Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc elektronika - podanie impulsu do układu


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie.

Potrzebuje małej porady.

Jak zrealizować coś takiego.

Potrzebuje jakiś przekaźnik czy układ który po podaniu mu napięcia zewrze na chwile układ i po wyłaczeniu napięcia da drugi taki sam chwilowy impuls -sygnał zwierający na chwile układ.

Generalnie realizuje to w tej chwili mikro włącznik stykowy ale chce go zastapić takim układzikiem który po przekręceniu stacyjki automatycznie da chwilowe zwarcie styków i przy wyłaczeniu znowu da zwarcie - mam układ który działa po naciśnieciu włącznika stykowego i chce zastąpić ten przycisk jakims automatem

będzie to działać z tym http://www.cyfronika.com.pl/kityavt2011/avt1623.htm  

AVT1623 Nadprądowy wyłącznik silnika DC

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

Paweł S

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam układ "nad prądowy sterownik silnika" który steruje silnikiem http://www.cyfronika...011/avt1623.htm 

układ jest wyzwalany poprzez przycisk zwierny (zwykły monostabilny)

tyle że nie chce naciskać przycisku żeby otwierać i zamykać a chciałbym zeby po włączeniu stacyjki coś zwierało przycisk na chwile (wtedy silnik zaczyna działac i otwiera navi) a po wyłaczeniu stacyjki znowu zwiera przycisk (i zamyka navi - odwracaniem kiedynku i wyłaczaniem silnika zajmuje się juz ten nadprądowy układ)

ja potrzebuje tylko układu który zewrze na chwile przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ja własnie robie taki układ koledze. Ma otwierać navi po załączeniu stacyjki a po wyłączeniu poczekać jeszcze kilknaście sekund i zamknąć. W sumie to tylko dwa przekaźniki, czasówka wydłużająca i dwa styki NC od pozycji skrajnych navi. Mogę Ci jutro wkleić schemat. 

 

Pomyślę tez co w Twoim przypadku użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...