Skocz do zawartości

Zmiana Rainobw DL-C6.2 NA FOCAL PS165FX


nicus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

warto pod jakim względem?? czego oczekujesz od systemu i czym go napędzasz??

 

Brakuje mi trochę basu i góra strasznie ostra

 

stacja Alpine IVE-585bt

wzm. ground zero gzta 4.120 mkII

 

Nie wiem czy to wina wzmacniacza czy samych głośnikow

 

A może chęć zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę Cię zmartwić bo focal też ma ostrą górę a dodatkowo twoja alpina też nie grzeszy delikatnością. Za brak basu w przypadku rainbowa odpowiada zapewne brak wygłuszenia drzwi bądź pomylone fazy. Akurat tego modelu nie miałem ale wcześniejszy model sax basik miał sprężysty i było go pod dostatkiem.

 

Dobry dół mają też dls-y R6A i re audio SR6.5C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę Cię zmartwić bo focal też ma ostrą górę a dodatkowo twoja alpina też nie grzeszy delikatnością. Za brak basu w przypadku rainbowa odpowiada zapewne brak wygłuszenia drzwi bądź pomylone fazy. Akurat tego modelu nie miałem ale wcześniejszy model sax basik miał sprężysty i było go pod dostatkiem.

 

Dobry dół mają też dls-y R6A i re audio SR6.5C.

Drzwi oraz tapicerka są wygłuszone  fazy sprawdzone bo faktycznie się pomyliłem ale wtedy basu to wogóle nie było :)

 

Nie mowie że wogóle go nie ma tylko jakoś mi za mało, a może to wina wzm. 

 

Kurcze nie porobiłem zdjęć z wykonanej pracy może gdzieś szczeliłem babola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak wkleisz jakieś foto wygłuszenia bo nie raz widziałem instalacje gdzie wygłuszeniem nazywano wyklejenie drzwi jedną lub dwiema matami app czy boll-a. Jakie to w ogóle autko??

Auto to Brlingo XTR 

 

Zdjęć niestety nie posiadam. 

Maty to stp silver, na jedne drzwi poszło 8 mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicus wymień wzmacniacz.

Seria gzta to "droższy budżet", który odbiega znacząco od reszty twojego sprzętu.

Pamiętam że gdy podłączyłem gzta mkII na przód u siebie, to myślałem że coś się popsuło :P

Wolałem zasilać przód końcówką z radia niż z tego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicus wymień wzmacniacz.

Seria gzta to "droższy budżet", który odbiega znacząco od reszty twojego sprzętu.

Pamiętam że gdy podłączyłem gzta mkII na przód u siebie, to myślałem że coś się popsuło :P

Wolałem zasilać przód końcówką z radia niż z tego wzmacniacza.

I ty chyba trafiłeś w 10.

Dodam że robiłem astre III szwagrowi na tych samych głośnikach ale na innym wzm. i różnica jest kolosalna ( maty głośniki przewody wszystko to samo a radio do fabryka )

 

Zmiana wzm. tylko na jaki? Myślałem na focal FPS 2160 tylko  do zasilenia przodu

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak wojowałem z tweeterem od zestawu Focal KRXS pod Alpine 9835. Już mi ręce opadały i miałem zestaw sprzedać z uwagi na ostrzenie.
W ręce wpadł mi wzmacniacz Soundstream Reference REF 800.4 i nigdy nie zapomne zdziwienia na mojej twarzy. Góra się uspokoiła nie do poznania.
Te połączenie zrobiło naprawdę na mnie duże wrażenie i w sumie dziś z chęcią wróciłbym do tego duetu.

W twoim przypadku poszukałbym innego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum raczej ubogie w opinie o piecach nie jest. Poczytaj opinie, zobacz co pokrywa się z Twoimi oczekiwaniami i kup, a najlepiej odsłuchaj w okolicy u kogoś :)

Wiem że ubogie nie jest ale tego jest za duży wybór i sam nie wiem co kupić.

Napaliłem się żeby cały system zrobić na focalu. Z posłuchaniem innego to jest problem w sklepach w Łodzi raczej nie bardzo chcą wypożyczać poza tym jest jeden tak naprawdę, gdzie właściciel ma ciągle focha i ma swoją złotą zasadę " kupuj Pan albo nie zawracaj gitary"

Od dłuższego czasu myślę że najgorszym ogniwem jest wzm. grał w poprzednim aucie i na różnych głośnikach raczej budżetowych było podobnie.  Po zmianie auta obiecałem sobie że złoże jakiś fajny system nie do łupanki jednocześnie nie wymieniając ciągle różnych rzeczy.

 

I stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zajechać na spota do Łodzi, może ktoś będzie Ci mógł użyczyć na chwile lub dwie jakiś wzmak. Z pewnością wszystko do dogadania.

Pewnie że prościej tylko znajdź chętnych napisałem na forum w na początku listopada to zglosił się jeden człowiek zero chętnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Napaliłem się żeby cały system zrobić na focalu.

Napalenie nie jest argumentem, poza tym masz jakieś inne powody?

 

 


gdzie właściciel ma ciągle focha i ma swoją złotą zasadę " kupuj Pan albo nie zawracaj gitary"

Napisz co to za sklep proszę, bo właściciel zdaje się zapomina, że to on jest dla klientów a nie odwrotnie :)

 

 


Pewnie że prościej tylko znajdź chętnych napisałem na forum w na początku listopada to zglosił się jeden człowiek zero chętnych

Chętni sie znajdą a rozwiązanie jakie raflip sugeruje może się najlepszym okazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napalenie nie jest argumentem, poza tym masz jakieś inne powody?

 

 

Napisz co to za sklep proszę, bo właściciel zdaje się zapomina, że to on jest dla klientów a nie odwrotnie :)

 

 

Chętni sie znajdą a rozwiązanie jakie raflip sugeruje może się najlepszym okazać.

Sklep jest na Wojska Polskiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dyplomata z Ciebie :) Znaczy, że Bartex zlał następnego klienta i jednocześnie usera naszego forum :D jakoś się absolutnie nie zdziwiłem :)

A Tobie nicus pozostaje cierpliwie czekać aż się jakiś spot wykluje. Tak na moje to przed zmianą zestawu w Twoim aucie to by trzeba najpierw usiąść i trochę postroić, a przynajmniej spróbować - na spocie jak najbardziej do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dyplomata z Ciebie :) Znaczy, że Bartex zlał następnego klienta i jednocześnie usera naszego forum :D jakoś się absolutnie nie zdziwiłem :)

A Tobie nicus pozostaje cierpliwie czekać aż się jakiś spot wykluje. Tak na moje to przed zmianą zestawu w Twoim aucie to by trzeba najpierw usiąść i trochę postroić, a przynajmniej spróbować - na spocie jak najbardziej do ogarnięcia.

:) Tak to bartex gościu jest jakiś dziwny ale to już jego sprawa.A swoją drogą jak właściciel wszystkich klientów odstrasza to zastanawiam się jak on funkcjonuje ceny z d..py sprzętu też już ma mało raczej wogóle już nie ma hehe.

Czekam cierpliwie, chętnie bym się spotkał bo jeszcze nie byłem na takim spocie.

Co do strojenia może i masz racje, gdzieś popełniam błąd ale kurde nie nie wiem gdzie, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...