Skocz do zawartości

Światło, coax ogólnie cyfrowy out z jednostek


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Co do FM po cyfrze to się zgadzam :) dla zwykłego użytkownika najłatwiej i najtaniej jest wrzucić taki konwenter jak np Swest podlinkował

 

A co do ew "automatycznego" przełączania cyfry i FM w procku jak Paweł by chciał też napisałem

 

Dalej nie wiem , masa na jakich punktach/pinach  uniemozliwia dokonanie wyboru czy zadziałanie ( czego ?).

 

 

Za radiem dajesz konwerter analog>optyk

 

Później dajesz taki multiplexer jak ktoś podesłał 2optyki>1optyk i 1 drutem do procka :)

Multiplexer to wybór , tu raczej jest sumator .

A dla Pawłą to jak wspomniałem wcześniej optymalny i najbezpieczniejszy sposób,  bez ingerencji w urzadzenia jezeli ma RCA  , zatem raczej niczego sobie nie uszkodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To było nt wyprowadzenia cyfry

Teraz piszesz zrozumiale , ale chyba nie chodzi o masę tylko stan niski na wyjściu sygnału cyfrowego z kości .

Przypadek coraz częściej spotykany w nowszych konstrukcjach , gdzie pomimo teoretycznej możliwości pobrania sygnału cyfry  jest on programowo zablokowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w radiu Wasylwka powinien być dostępny spdif na procku serva, to starsze radio, wątpię, żeby zablokowali tę możliwość ..

 

a co do problemu Pawła to tak łopatologicznie :) : (zakładam, że masz wyciągnięte RCA z radia mazdy)

 

podpinasz RCA z radia mazdy do konwertera podesłanego przez Swesta (czyli konwerter RCA -> toslink) potem prowadzisz drugi światłowód w okolice pxa-h600i wtedy dwoma światłowodami (jeden od CD, który już masz i drugi od FM, który dokupisz) wchodzisz do tego urządzenia z linku, który podesłałem (to taki rozgałęziacz toslink) i dalej od tego rozgałęziacza wchodzisz jednym światłowodem na pxa-h600

 

nie musisz nic przerabiać w procku ani w radiu, z uwagi na to, że w momencie kiedy dział FM to nie gra CD i odwrotnie przez ten rozgałęziacz raz przejdzie sygnał z CD a raz z FM..

 

jak napisał Nakamichi, nic nie uszkodzisz, nigdzie nie ingerujesz.. ale to rozwiązanie nie wyeliminuje Ci trzasków przy przełączaniu źródła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jak napisał Nakamichi, nic nie uszkodzisz, nigdzie nie ingerujesz.. ale to rozwiązanie nie wyeliminuje Ci trzasków przy przełączaniu źródła..

Teoretycznie odbiornik ( Digital Audio Interface Receiver ) na możliwość wyciszania sygnału dla błędów w transmisji , a sygnał "pika " trzeba by było najpierw zakodować do postaci SPDIF , ale licho nie śpi ............ :wink2:


 

 


oki

Kupuje ten zestaw i będę ćwiczył.

Tylko musze sprawdzić czy w sygnale wyprowadzonym do RCA nie ma też sygnału z CD...

Zrób cokolwiek tylko zacznij działać , a jak spotkasz problem to o tym napisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ...temat rozwinął  :wink: . A szukałem tylko co wprowadzić na wejście światłoroba  :wink:

Moja rola sprowadzi się do rozpisania tutki jakem to uczynił na przykładzie Clariona PU2472. Potem bedę "żebrał" o pożyczkę jakiegoś proca by sprawdzić czy wszystko bangla . 

Swoja drogą przetrawiałem temat FM-u i na prosty swój rozum wydedukowałem, że bez sensu byłoby wprowadzać analogowy sygnał radia do jakiegoś proca by go "na chwilę zcyfryzować" i spowrotem robić z niego analoga. Tym sposobem wywnioskowałem, że raczej na pokładzie żadnego radia nie uświadczymy sygnału FM w postaci cyfrowej. Tym oto prostym (a jakże) sposobem dotarłem do tego dlaczemu te proce zaopatrzone są w wejścia analogowe i cyfrowe :wink2: .

 

Jak zdążę to coś stworzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jeśli chodzi o Twojego proca to kolega "magik" który Ci go przerabiał niestety wymontował wszystkie części od toru analogowego wejścia (jak i kilka innych), więc ten temat masz z głowy. Masz aktywne na sztywno tylko jedno wejście optyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dołuj go Michał, tak źle nie jest.

 

Paweł,

Zajrzałem trochę w moje notatki o Twoim procu i conieco można podpowiedzieć

 

 

Wyciągnij RCA z samego tunera, puść potem na konwerter Analog/Digital, konwerter podłącz do drugiego wejścia optycznego które masz wolne. Razem z RCA przydał by się sygnał wyzwalający jakiś drobny przekaźnik przełączający sygnały. W procu na selektorze cyfry (scalak IC110) masz na sztywno zalutowane nogi 2,3 (2- input CD, 3 output). Podłączając sygnał z konwerterka na drugie wejscie optyka ( Changer) na selektorze będziesz miał je na nóżce nr4. Trzeba zrobić przełączanie pomiedzy nogami scalaka 2-4 (przekaznik przełączany sygnałem tunera) do outputa na nodze nr3. 

 

To wszystko w temacie. Dodasz tuner, nie zmienisz nic co bylo do tej pory, nic nie popsujesz po drodze.

Pomógł bym wiecej ale wiesz jak u mnie z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Wykombinowałem nadajnik jedyne co na nim mam to napis VST3GA.

Taki jak ten z foty. Ktoś pomoże mi namierzyć jego nóżki bo tak na pałę to nie halo.Szukam już troche i nic w sieci znaleźć nie mogę :wsciekly: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem opis był na obudowie wczoraj dojrzałem tylko GN (teraz jak się dobrze przyjrzałem pod słońce) są 

przytarte napisy GN + i SIG .

Powinienem coś uwalczyć bo standardowy światłowód  wchodzi w nie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postanowiłem tak zrobiłem.

Szanse ...istnieją bo po skleceniu tego do kupy podłączyłem to w cytrynowozie ( durna jednostka potrzebuje jakiegoś sygnału z pokładu samochodu i na stoliku w domu zapomnij to odpalić :kwasny: ) led w tym gnieździe świeci i robi to dopiero jak wrzucam płytę CD więc objaw jest dobry  :wink2: .

W zasadzie to żadne tam trudne przedsięwzięcie mała rzeźba przy mechanicznym zamontowaniu gniazda w tylnej ściance (wiertło i...tapeciak :wink: ) i nie powiem trzeba jednak trochę obycia z lutówką mieć i jakoś się tam dokleiłem w te ścieżynki.

Zalecano mi zrobienie "elektrycznego" coaxa ale poprzestanę na świetle tym bardziej, że nadal nie wiem czy to wszystko ma jakikolwiek sens.

Na dniach zakupię to to by sie przekonać czy cokolwiek bangla chyba, że ktoś znajdzie tańszą opcję:

http://allegro.pl/konwerter-dac-optyczny-spdif-na-2x-cinch-rca-i4965370111.html

 

Generalnie jakiś tam mały sukces osiągnąłem, trochę fot porobiłem tyle, że (jak mastek mówi) kluczem do kół robiłem.

O dalszych sukcesach czy porażkach będę meldował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Na dniach zakupię to to by sie przekonać czy cokolwiek bangla chyba, że ktoś znajdzie tańszą opcję:
http://allegro.pl/ko...4965370111.html

 

Czy ktoś wie, lub ma linka do jakieś zdjęcia co siedzi tam w środku ( wiem że żaden szał, po prostu potrzebuję nazwę, czy model układu/kości ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wyprowadzenia coaxa http://www.edward-au...hemat_v1.03.pdf interesuje nas wtedy środkowy schemat z dolnego rzędu

 

czyli wchodzi sygnał na poziomie TTL a wychodzi SPDIF coax 75 om :)

 

a jeśli potrzebujesz konwersję w jedną drugą stronę to :

 

wyjście optyk (to co zrobił Sylwek) - schemat z dolnego prawego rogu

wyjście coax - schemat środkowy z dolnego rzędu

 

i w dolnym rzędzie po lewej odpowiednio macie układy, które przyjmą SPDIF po toslinku lub coax'ie

 

tak ogólnie to gratulacje :) wygląda na to, że Ci się udało to zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...