Skocz do zawartości

WZMACNIACZ SONY XM-754HX i MDS FC6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Co powiecie na temat wzmaka SONY XM-754HX ?

Chce napędzić przód MDS FC6

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7c64ee689bb2.jpg

MDS FC6 DANE OGÓLNE:

- Rodzaj: 2-drożny systemowy
- Moc znamionowa True RMS: 70W
- Moc maksymalna: 120W
- Pasmo przenoszenia: 45-22000Hz
- Impedancja: 4 Ohm
- Efektywność (2,83V, 1m): 86,4
- Częstotliwość rezonansowa Fs: 79,29
- Objętość ekwiwalentna Vas: 8,7
- Dobroć całkowita QTS: 0,91
- Materiał membrany Woofera: Celuloza
- Materiał membrany Tweetera: Jedwab
- Rodzaj filrtu: 6/12db /oct
 

Może ma ktoś inny pomysł proszę o propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony, czy fioletowy ? Mam "fioleta", bardzo dobry, budżetowy wzmacniacz, wbrew opiniom, to jeszcze wg. mnie grające Sony i to całkiem nieźle, tym bardziej, że są bardzo stabilne prądowo, a w trybie Hi Voltage w mostku ponad 240 Wat, a kupić je można tanio. Jeżeli w dobrej monecie, to brać śmiało, wstydu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko trochę z innej beczki do autora tego postu. Czy montowałeś już te głośniki MDS-a?? Miałem je w ręku i wyglądają mega solidnie jakby kosztowały z 5-stów. Czy masz jakieś doświadczenie jeśli chodzi o odsłuch?? W swoim aucie muszę wymienić 13 (niestety inne nie wchodzą) i właśnie poważnie zastanawiam się nad modelem MDS FC5. Sorry za OT ale nie chciałem zakładać kolejnego tematu i zaśmiecać forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany przeda te mdsy i diorki to jest to samo. Wf i tw tylko w innym logo ale to to samo. Diora jak wypuszczala serie tych zestawow zabrala graty od upadajacej marki w naszym kraju mds i sklecili to w jedna calosc. Na pudle diory nawet widnieje logo mdsow.

W temecie o diorach sa tez informacje o jednych i drugich glosnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko trochę z innej beczki do autora tego postu. Czy montowałeś już te głośniki MDS-a?? Miałem je w ręku i wyglądają mega solidnie jakby kosztowały z 5-stów. Czy masz jakieś doświadczenie jeśli chodzi o odsłuch?? W swoim aucie muszę wymienić 13 (niestety inne nie wchodzą) i właśnie poważnie zastanawiam się nad modelem MDS FC5. Sorry za OT ale nie chciałem zakładać kolejnego tematu i zaśmiecać forum.

W tej chwili jestem na etapie wygłuszania drzwi wiec nie wiele mogę powiedzieć tak naprawdę.

Napiszę jak wrażenia kiedy skończę.

Za MDSy zapłaciłem 275 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa prosta - czy MDSy, czy Diory, czy inne głośniki: wzmacniacza wykorzysta możliwości przetwornika, radio w żadnym wypadku tego nie zrobi, bo o ile posłuchasz cicho, to jak będziesz chciał głośniej, to już z "jakości" nici, prędzej, czy później będzie pruło przesterem i tyle. Te MDSy to Dioda GDS "kultowa" zresztą :rotfl:, gra to OK, ale oryginalna zwrotnica rzeczywiście kulawo gra średnicą, góra jest, dół również, a średnica praktycznie za górą, za lasem... Pod niektórymi wzmacniaczami grało to lepiej, jak pod innymi (profil się zmieniał nieco) - mam na stanie Diorę i to już długo siedzi w aucie młodszego brata. Głośniki są OK ogólnie, szło by coś z nich wyciągnąć, ale ceny poszybowały za to coś, jak za jakiegoś oldschoola... 275 zł. to 2 x drożej, jak ja Diorę nabyłem :cisza:

 

Zdecydowanie za drogo, zestaw lklukasza i dan124 na AMA + H/K za niewiele więcej jak Ty zapłaciłeś za MDSy, nie zostawiał suchej nitki na Diorze... Zresztą nie tylko na takich głośnikach :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...