Skocz do zawartości

POPRAWIANE ZIMNE LUTY


Rekomendowane odpowiedzi

Z biegiem lat cyna utlenia się. W samochodzie dodatkowo do tego dochodzi wilgoć, różnice temperatur w zimie/lecie, itp., więc utlenianie się i zimne luty wg mnie są objawem standardowym i spora większość sprzętu w samochodzie jest kwestią czasu aż ulegnie 'uszkodzeniu' w ten sposób.

Jeśli TYLKO były poprawiane luty to nie ma się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaleta, a nie wada... Jeżeli wzmacniacz ma już naście lat, to z biegiem czasu, choćby od wibracji w aucie luty mogą już "nie trzymać się" płyty. Moim zdaniem wzmacniacz po serwisie typu :

- poprawa zimnych lutów

- regeneracja potencjometrów/przełączników

- ogólne sprawdzenie parametrów wzmacniacza

 

to bardzo dobra sprawa. Już kilkanaście razy miałem zakupione wzmacniacze sprawne, niedłubane, które w przeciągu kilku dni zaczynały płatać figle : przerywanie na nierównościach, jeden kanał gra ciszej, strzelanie w głośnikach przy regulacjach. Musiałem wzmacniacze odsyłać na przegląd, napraw nie przechodziły, bo zawsze były sprawne, ale te właśnie niedomagania zawsze spowodowane tym, co napisałem wyżej. Przynajmniej masz to już z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo poprawienie lutów to koszt ok. 50-100 zł przypuszczam, z elektrolitami należy doliczyć minimum kilkadziesiąt złotych. Gdyby potencjometry były do wymiany to kwestia kilku złotych od sztuki.

 

Ja zawsze dawałem taki sprzęt do znajomego 'dziadka' z warsztatu elektronicznego, za zimne luty bez elektrolitów (sprawdzane 'pojemnościomierzem' po wylucie) płaciłem kilka razy po 30-50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...