Skocz do zawartości

Problem z siecią LAN/WIFI


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy walczę w domu z siecią, co gorsza wygląda to jak walka z wiatrakami...

 

Gdy miałem windowsy XP wszystko działało bez problemu, problem zaczął się wraz z windows 7 i jego ustaleniem przynależności do sieci -  domowa / firmowa / publiczna.

 

Problem to pojawiająca się niczym tornado Sieć Niezidentyfikowana , a wraz z nią brak dostępu do netu.

Nie pomagają restarty, przypisanie do domowej, czy firmowej, wszelkie usuwanie wpisów rejestru, ipconfig'i w cmd itd, przerobiłem już wszystkie opisywane opcje wg. wujka google. po skasowaniu wszystkiego, resecie kompa, niby ustawieniu domowej/frmowej, i tak po chwili wbija niezidentyfikowaną i d.....a !!!!

 

Co najlepsze, kiedyś działo się to tylko z lapem, gdy non stop kursował po różnych sieciach wifi w trasie, i jak wracałem do domu to był zonk, skutkowało to nawet formatem i postawieniem windy od nowa, co ku mojemu zdziwnieniu nic nie poprawiało, łączył się z siecią wifi i..... znów niezidentyfikowana... po czym nagle (dzień lub dwa) ustawiało się "domowa" i chodzi... a od wczoraj walczę z dwoma PC, to samo.... nosz k....a

 

standardowo jest tak:

 

post-3212-0-68115800-1420315731_thumb.jpg

 

szukając w necie,  gość ma ten sam problem, i opisał go idealnie tu http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=166511

 

wykorzystam jego fotkę , bo dobrze obrazuje - tyle że ja zamiast dwóch sieci, mam jedną tą NIEZIDENTYFIKOWANĄ ....

 

post-3212-0-68029900-1420315790_thumb.jpg

 

Jakieś sugestie ?

 

oczywiście po za usunieciem wpisów z rejestru, wszelkie akcje w cmd , dns/ ip mam automatyczne, nawet przypisanie stałych nic nie daje - itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zrzut z listy kart sieciowych w menadżerze urządzeń i powiedz, jakiego antyvira używasz.

Próbowałeś we właściwościach sieciówki wyłaczyć IPv6?

 

Ręcznie w CMD próbowałeś: ipconfig /release a następnie ipconfig /renew zrobić? Oczywiście po połączeniu do sieci.

Jakie szyfrowanie WiFi na routerze ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko działa, antywirus to Kasperski Internet Security

 

Nie wyłączałem IPv6 - ale też nigdy nie musiałem, 7kę mam z 2 lata już, a problemy od pół roku. - ale sprawdzę.

 

w CMD robiłem wszystkie komendy, czyściłem, rozłączałem, odnawiałem itd.

 

brak szyfrowania , dom wolnostojący , sieć gubi zasięg 3-4m od ścian domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak jak fryc88 napisał wyłączyć obsługę IPV6. Miałem ostatnio w pracy dziwny problem z widocznością urządzeń w sieci (nie dotyczył wifi co prawda tylko sieci przewodowej) - wyłączenie IPV6 rozwiązało problem w moim przypadku  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja miałem takie jazdy jak u mnie się kończył router...

 

Też zaczynam to brać pod uwagę, to zwykły 8 portowy switch.


 

 


A jak z innymi urządzeniami typu telefon? Też ma problemy z dostępem do neta?

 

Inne działają, lub nie działa nic - tak było wczoraj i dziś od rana - teraz bez żadnego resetu niczego wszystko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobny problem był z wifi z modemu upc. Początkowo problemem był kanał pracy modemu bo sam się przestawał i nakładał się na inne sieci w okolicy. Potem modem całkiem padł i dostałem nowy :-) Ustawiłem ręcznie wolny channel i póki co działa :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziwne że raz nie ma wyjścia na świat z AP wifi wpiętego w huba ale PC wpięte po lan śmigają, wczoraj jeden PC nie miał wyjścia, a dziś wszystko od rana padło a teraz śmiga, i zawsze jak to się dzieje pojawia się sieć niezidentyfikowana - ruletka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz dokładnie topologię tej swojej sieci? Na brzegu masz router do internetu czy też ten hub jest podłączony do jakiegoś lokalnego/globalnego operatora bez pośrednictwa lokalnego routera? Kto nadaje adresy IP w sieci? Może być tak że masz wiele sieci (jak dokładnie wskazuje komunikat na drugim ekranie który załaczyłeś). Może jest tak że dostajesz wiele odpowiedzi na żądania DHCP i jest problem bo występuje wyścig i który DHCP szybciej zdąży dostarczyć Ci DHCPOFFER ten wygrywa. Ale nie koniecznie obydwa dostarczą ci odpowiedni adres.

Może być tak że do sieci lokalnej opartej tylko o kable chciałeś dodać wi-fi i np. wpiąłeś do sieci access-point z funkcją routera i nie wyłączyłeś w nim DHCP.

 

Reasumując sprawdź wszystkie aktywne urządzenia w twojej sieci pod kątem DHCP, adresy z DHCP ma nadawać tylko twój lokalny router (pomijam zaawansowane topologie gdzie DHCP robi dedykowany serwer, itp). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tbrek. 

 

Najprawdopodobniej komputer prubuje się połączyć z siecią pod adresem IP innego już urządzenia w sieci i dlatego to nie wychodzi - ma kontakt z routerem, ale nie hula. 

 

Można wymusić w komputerze aby się łączył na konkretnym adresie IP. zapewne grupę adresów prywatnych będziesz miał zaczynającą się od 192.168.0.0. Spróbawałbym nadać mu w ustawieniach sieciowych na stałę konkretny adres IP jakiś dalszy (np. 10 z kolei). Zrobiłbym Ci to zdalnie ale nie wyobrażam sobie kiedy bym miał się tym zająć.

Powodzenia - jakby co skrob pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tbrek. 

 

Najprawdopodobniej komputer prubuje się połączyć z siecią pod adresem IP innego już urządzenia w sieci i dlatego to nie wychodzi - ma kontakt z routerem, ale nie hula. 

 

Można wymusić w komputerze aby się łączył na konkretnym adresie IP. zapewne grupę adresów prywatnych będziesz miał zaczynającą się od 192.168.0.0. Spróbawałbym nadać mu w ustawieniach sieciowych na stałę konkretny adres IP jakiś dalszy (np. 10 z kolei). Zrobiłbym Ci to zdalnie ale nie wyobrażam sobie kiedy bym miał się tym zająć.

 

Powodzenia - jakby co skrob pw.

 

Sprawdzałeś w Windzie jak się ona zachowa jak jest zduplikowany IP w sieci? Poda Ci tą informację wprost, komunikatem. W przypadku kożystania z DHCP jedyna możliwość użycia zajętego adresu to przypadek gdzie host pobrał IP i nie odświeżał "lease" w DHCP przez zadany okres czasu (czas rezerwacji adresu). Pozatym nawet jeśli DHCP wyśle mu używany IP to OS to sprawdzi i wyświetli stosowny komunikat. Nie użyje tego adresu. Więc nadal sądzę że problemem może być kilka DHCP w sieci nadających różne IP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Więc nadal sądzę że problemem może być kilka DHCP w sieci nadających różne IP...

 

Najpewniej to jest problem, wpiety AP rozglasza wlasna pule DHCP zamiast forwardowac istniejace pakiety od routera. Ale bez dokladniejszego opisu topologii i sprawdzenia tych ustawien to poki co jest wrozenie z fusow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś w Windzie jak się ona zachowa jak jest zduplikowany IP w sieci? Poda Ci tą informację wprost, komunikatem. W przypadku kożystania z DHCP jedyna możliwość użycia zajętego adresu to przypadek gdzie host pobrał IP i nie odświeżał "lease" w DHCP przez zadany okres czasu (czas rezerwacji adresu). Pozatym nawet jeśli DHCP wyśle mu używany IP to OS to sprawdzi i wyświetli stosowny komunikat. Nie użyje tego adresu. Więc nadal sądzę że problemem może być kilka DHCP w sieci nadających różne IP...

Nauczony doświadczeniem wiem ze winda nie raz nie wyświetla żadnych komunikatów. W dalszym ciągu uważam ze moja propozycja jest w stanie rozwiązać problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczony doświadczeniem wiem ze winda nie raz nie wyświetla żadnych komunikatów. W dalszym ciągu uważam ze moja propozycja jest w stanie rozwiązać problem.

 

Poczekamy zobaczymy ;) Winda nie jest taka zła jak ją malują, zwłaszcza od 7'ki wzwyż ;) 

 

Tomek, zrób na działającym i nie działającym kompie (może być na tym samym jak działa i nie działa lub na różnych, obojętne): 

ipconfig /all

arp -a

route print

 

I podeślij 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to zaczynamy:

 

oknem na świat jest brama inea z wyjściem LAN do zwykłego (do dziś ) 8 portowego switch'a, własnie zakupiłem 16 portowy switch, bo brakowało miejsc.

 

post-3212-0-50778100-1420390548_thumb.jpg

 

Pod niego są podpięte wszystkie urządzenia po skrętce 2 x PC , skanerem, ksero, drukarkami i 2 AP'kami wifi oraz 1 port na bramę inea

 

a tu konfiguracja bramy:

 

post-3212-0-19080100-1420390588_thumb.jpgpost-3212-0-54276100-1420390590_thumb.jpg

 

oraz jednej z AP'ek wifi
post-3212-0-09438600-1420390560_thumb.jpgpost-3212-0-67603500-1420390564_thumb.jpgpost-3212-0-18344000-1420390567_thumb.jpgpost-3212-0-73593100-1420390570_thumb.jpg

post-3212-0-94578500-1420390575_thumb.jpgpost-3212-0-55237700-1420390578_thumb.jpgpost-3212-0-15391800-1420390583_thumb.jpgpost-3212-0-89549700-1420390586_thumb.jpg

 

 

a tu konfiguracja mojej karty sieciowej z PC

 

post-3212-0-30434400-1420391205_thumb.jpg

 

 

Dziś wszystko działa, i na starym 8 portowcu i teraz w tej chwili na 16 portowym - mam nadzieję że winny był 8 portowy switch, przekonam się za kilka dni/godzin/minut jak znów padnie

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat bo u mnie ten sam problem, raz na jakiś czas nie mogę się połączyć z wifi bo sieć niezidentyfikowana. Widzę że też masz tplinka, u siebie przypuszczam że walnięty mam router. Poczekam co zaproponują mądre głowy i popróbuję u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zaktualizuj firmware w routerze. Jeśli dobrze widzę na screenach to jest 901nd a do niego wyszedł soft w 2014r. TP-Link niestety softy ma dziurawe, włącznie z topowymi miejscami na liście podatności na włamania i podmiany DNS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja jak mogę się troszkę podłącze pod temat (widzę że jest parę osób które się znają na sieciach)

 

Mam jakiś tam router Tplinka a do niego podłączone po kablu komputer i urządzenie multimedialne Asus z dyskiem oraz notebooki i telefony po wifi

 

Siec wygląda tak jak załącznik

 

I od jakiegoś czasu sieć widzi urządzenie ale nie moge sie dostać do dysku (jest włączone ze ma być widoczne w sieci)

walcze juz ze 3 dni z tym i dupa.

Mam wrażenie że urzadzenie tak jakby podłaczało się do innej grupy domowej czy innej sieci.

Wymusiłem w routerze zeby przypisywał mac adres urzadzenia na stałe IP ale i tak jak sprawdzam w urzadzeniu to łaczy sie do sieci z innym IP niż wymusiłem.

Co ciekawe z innego notebooka który ja widze w sieci mogę wejśc na urzadzenie ale ze swojego notka juz nie

 

Inna sprawa ze sieć działa strasznie wolno od kliku dni.

jak kiedyś hulała  prędkością tak 270-300 Mbs to teraz potrafi mi zwolnic do 4 Mbs a nawet całkowicie zgubić połączenie.

 

Zastanawiam się czy całkowicie nie zresetować routera do ustawie fabrycznych ale boje sie ze jak zaczne zakładać nową grupe domową to mi się to wszystko całkowicie rozjedzie,

 

Macie pomysł jak to rozwiązać?

 

 

 

post-2586-0-17628700-1420410013_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh, ale widzę burzę zakamuflowanych problemów wynalazłem.... Tuska już nie ma, to cholera wie na kogo zwalić, choć w sumie kolejnych dwóch i to niedużego wzrostu jeszcze by się znalazło....

 

Tak na poważnie, wczoraj na nowym porcie śmiga, dziś też się zalogowałem, testem będzie niedziela wieczór jak wrócę do domu po zalogowaniu do innych sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...