Skocz do zawartości

Problem z poprawną instalacją sprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Zacznę od tego jaki sprzęt posiadam tak by było wszystko jasne:

 

przód: Helix Dark Blue 62.1

Sub: CRUNCH GTR-350 SUBWOOFER

Wzmacniacz: Renegade 1100 s 

 

Tył: Alpinie spr 60 c

 

Radyjko: JVC KD-R620

 

Opis problemu:

 

          Pod radio jest podłączony zestaw odseparowany helix dark blue umieszczony z przodu, drzwi wygłuszone. Pod wzmacniaczem gra sub, teraz chciałbym dodatkowo pod wzmacniacz podpiąć alpiny i wsadzić je w tylne drzwi oraz umieścić w odpowiednich miejscach tweetery na wysokości uszu tak by w całym aucie dźwięk był jednakowo rozłożony (auto to Renault Espace więc jest kawałek przestrzeni).

 

Przeprowadziłem kable (2x2,5)i próbowałem podłączyć pod wzmacniacz jednak zero reakcji głośnik nie gra, tak jakby ze wzmacniacza nie było żadnego sygnału.

 

Jest to wzmacniacz 4 kanałowy na jednym wejściu zmostkowny jest sub, a pod drugie chciałem wrzucić zestaw alpina, proszę o poradę bo już nie wiem jak to załatwić.

Jak podłączyłem pod starą instalacje ( z radia) to głośnik gra ale nie ma opcji żeby zostawić

Głośniki o takiej mocy pod radiem na dodatek podpięte jeszcze helixy,

w czym tkwi problem proszę o porady.   

 

P.S Narazie zostawiłem taką konfiguracje: helix z tweeterami w przodzie + same midwoofery alpina w tyle podpięte pod radio bez tweeterów oraz subwoofer pod wzmakiem. (zdaję sobie sprawę z tego, że spalenie czegoś to tylko kwestia czasu więc chciałem zapytać co dalej uczynić.

 

Dziękuję za wyrozumiałość i proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 http://zapodaj.net/1d3504b383f42.jpg.html

 

chodzi Ci o kabel, który ma miejsce zaznaczone na obrazku? 

 

Od kilku lat mam taką instalacje i nigdy nie bawiłem się w rozbudowę więc przepraszam za taką błahostkę ale czy to radio uciągnie tą całą instalację? bo się trochę tego nazbierało ale i tak nawet teraz w obecnej konfiguracji dźwięk jest i tak niezły.

 

Czyli muszę zapodać kolejny niebieski kabel do wzmacniacza tylko zastanawiam się jak to wszystko pod radio podpiąć

 

http://zapodaj.net/396db8b8160f6.bmp.html

 

działałem według tego schematu ale właśnie nie uwzględniał on połączenia od wzmacniacza do jednostki sterującej.

 

A tak na marginesie to jest w ogóle dobry pomysł by pakować się w takie ustawienie? Wynika ono z tego, że koszt przerobienia przodu w kilku miejscach w których się o to pytałem tak by wstawić tam Apliny wynosi około 1000 zł, więc może taka konfiguracja byłaby dobrym kompromisem i wyjściem z sytuacji. Może macie jakieś inne pomysły? Chętnie wysłucham wszystkich propozycji:)

 

 

 

Pozwoliłem sobie jeszcze wykonać schemat tego jak ma to wyglądać według mnie, poprawcie mnie jeśli źle myślę:

 

http://zapodaj.net/cff5e16cd7bbf.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz normalnie zlozyc systemu jak ksiazki pisza na przodzie 165 odseparowanym ze zrobionymi drzwiami? Po co Ci jakies tylne glosniki? Zrob porzadny setup na przodzie  165 , masz kawal fury  w srodku wiec wykorzystaj ta przestrzen a pozniej sie zastanawiaj czy tyl ci potrzebny. Bo mozesz sie zaskoczyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna para do input front druga do input rear i pod wzmacniacz zapnij przód a tył pod radio, skoro juz koniecznie chcesz tak to ogarniać. Kolega wyzej jednak dobrze radzi :)


Ten dołozony kabel w radiu wpinasz w druga pare rca, jezeli obecny jest na rear to tamten na front po prostu...No chyba ze nie masz w radiu kolejnej, wolnej pary rca output.

W tym przypadku pod radio bedziesz musiał wrzucic obydwa te zestawy i zasilic je z koncówki jednostki. Tak pozostanie regulacja poziomu subwoofera z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za porady. W stu procentach zdaję sobie sprawę z tego, że ten układ jest niepoprawny ale jak już wcześniej pisałem by to ogarnąć musiałbym zainwestować sporo kasy(ponad 1000zł) to po pierwsze, a po drugie drzwi w espasie nie wiem czy się Panowie orientują mają w sobie jeszcze rury doprowadzające powietrze także ciężka sprawa jest z ich przeróbką, już się porządnie namordowałem żeby je wygłuszyć. Chyba, że ktoś z okolic Krakowa jest w stanie mi pomóc na żywo to podjadę z odpowiednią odpłatą oczywiście:)

 

Zapewne zastanawiacie się na cholere kupiłem te alpiny skoro nie stać mnie żeby zapłacić tysiąc na instalacje i tak jak Bóg przykazał by było zrobione ale jest to prezent od Wuja ze stanów gdzie głośniki te kosztują połowę tego co u nas, leżały już ponad pół roku więc po prostu zastanawiam się by je wykorzystać w  końcu. 

 

Czy uwzględniając takie warunki jest bezpiecznie podłączyć taki sprzęt, boję się trochę dłużej słuchać głośniej by się coś nie spaliło

 

Chyba że dać sobie siana i po prostu je sprzedać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spali sie nic. Mozesz dwa zestawy zasilac z radia nawet. Odrebna kwestia to to , ze dostana o wiele za mało mocy co przełoży sie na powstawanie zniekształceń przy wyzszych glosnosciach i to musisz nauczyc sie wychwycic.

Ano Espace ma nie wdzięczne drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, moją obawą było tylko to czy nie dojdzie do przegrzania/uszkodzenia lub w najgorszym przypadku jakiegoś pożaru instalacji gdy takie głośniki będą grały (oczywiście nie docelowo) na fabrycznych mini kabelkach. W takich układzie aby dokonać odpowiedniego połączenia muszę zakupić:

 

Kabel RCA który musi być przeciągnięty (znowu cały dzień rozbierania) od wzmaka do radia

Podejrzewam, że radyjko nie ma kolejnego wyjścia RCA zatem czy jeszcze należy coś zakupić by było odpowiednie połączenie przy radio?

Kabel głośnikowy zakupiłem i przeciągnąłem w tylnych drzwiach 2x2,5

zastanawiam się nad miejscem na tweetery i zwrotnice bo w fabrycznym zestawie alpiny te kabelki od zwrotnic mają jakieś śmieszne 0,5 metra więc można je przedłużać na tych konektorkach czy jest jakiś problem z tym? producent chyba przewidział że cały zestaw zapakuje sie do drzwi przy tych długościach kabli razem ze zwrotnicą i tweeterem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli radio ma jedną parę RCA to zostaw ten kabel jak jest i kup 2 rozgałęźniki RCA i przy wzmacniaczu ten cinch który odpowiada na lewy kanał rozgałęziasz na lewy przód i lewy tył i dla prawego analogicznie. Wtedy możesz puścić z radia całe niecięte pasmo a suba uciąć filtrem na wzmacniaczu. I też będzie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a zdradź mi proszę, której generacji posiadasz espace'a?

 

Tak się składa że mam przyjemność posiadać rzeczone autko w czwartej odsłonie i zgodnie z tym co pisał kolega czaszunia1 zasadzenie głośników w tylne drzwi wiele nie wniesie (sprawdzone :ups: ) a przygotowanie przednich drzwi może wnieść sporo dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Twoje rozwiązanie:) pół dnia roboty mniej:D Chodzi Ci dokładnie o coś takiego?

 

http://zapodaj.net/855b04f855aaa.bmp.html

 

 

i tak to ma wyglądać w praktyce?:

 

http://zapodaj.net/30a6c0f522a62.bmp.html

 

Posiadam Espace III ale trudności w dostępie do czegokolwiek pod drzwiami/tapicerką/konsolą pewnie są tak samo fatalne :)

Wiadomo, że w sytuacji gdybym mógł sobie na to pozwolić zestaw alpine wylądowałby od razu z przodu ale u fachowca za zrobienie boczków z instalacją to jest cena za duża dla mnie, a samemu obawiam się, że nie podołam temu by to później jeszcze się do czegoś wizualnie nadawało po moich działaniach i nie straszyło pasażerów. 

 

Rozumiem, że porządny zestaw odseparowany z przodu powinien być podstawą każdego systemu audio ale na ten moment niestety nie mogę sobie pozwolić na takie wydatki, także chciałbym popracować nad tymi możliwościami jakie posiadam, dzięki jeszcze raz za odpowiedzi:)

 

A propo zniekształceń to oczywiście stuprocentowa racja, dzisiaj spędziłem kilka godzin w aucie także bez podłączenia do wzmacniacza nie ma sensu głośniej słuchać bo wtedy się człowiek tylko męczy bo słuchać jedynie wszystko naraz zniekształcone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeśli radio ma jedną parę RCA to zostaw ten kabel jak jest i kup 2 rozgałęźniki RCA i przy wzmacniaczu ten cinch który odpowiada na lewy kanał rozgałęziasz na lewy przód i lewy tył i dla prawego analogicznie. Wtedy możesz puścić z radia całe niecięte pasmo a suba uciąć filtrem na wzmacniaczu. I też będzie grało.

i pozbawi sie zupełnie regulacji głosnosci suba, lepiej jak bedzie to grało pod samym radiem jezeli nie ma rca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sam nie wiem w takim układzie co działać, najlepiej byłoby przeciągnąć kabel RCA kolejny to nie jest problem ale nie mam pojęcia jak to pod radio wszystko podpiąć by to grało.

 

Panowie, a nie znacie kogoś w okolicach Krakowa kto ma wiedzę jak to wszystko poprawnie po podłączać? Mogę po-przeprowadzać wszystkie kable, wszędzie gdzie będzie taka potrzeba ale zawsze miałem problem z tym podłączeniem poprawnym wszystkiego. Macie jakiś namiar>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Podejrzewam, że radyjko nie ma kolejnego wyjścia RCA zatem czy jeszcze należy coś zakupić by było odpowiednie połączenie przy radio?

 

 

 


To już sam nie wiem w takim układzie co działać, najlepiej byłoby przeciągnąć kabel RCA kolejny to nie jest problem ale nie mam pojęcia jak to pod radio wszystko podpiąć by to grało.

 

 

Wiesz może zacznij od przestudiowania instrukcji obsługi sprzętu jaki posiadasz i potem przestudiuj FAQ Nazara i resztę tematów z listu powitalnego jaki dostałeś emailem?  To są podstawy i musisz je znać  aby zabrać się za robotę ...jeśli nie chcesz się nauczyć lub nie masz czasu , lub ...  ostaw auto do zakładu CA i miej to z głowy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję uprzejmie za wszystkie porady i sugestie, moja wiedza powiększyła się znacznie, wszystko udało się ogarnąć samemu po wielu godzinach walki z przeprowadzaniem kabli ale wygląda i gra naprawdę dobrze, jest niebo lepiej niż było. Polecam Alpine SPR 60 C super sprzęcik za niewygórowaną cenę!!!

 

Mam jeszcze jedno pytanko jakie jest wasze zdanie na temat Crunch BMX5.2C ??

 

według producenta jest 80 watt rms ale czy to możliwe przy takiej cenie i jaki jest ich zakres bo nie znalazłem?

 

Jak posiedziałem nad ustawieniami wszystkimi i regulacją to okazało się, że zestaw odseparowany z przodu nie gra najlepiej, tweetery dają radę elegancko ale głośniki w drzwiach grają tak, że je ledwo słychać (ustawiałem granie na sam przód i wtedy praktycznie słychać tylko tweetery, a w drzwiach ledwo ledwo), zero niskich tonów...? jaka jest tego przyczyna? jak to sprawdzić? połączenie jest w porządku, kable ok.

 

Może być wina zwrotnic? sprzęt ma już ładne parę lat chyba koło 5-6 z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się rozpędzisz okrywać świat, to a propo Crancha :), utrzymaj się przy tym co masz :wink:

Zestaw helixa jest dostatecznie dobry na początek. Za wcześnie Ci go zmieniać, chyba że umiesz powiedzieć co Ci w nim już się nie podoba? Wtedy zamień Alpinami.

Waty nie grają - w drodze odkrywania też może się okazać ze wf 150W pędzisz ze wzmaka 35w :rotfl: .. Ale tu nie o tym sprawa...

Wzmak Swój masz 4ch - akurat na przód i mostek na sub. Tył odpuść na razie, ewentualnie tego puścisz z końcówki mocy radia, jeśli się przy tym upierasz...

Radio Twoje ma 2 pary RCA - 2 na przód i 2 na tył/suba - podejrzewam tu właśnie masz obecnie je podpięte.

Jeśli masz tylko jedną parę RCA które idzie dla kanałów suba, no to na przód nic nie zagra, bez sygnału :) Zakup drugą parę odpowiednio i podłącz w radio i wzmak. Wtedy sprawdź czy gra. Zwróć uwagę na to że RCA na tył w Renegate ma parę OUTPUT - czyli wyjście sygnału do np innego wzmacniacza.

A zrobisz lepiej jak byś śledził temat o spotach. Jakiś podstawowy sprawdzian przeprowadzić można na miejscu.

Ew wal na pw, coś wykombinujemy :wink2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spokojnie powoli krok po kroczku dochodz do tego co ci potrzeba. Jesli z kasa u ciebie slabo to tym bardziej musisz zastanawic sie nad zakupami. Popracuj nad tym co masz zrob zabudowe tw w slupkach pomysl nad wygluszeniem drzwi. A jak masz czas to moze jakis spocik w niedziele??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podjadę gdzieś się spotkać, nie ma problemu może coś doradzicie na żywo i uda się to wszystko wyregulować porządnie i będzie się można pośmiać z moich misternych działań i robót:D:D

 

wrzuciłem jakieś stare boschmany w drzwi przednie żeby sprawdzić i nadal to samo więc zapewne jest coś pomieszane przy radio z kablami, kiedyś kiedyś robił to jakiś kolega kolegi za piwo... więc pewnie w tym tkwi przyczyna;/

 

teraz tył gra naprawdę pięknie i chciałbym przywrócić do życia przód by mieć komplet wrażeń, chyba zacznę jeździć z tyłu jako pasażer teraz :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...