu znajomy chwalił się swoim fabrycznym systemem w BMW X6 z 10 czy 12 głośnikami.

Jak posłuchał moich 5 głośników w Renault to już się tak nie chwali, a przynajmniej nie w moje obecności hahaha :P

Żeby Renault grało lepiej niż BMW toszto się nie godzi …
 

Jedni dojrzewają prędzej inni później, a są też tacy co nigdy nie dojrzewają :)

Odtwarzanie nagrania stereo "inaczej" powoduje utratę wielu detali, o których część ludzi nie ma nawet pojęcia.

15 lat temu sam nie miałem o tym pojęcia, a głośniki na tylnej półce po prostu musiały być.

I pamiętam bardzo dokładnie że ani trochę nie rozumiałem czemu ktoś chciałby zrezygnować z tylnych głośników, to przecież jakaś głupota ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja tam ekspertem nie jestem ale widze tu 4 funkcje w menu 

DSP ---> sound focus itp 

Bass 

Treble 

Balance/fader

nawet czasowek nie ma :rotfl: , to taka wersja bieda procka z alpina Pxa-h100  :wink:

 

Ciekaw jestem jaka wartosc takiego ,,systemu'' i ile za ta wartosc mozna by kupic dobrych klockow z forumowej gieldy i jaki system za to postawic 

 

Może czasówki jakieś tam są. Na filmie widać że można wybrać pozycję odsłuchową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracając do tematu to chciałem wreszcie tego suba zakupić.

Może doradzicie :P

Skrzynia na pewno ma być zamknięta. Mam kilka typów.

Focal polyglass 33V2

JL audio 12TW3-D4

Focal KX 33

 

Ostatni ma 2x2Ohm więc dostanie tylko 350 RMS.

Wzmacniacz przypominam to JBL gto 5EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że to kwestia typu muzyki jakiej się słucha.

Wyrafinowane nagrania z centymetrowo wymierzoną sceną - i owszem tylko przód. Ale muzyka typowo dyskotekowa, gdzie głośników jest kilka i nie typowej sceny dźwiękowej ?

A dla absolutnie zagorzałych zwolenników tylko przodu pytanie:

Mam nagranie odgłosów lasu - szumy jakieś, ptaszki ćwierkają itd - to powinienem tylko przedni system mieć, czy może jednak i tył ? materiał jest oczywiście w stereo, ale bliżej prawdziwego brzmienia jest chyba system przednio-tylny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze bedziesz miał kiedyś możliwość usłyszeć system w którym dźwięk

 

od klei sie od głośników.

 

Wtedy będzie już wszystko jasne.

 

Jak nagranie jest stereo to możesz usłyszeć na głośnikach

 

dokladniente same listki.

 

Nie bedzie ich wiecej, będą tylko jak ksero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że to kwestia typu muzyki jakiej się słucha.

Wyrafinowane nagrania z centymetrowo wymierzoną sceną - i owszem tylko przód. Ale muzyka typowo dyskotekowa, gdzie głośników jest kilka i nie typowej sceny dźwiękowej ?

A dla absolutnie zagorzałych zwolenników tylko przodu pytanie:

Mam nagranie odgłosów lasu - szumy jakieś, ptaszki ćwierkają itd - to powinienem tylko przedni system mieć, czy może jednak i tył ? materiał jest oczywiście w stereo, ale bliżej prawdziwego brzmienia jest chyba system przednio-tylny.

 

Obserwator - prosty przykład - czy na koncercie muzycznym orkiestra/zespół stoi i gra za Twoimi plecami ?? Nie spotkałem się z takim rozwiązaniem  :P

 

Według mnie, prawidłowo zestrojony system przedni jest w stanie wystarczająco dobrze odwzorować efekty stereo - ale jak zaznaczył Dan - nie oczekuj efektów przestrzennych możliwych do uzyskania w systemach KD  :P  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej na forum ludzi który kupują klocki stworzone do grania, a wykorzystują je do innych celów. Szuka tłuczka, a kupuje SQLowca. Żenada. Zamiast wydawać tysiące (kto bogatemu zabroni), kup kilka używanych klocków polecanych na forum, zamontuj poprawnie, daj komuś do strojenia na spocie(lub próbuj sam) i ciesz się graniem. Sprzęt za dziesiątki tysięcy źle zaaplikowany i niezestrojony zagra gorzej od tego za tysiąc, ale to wszyscy chyba wiemy. Hobby czy tam nałóg niestety jest taki że cały czas dążymy do czegoś lepszego co nam bardziej odpowiada, ale jak zrazisz się do klocków które uznane są za high end i powiesz, że nie grają zanim zrozumiesz podstawy to będziesz powielał brednie, że najlepsza to jest tuba blaupunkta za 300 a najlepiej za 1000 z wbudowanym wzmacniaczem bo łupie a to za 3000 nie łupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...