Skocz do zawartości

Poszukiwany sub do kompletu + pytanie techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mój problem zawarty jest w temacie, wydaje sie prosty w rozwiazaniu ale aktualnie jest tyle glosnikow do wyboru a brak miejsc do odsluchu.
Pisze do was z prosba o jakies sugestie nad czym moglbym sie zastanowic.

Poszukuje czegos w granicach 500zl max 600 lub 700 - zapas gotówki jest wiekszy ale wole taniej a reszte dolozyc do wygluszenia drzwi, tymbardziej ze nie jestem audiofilem choc lubie posluchac jakosci a nie tylko cisnienia, nie interesuje mnie dzielenie sie muzyka z polowa miasta choc lubie glosniej posluchac. Napewno cos szybkiego, cos co potrafi zesc nizej niz ES300, cos co mozna miec w tych granicach finansowych.
Poprzednio mialem Hertz es300 w zamknietej. Szybkosc byla ok ale brakowalo mu zejscia gral pod tym samym wzmakiem co jest teraz. Nie bylo prob w BR poniewaz odmowil posluszenstwa po dlugim czasie.

Auto:

Bmw E46 coupe.

Audio:

Radio: Alpine 9835r
Przod: Helix competition z wooferem RS806, orginalny zestaw nie znam  oznaczen wysokotonowego oraz zwrotki.
           Podpiete pod JL AUDIO JX360/4.   4x70w
           Dystanse MDF, brak wygluszenia drzwi ale w wiosennych planach.
Sub:   tutaj brak ale ostatnio gral HESRTZ ES300

          Podpiety bedzie po SIgnat ram 3 mark 2  co do jego mocy jest wiele informacji ale wszystko w granicach 500rms przy 4ohm
           http://amp-performance.de/157-signat-ram-3-mkii.html

jeszcze mam wlozone przez poprzedniego wlasciciela focale 13cm i wysokotonowe na tyle ale glownie sa wyciszone.



Pytanie nr2:
Dane dotyczace wzmaka JL Audio JX360/4
 

  • RMS Power Rating (14.4V):
    • 4 ohms: 70 watts x 4 chan.
    • 2 ohms: 90 watts x 4 chan.
    • Bridged, 4 ohms: 180 watts x 2 chan.
  • RMS Power Rating (12.5V):
    • 4 ohms: 55 watts x 4 chan.
    • 2 ohms: 80 watts x 4 chan.
    • Bridged, 4 ohms: 160 watts x 2 chan.

       

Jaka jest roznica miedzy 14.4V i 12.5V, Jak sie to podpina aby otrzymac te dwie rozne wartosci? jak sie je zmienia? ktora opcja sie tyczy normalnego podpiecia jesli rozumieniecie moje normalne podpiecie.


Pozdrawiam




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio mialem Hertz es300 w zamknietej. Szybkosc byla ok ale brakowalo mu zejscia gral pod tym samym wzmakiem co jest teraz. Nie bylo prob w BR poniewaz odmowil posluszenstwa po dlugim czasie.

 

Ta seria hertza raczej szybka nie jest ale i koszt zakupu tez nie był wysoki. Najwięcej chyba w autach es250 jeździło i ich szybkość co najwyżej określiłbym jako zbliżoną do średniej. Twój es300 na szybszych kawałkach już trochę przymula nawet w dedykowanej zamkniętej paczce. Szybkość wystarczająca do poklejenia z przodem dla suba 12" i obudowa BR dla niego zwykle nie idą w parze ale są spore szanse że szybkie 12" da Ci radochę. Mam na myśli Helixa serii W lub P albo Audio System HX 12sq. Nie wiem jak sprawa z obudową BR jest w ich przypadku przez producenta widziana ale przy dedykowanym zamkniętym pudełku będzie spore oczko wyżej od es300, oczywiście bez wymiany wzmaka w Twoim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to byl brak doswiadczenia z innymi subami ktore slyszalem, w moim zestawie dla mojego ucha bylo Ok.

czy jest sens pozostawania przy signacie?? czy warto sie rozejrzec za czyms innym?
Mocy mu nie brakuje a co do jakosci ciezko mi stwierdzic tez braki doswiadczenia z innymi.

Jakich roznic moge sie spodziewac miedzy 10 a 12 cali ??

Czy mam sie bac podpiac np tego helixa serii P 350W rms pod mojego signata ktory podobna ma w granicach 500rms??


Jesli muzyka jest wazna jakiej slucham, to ciezko okreslic. Jest naprawde wszystkiego po troche rock, polskiego HH, house, dubstep oraz POP
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


czy jest sens pozostawania przy signacie?? czy warto sie rozejrzec za czyms innym?

wszystko zależny od twoich funduszy , ale możesz rozważyć opcje suba 2 ohm , signat fajny wzmak 

 

 


Jakich roznic moge sie spodziewac miedzy 10 a 12 cali

napewno mocniej nie koniecznie wolniej

.


Czy mam sie bac podpiac np tego helixa serii P 350W rms pod mojego signata ktory podobna ma w granicach 500rms??

nie musisz się obawiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego ES300 tyle że w wersji ES300D (dwu cewkowej 2x4ohm) pod Stegiem K2.02(ponad 1kW @2ohm) i wolnym bym go nie nazwał, kwestia odpowiedniego pieca który mu pozwoli to osiągnąć.

To powiedz mi luki jaki zestaw przedni tym tym subem uzupełniałeś? Jeden kilowat na 2ohm to całkiem dużo... a ile przy 8ohm ma? Ta wartość już takiego wrażenia nie robi - ani na mnie ani na Twoim subie.  Ja jeszcze nie spotkałem suba 12" w br, o którym mógłbym powiedzieć, że jest szybki. Różne są kryteria oceny szybkości - dla mnie albo gra równo z przodem albo zostaje w tyle i wtedy już nie jest już  szybki, bez rozgraniczania na rodzaje muzy.

 

 

 

Czy mam sie bac podpiac np tego helixa serii P 350W rms pod mojego signata ktory podobna ma w granicach 500rms??

 

Absolutnie nie, przecież Ty decydujesz ile mocy sub dostanie a nie wzmak - kręcisz gałkami i słuchasz :)

A signata w spokoju zostaw, sprawi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wiem ze to ja decyduje poprzez krecenie galkami, ogolnie nie zamierzalem go sprzedac pytalem ogolnie.

Kolejne pytanie :) :

sub dwucewkowy 2 ohm
dwucewkowy 4 ohm

wiem ze moge podpiac 4ohm na 2ohm i 8ohm  czy jest mozliwosc podpiecia na 4ohm ?? to pytanie ma zadanie uswiadomienia mnie czy warto myslec nad 2 ohm bo moj wzmak gra na 4 ohm i 2 ohm a rozgladalem sie ReAudio a one wystepuja w opcji dwucewkowej 4ohm i 2 ohm co lepsze przy moim wzmaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To powiedz mi luki jaki zestaw przedni tym tym subem uzupełniałeś? Jeden kilowat na 2ohm to całkiem dużo... a ile przy 8ohm ma? Ta wartość już takiego wrażenia nie robi - ani na mnie ani na Twoim subie.  Ja jeszcze nie spotkałem suba 12" w br, o którym mógłbym powiedzieć, że jest szybki. Różne są kryteria oceny szybkości - dla mnie albo gra równo z przodem albo zostaje w tyle i wtedy już nie jest już  szybki, bez rozgraniczania na rodzaje muzy.

Testowałem z r6a, tempo i STX AWX18+tw030wa02. Przy żadnym z zestawów nie odczułem żeby sub "mulił", z tym że u mnie był w skrzyncę 33L zamkniętej.

Miałem dwa takie suby i testowałem je w różnych opcjach i wzmacniaczach, najwięcej zamieszania typu trząchanie lusterek robił przy skrzyni BR 40L strojonej na ok. 35Hz. Ale do zwykłego słuchania najbardziej podpasował mi w zamkniętej 33l. 

Ten sam sub pod słabszym wzmacniaczem (ok. 450w@2ohm) to już nie był ten sub, mimo różnych skrzynek to już nie było to, poprostu nie dawał rady. 

Niestety te Hertze potrzebują prądu żeby pokazać co potrafią a wielkie moce są im nie straszne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy tym wszystkim bas grany subem  i ten  woofera lokalizujesz na desce jako jedność to jest ok. W innym przypadku woofery grają sobie a sub sobie i ciężko mówić o uzupełnianiu przodu w takim wypadku a co za tym idzie - o szybkości suba. Jest trochę nagrań na których nawet całkiem zgrabnie poklejony sub ze zestawem przednim wykłada się a właściciel auta jest zdziwiony takim stanem rzeczy. Moje ulubione to "Painkiller" zespołu Judas Priest  a właściwie jego początek :) 

Ty masz zapewne swoje własne kryteria suba wolnego/szybkiego ale bez punktu odniesienia ani mi ani  innym czytającym ten topik niezbyt wiele to powie na temat jego szybkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Judas Priest dość gruntowną selekcję robi i grubą krechą solidnie oddziela ziarka od plew :)  

No i  jak mastah pisze - nie ma co sobie brać za mocno do serca takiego podziału bo mimo niego dla wielu użytkowników te wolniejsze i nawet trochę mulące będą całkiem fajne i sporo frajdy dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycję już masz, przynajmniej z mojej strony. Rozmowa zboczyła na boczny tor tylko pozornie. Jak mocno suba z przodem pokleisz w znacznej mierze weźmie się właśnie z jego szybkości. Im sub wolniejszy - tym bliżej mu do mało kontrolowanego grania ze zwykłym hałasem i łomotem na finiszu. Jeśli interesuje Cię bardziej obszerne wyjaśnienie, to już we własnym zakresie będziesz je musiał na forum wyszukać. A już napisałeś, że

 

 

 


lubie posluchac jakosci a nie tylko cisnienia, nie interesuje mnie dzielenie sie muzyka z polowa miasta choc lubie glosniej posluchac. Napewno cos szybkiego, cos co potrafi zesc nizej niz ES300, cos co mozna miec w tych granicach finansowych.

i tym samym dość mocno zawęziłeś krąg poszukiwań jednocześnie podając swoje zapatrywanie na temat suba.

Nie masz możliwości zajechać na jakiegoś spota więc albo zdasz się na info z tego tematu albo na własne eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz podpowiedzcie mi w jaka moc powinienem celowac przy Signacie ram 3 mark 2 (mam na mysli maksykalna moc glonika, jaka moze byc), a dalej sobie poradze przeciez pelno tematow i roznych forum.

Czy powinienem myslec o kondesatorze gdy zepne wszystko przod i powiedzmy jakis sub o mocy 500rms?

Sinoff te moje wymagania to takie ogolne, bardziej na codzien. Mam momenty, utwory w ktorych chce poczuc zejscie i cisnienie.

U mnie brakuje ustawien "normalnych" w radiu, potrafie cos krecic ustawieniami pod kazdy utwor aby bylo tak jak lubie.

 

 

w oko wpadl mi RE-Audio-SEX10D4  600RMS  2 ohm

Czy jest szansa napedzic to signatem ?? ktory podobno ma w granicach 560 do 700 przy 2 ohm, rozne testy rozne moce ale swojego nie sprawdzalem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chociaz podpowiedzcie mi w jaka moc powinienem celowac przy Signacie ram 3 mark 2 (mam na mysli maksykalna moc glonika, jaka moze byc), a dalej sobie poradze przeciez pelno tematow i roznych forum.

A słyszałeś może o takim pojęciu jak efektywność czy też skuteczność suba albo w ogóle głośników? Alle jak piszesz - pełno tematów na forum więc pora chyba najwyższa na lekturę... albo jednak i mimo wszystko pora na pójście przetartymi szlakami bo jednak bezpieczniejsze są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...