Skocz do zawartości

Clarion DXZ948RMP problem z opisem kabli i otwieraniem się panelu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z ukończeniem instalacji mojego radia Clarion DXZ948RMP. W instrukcji obsługi nie ma wzmianki opisującej jego okablowanie. Na kablach także nie ma żadnych napisów mogących pomóc w podłączeniu. Chciałbym podłączyć do niego wzmacniacz i tubę. Chodzi mi głównie o chinche.

Drugim problemem jest nieotwierający się automatycznie panel radia. Po wciśnięciu przycisku panel powinien zjechać w dół, ale jednak nic się nie dzieje po wykonaniu czynności wciśnięcia. Dodam, że wzmacniacz i tuba działają, jednak po wyłączeniu radia diody zasilania nadal się świecą. Niestety bez opisu okablowania cięzko jest ukończyć pracę. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dodam, że wzmacniacz i tuba działają, jednak po wyłączeniu radia diody zasilania nadal się świecą. Niestety bez opisu okablowania cięzko jest ukończyć pracę. Proszę o pomoc.

Z tej istrukcji wynika, że powinienem podłączyć sterowanie pod niebiesko-biały czyli podłączyłem dobrze. Dziękuję bardzo.

 

Cos jednak musi byc nie tak, skoro po wylaczeniu radia wzmacniacz nadal jest wlaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W 948 nie było tych stron które dołożone są w manualu 945 , bo to dla Amerykanów, a oni muszą mieć jak ...krowa na rowie :wink:

To chyba mam coś z Amerykanina, bo taki właśnie opis rozwiązał jeden z moich problemów :D Dziękuję

 


Cos jednak musi byc nie tak, skoro po wylaczeniu radia wzmacniacz nadal jest wlaczony.

Właśnie nie wiem za bardzo co. Pod niebiesko-biały przewód powinien być podłączony aplifier, tak mówi instrukcja i tak też zrobiłem. Tuba ma wbudowany wzmacniacz, drugi wzmacniacz natomiast podłączony jest pod 2 tylne głośniki. Z obu urządzeń przewód RCA podłączyłem pod właśnie to jedno wejście. Niestety po wyłączeniu radia diody wzmacniaczy nadal świecą i w szybkim tempie wysysają energię z akumulatora. Co robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować z niebieskim kabelkiem ...

Z radia nie wychodzi przewód o takim kolorze, niebiesko-biały idzie do kostki, i dalej z tego samego wtyku już z kostki dopiero wychodzi niebieski... Czyli podłączyć już w ten niebieski za kostką? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...