Skocz do zawartości

Subwoofer 165


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie, 

Panowie potrzebuje opinii doswiadczonych uzytkownikow subow w rozmiarze 165 czyli zwyklych 6,5" . Jako ze mialem osobiscie kiedys suby 6,5" to zakladam temat. 

Rozchodzi sie glownie o to jakie sa najlepsze jakie mieliscie , sluchaliscie. Kwestia jest taka ze mam pomysl zrobic 2 opcje 

1) takie suby zamiast wooferow bo i tak wf pracuje w tej czestotliwosci (aktywne 3 drogi bez suba) i to by mialo zastapic suba.

2) Wrzuta takich subkow w tylne wrota jako suby i pozbycie cie wszelakich skrzynek z bagaja.

 

Czytalem rozne tematy ale opinie sa rozne ale glownie rozchodzi mi sie o to (jesli nie znajde moich ulubionych kickerow) jakie suby  w takim rozmiarze beda odpowiednie w pelne wrota (ok 50L.)

 

Naped czy zrobienie na beton drzwi to nie problem kwestia tylko dobrych przetwornikow. Co byscie polecili  do tego typu rozwiazan?

Mocowo jakos nie ma ograniczen  ale powiedzmy ze 300W na szt by sie znalazlo.

 

Zachecam do obszernego pisania bedzie na przyszlosc dla potomnych:)

 

PS dodam tylko ze subki musza byc dosc szybkie  (jesli by trafily w tylne wrota (kombi) bo wf to sa expresowe wiec zeby zara nie zmulily.

Żeby nie bylo kwoty  mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JL Audio 6W3v3

ale gral w mikro obudowie zamknietej (4-6l) wiec nie wiem jak to zagra w pelnych drzwiach

 

 

 

 

STX GDN 17 SW

super jakosc, dobre zejscie, ale ilosciowo chyba nie wystarczy, no i ciezko to teraz zakupic

no i tez gra w malej MB

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisman miał w swojej 190 takiego JL Audio, ale z tego co pamiętam, to ze 4 l to potrzebowało, bo jak skrzynka była nieco większa, to bardzo łatwo coś mi się zdaje potrafiło "puknąć" cewką... Hertz HS 165 to dzielne głośniki do 3 Way :) Robią sporo Ojej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można komorę zrobić w drzwi, nie trzeba się koniecznie męczyć z pełnymi

Komory w moim przypadku drzwiowym odpadaja bo kanapa jest na tyle blisko ze komora raczej nie przejdzie.Wiem mozna ja licowa i wypusic w drzwi ale pelne wrota nie beda mnie kosztowaly tyle co komory. Choc sam je zrobie.

 

Zawsze można komorę zrobić w drzwi, nie trzeba się koniecznie męczyć z pełnymi  :) A 4L dla takiego JL to raczej niewiele  :) Czaszunia, a zabudowa suba w bagażniku jest be? Szkoda miejsca czy jak? 

 
w bagazniku piece beda pochowane w boczkach zeby wlasnie juz bez zabudowy bylo i miec spokoj. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, a może jednak poczekasz na nową 8 -kę od Excursiona do Lutego/Marca : 

 

http://www.caraudiosklepy.pl/excursion-shx-8s4-p1733.html

 

Zalecana moc RMS wzmacniacza: 120-200 W
Skuteczność: 89 dB (2,8V/1m)

SUGEROWANE OBUDOWY:

zamknięta SQ (netto)
- akceptowalny zakres objętości: 4-13 L
- najbardziej optymalny zakres objętości: 6-9 L

 

Czy mimo wszystko to ma być jakiś TOP z minionych lat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek subow to u mnie pod dostatkiem  i wlasnie chcialbym sie zaczac moze nie tyle pozbywac subow co zmniejszac ich rozmiar. Juz i tak mam kilka tylko 8" bo wieksze to juz zostawiam za soba daleko:) wiec to jest jakis nowy plan co by zapomniec o skrzynkach w bagaju. A co do propozyji helonow to wlasnie kiedys ich sluchalem u Jacka w golfinie i bylo fajnie ale... bo zawsze jest jakies ale.... woofer grajacy subbasem to takie nie wykorzystywanie go w odpowiednim celu. Bede pozniej w aucie zrobie fote tylnych wrot i zobaczyie co i jak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak ewentualnie 6,5 cala U-dim RM  od 6 do 9 litrów :

 

http://www.u-dimension.pl/gfx/static/files/Dokumentacja/RM6spec.jpg

 

BTW - temat woferów w tylnych drzwiach jako subów  przerabiał Wasylwek, poszukaj w jego temacie

Co do wooferów jako uzupełnienie, to weź jeszcze pod uwagę Radical Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Rozchodzi sie glownie o to jakie sa najlepsze jakie mieliscie , sluchaliscie. Kwestia jest taka ze mam pomysl zrobic 2 opcje

1) takie suby zamiast wooferow bo i tak wf pracuje w tej czestotliwosci (aktywne 3 drogi bez suba) i to by mialo zastapic suba.

2) Wrzuta takich subkow w tylne wrota jako suby i pozbycie cie wszelakich skrzynek z bagaja.

Ja mam mieszane uczucia wobec takiego rozwiązania. Taki woofer 165mm zawsze wooferem pozostanie i suba z niego się nie zrobi.

Na myśl przychodzą mi przede wszystkim AS Phase i AD W600. Jedne i drugie dadzą Ci już przy wzmaku 2x200 potężną dawkę basu. Będzie to dobre przy kawałkach rockowych, jakiejś techniawce i na tym koniec bo suba nie zastąpią niestety.

Pozostaje jeszcze kwestia drzwi - samo zrobienie ich na tzw. beton może nie wystarczyć bo wraz z basem buczenie pojawić się może. No i jeszcze masz jedno źródło dźwięku więcej do opanowania czyli dodatkowy kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja mam mieszane uczucia wobec takiego rozwiązania. Taki woofer 165mm zawsze wooferem pozostanie i suba z niego się nie zrobi.

Takie odczucia i ja mam. Ale byl czas gdzie mialem suby 165 i mialem je we wrotach i nie bylo zmiluj. mielily jak trzeba:) dlaego tez wracam do pomyslu. 

AD sluchalem i barwowo bylo by cos juz bliskiemu memu gustowi. A ze ja rockowego grania slucham to wiem jak to gra:) Ale jak pisales wczesniej wf to wf a sub to sub wiec szukam subow. A to ze kolejne zrodlo do ogarniecia to coz zrobic na tym polega ta zabawa chyba nie? ciagla walka z wiatrakami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie doprowadziłem moje granie do jako takiego porządku. Faktycznie pompki z nich niesamowite,kusi by sklecic im takie pancerne szczelne komory. To juz nie wofer. Cały czas nie mogę wyjść z podziwu dla 26mm skoku tych malcow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak dyskutowaliśmy nieco na ostatnim spocie z Maxamem nt. sobwooferów (facet przerabiał już sporo opcji w swoich bryłach akustycznych a już na pewno jest dziesiątki razy bardziej osłuchany ode mnie). Zdecydowanie Marek należy raczej do szkoły stricte SQ-lowej, tym bardziej zadziwiło mnie zdanie, że "poniżej 12 cali nie ma suba" :wink2:. Miałem również okazję posłuchać fur z rasowym 165mm i 300mm na pokładzie. Póki co nie poddałem się jeszcze z pomysłem subów 165 mm i tu jak najbardziej moge polecić wspominane Audio Developmenty Vipera F5 bo spotkałem mało tak wdzięcznych o tak małych gabarytach do tychże zastosowań. Tu hehepack pewnie może dopowiedzieć , że one jako wofery też nie bardzo się już sprawdzą.

W tej chwili małymi kroczkami likwiduję babole w mojej nieszczęsnej instalacji ale od dłuższego czasu Vipery wspomagam skrzyneczką wypełnioną 20cm grajkiem.

Sam już nie wiem czy pomysł na takich małych subach ma sens czy nie. Jak wszędzie, rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...