Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze suba i skrzyni 1500zł


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zakupić jakiś w miarę dobrą skrzynię do bagażnika, jest tego masa na allegro ale zupełnie nie wiem co zagra przyzwoicie.

Jeśli chodzi o piecyk to już jest JBL GTO 5EZ.

4 kanały będą wykorzystane na przód i tył odseparowany focala więc zostaje jeden najlepiej żeby to spiąć na 2 omy i będzie do dyspozycji 500W RMS.

Skrzynię wolę BR lub szczelinową, bardziej mi się podoba brzmienie od zamkniętej.

Nie wykluczam też 2 głosników :hyhy:

Tylko nie wiem co lepiej zagra, 2 słabsze czy jeden mocniejszy?

Jeśli będą 2 głośniki to muszą mieć 2x2 lub pojedyncza cewka 4 omy, jeśli jeden to 2x4omy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył odseparowany będzie bo nie podoba mi się jak tylko przód gra, czegoś brakuje.

Przerabiałem temat bo się posłuchałem opinii znawców i mi nie podeszło, na przodzie był focal PS-165, drzwi wygłuszone.

Jeśli chodzi o wybór suba czy obojętnie czego to FAQ jest bardzo pomocny...

 

2. Z gotowym pomysłem określ budżet; pytania czy warto czy nie warto dopłacać zostaw tylko i wyłącznie dla siebie, gdyż Ty na to zarobiłeś i Ty za to płacisz.

 

Nie znam tego forum i obyczajów tu panujących ale obiektywnie patrząc coś tu nie gra skoro na PW odezwało się kilka osób chcących doradzić, wywiązały się ciekawe dyskusje, z których będzie wynikać mój wybór. Nikt się nie chce narażać moderatorom i pisać w temacie żeby informacje mogły być dla innych pomocne  :wink:

 

Jeśli chodzi o nowe głośniki to wybór sprowadza się w zasadzie do 2, które posiadają moje wymagania czyli 2 cewki po 4 omy, moc 500-700RMS i cenę mieszącą się w budżecie mianowicie RE audio SEX12D4 v2 i Rockford Fosgate p3d4-12. Na JL audio mogłoby jeszcze styknąć ale nie znalazłem modelu z wiekszą mocą niż 300RMS i 2x4omy.

To tak dla innych szukających w miarę dobrze grającego suba ze średnią mocą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś Ci radzi i podpowiada o wyborze głośników z tyłu to się nie dziw że nie pisze tutaj w temacie tylko na pw.Podpowiadają zapewne również zwolennicy dziwacznego montażu głośników z tyłu ( jakiś absurd ) .Telewizor również oglądasz stojąc do niego tyłem ? na koncercie również stoisz plecami do sceny ? .

Pisząc że uważasz że bez głośników z tyłu czegoś brakuje to lepiej nic nie pisz i żyj swoimi wnioskami bo tutaj na pewno nikt tego nie poprze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Telewizor również oglądasz stojąc do niego tyłem ? na koncercie również stoisz plecami do sceny ? .

Mam pytanie,z czego wynika ten standard że doskonałe CA to takie że odsłuchując masz się właśnie czuć  jak na koncercie czy przed telewizorem?

A dzwięk dookólny ,5.1 etc.  Montaż głośników z tylu to już absurd,i nie wolno najlepiej nawet o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzali tylko suby, o tyle nie było mowy :P

Posiadając kino domowe 5.1 czy 7.1 tworzy się świetna przestrzeń.

Wiadomo, że w systemie stereo to tak nie działa ale wrażenia są podobne i to mi odpowiada.

Tył zawsze trochę ściszam względem przodu żeby tylko uzupełniał scenę ew. można go całkiem ściszyć lub odłączyć.

W ogóle nie o tym chciałem porozmawiać zakładając ten temat :lol:

Może coś na temat subów się wypowiecie :P

Kto mi zrobi pro skrzynie pod sexa? :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie macie rację :wink: Jest to kwestia jakiegoś oświecenia,dojrzenia do tego.

Ale czym więcej czytam to Forum mam wrażenie ze to staje się właśnie standardem,jakimś trendem.

Ludziska to czytają,potem  montują najlepiej od razu system 3-way,gzie nie mają pojęcia jak to nawet wyregulować.

A jak już ktoś im w tym pomoże,to się okazuje że nie tego oczekiwali w swoim aucie.

Ale to nic,i tak chodzą z głową do góry bo takie systemy mają najlepsi,i tak doradzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy z forum muszę was trochę zdenerwować i podrażnić do już któryś raz z kolei spotykam się z disowaniem osób które montują głośniki z tyłu ze źle że nie ma sceny że koncert za plecami itp . czy nie podchodzicie do tego zbyt stereotypowo ??? ile osób na forum z systemem przednim 2/3 Way może konkurować w kategorii SQ z np systemem firmy Bang & Olufsen w audi A8 który bodajże się składa z 19 głośników do okola samochodu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile osób na forum z systemem przednim 2/3 Way może konkurować w kategorii SQ z np systemem firmy Bang & Olufsen w audi A8 który bodajże się składa z 19 głośników do okola samochodu ???

A sluchales tego A8?? Arcydzieła :rotfl: bo ja osobiscie słuchałem raz i drugi raz juz nie chce :rotfl: wole swoje 4 glosniki z przodu i jeden w bagazniku :hyhy:

 

I nie tylko ja :hyhy:

A juz tym bardziej podziwiam delikwentów którzy za ten twór tyle pieniędzy potrafia zaplacic :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ilości siła czy jak? :D

czytaj chodzi mi o sq a koledzy piszą że głośniki z tyłu psują scenę 

 

A sluchales tego A8?? Arcydzieła :rotfl: bo ja osobiscie słuchałem raz i drugi raz juz nie chce :rotfl: wole swoje 4 glosniki z przodu i jeden w bagazniku :hyhy:

 

I nie tylko ja :hyhy:

słuchałem i zaczyna się znowu to samo że tylko przód  czy nie grało ono poprawnie  ??? czy byłeś na koncercie plecami do sceny ??? czy miałeś koncert przestrzenny w fajnej oprawie dźwiękowej ???  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


wole swoje 4 glosniki z przodu i jeden w bagazniku

 

Ktos mi kiedys tlumaczyl ze 5 glosnikow to piec problemow  :wink:  wiadomo o co chodzi 

 

Ale 19 !!!!! ??? jak to niby jest ulozone ?? 3 way przod 3 way tyl , 1centralny 4 subiki w siedzeniach i 2 w bagaju ????? 

Moja wyobraznia tylko tak to ogarnia  :help:

 

tez narazie zostane przy pieciu  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi kiedys tlumaczyl ze 5 glosnikow to piec problemow  :wink:  wiadomo o co chodzi 

 

Ale 19 !!!!! ??? jak to niby jest ulozone ?? 3 way przod 3 way tyl , 1centralny 4 subiki w siedzeniach i 2 w bagaju ????? 

Moja wyobraznia tylko tak to ogarnia  :help:

 

tez narazie zostane przy pieciu  :wink:

 

to ci rozrysuje sytuacje mniej więcej https://www.youtube.com/watch?v=iZervJ3sZv0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vigasyu, mam tylko jedno pytanie, maksymalnie dwa.

 

Czy słuchałeś choć jednego dobrze zrobionego auta z tego forum?

 

Miałem zadać 2 pytanie...ale stwierdzę jedynie, że nie wiesz co to 'scena'.

Wybierz się na lokalnego spota, tak szczera porada :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja tam ekspertem nie jestem ale widze tu 4 funkcje w menu 

DSP ---> sound focus itp 

Bass 

Treble 

Balance/fader

nawet czasowek nie ma :rotfl: , to taka wersja bieda procka z alpina Pxa-h100  :wink:

 

Ciekaw jestem jaka wartosc takiego ,,systemu'' i ile za ta wartosc mozna by kupic dobrych klockow z forumowej gieldy i jaki system za to postawic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chwale chciałem pokazać że można zrobić poczciwy system z głośnikami z tyłu a nie jechać po każdym co zamontował głośniki z tyłu 

 

 

 

 

 

 

 

Ciekaw jestem jaka wartosc takiego ,,systemu'' i ile za ta wartosc mozna by kupic dobrych klockow z forumowej gieldy i jaki system za to postawic 

podejrzewam że audi wycenia taki bonus na jakieś cztery zera z tyłu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...