Skocz do zawartości

Wycieczki, urlopy itp


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Panowie i panie, potrzebuje pomocy. Jako że urlop mój nie jest w lecie a teraz chciałbym przejechać się po Polsce. Standardowo wyjazd ode mnie z Stargardu i jakieś fajne punkty po drodzę, powiedzmy w kierunku gór. Ale nie chce spędzać w górach całego urlopu tylko przejechać się po Polsce jak już wspominałem. Mieszkamy wszyscy w ładnym kraju, chciałbym uzyskać pomoc, gdzie mogę jechać, zobaczyć ładne miejsca, zrobić ładne zdjęcia, (przespać się jeżeli będzie już późno - jakiś hotel żeby był w okolicy, najlepiej niedrogi). Chętnie zacznę od Świebodzina bo nie mam daleko. Ale tam tylko Jezus i? I chyba dalej trzeba w drogę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dawid ,w jakie gory sie wybierasz?
Miałem w najbardziej napchane pod Zakopane, ale trochę mnie "turystyka" i "rąbanie" odstarsza więc myślę że gdzieś w okolice Czech bardziej bym uderzał. Byle nie te osławione miasta bo nie jara mnie spęd ludzi. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakopane, Karpacz- teraz te miejsca będą zapchane w kij.

 

Mniej znane "miejscówki" dają nadzieję na trochę luzu :)

 

 

Ale powiedz- jedziesz tylko z kobietą? Chcesz po prostu spędzić w jakimś domku/ schronisku dzień/ dobę, czy chcesz coś podreptać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jedziesz tylko z kobietą
Tak, przecież jakbym jechał sam to ja już bym wiedział gdzie zajechać :P Jasne że na każdy spot w miescie :D 

 

 

 


czy chcesz coś podreptać
Zdecydowanie przejść szlak albo chociaż jakiś skrawek, wejść gdzieś zrobić ładne foto, jak da radę jeszcze jakieś fajne szlaki to zostać dzień dwa i dalej jechać w kolejne miejsce. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby usiąść i posiedzieć z kobietą w fajnym miejscu, to Schronisko Samotnia.

 

Szlak z Świątyni Wang ma 4 km i tak do dwóch godzin (teraz). Skala trudności szlaku 3 (od 1-10).

 

A miejscówka zacna. Kawałek dalej (dosłownie 10 minut) masz Strzechę Akademicką. Może nie ma takiego uroku, jak Samotnia, ale daje radę :)

 

Z Samotni masz też blisko Słoneczniki, Pielgrzymy i Wielki Staw.

 

 

 

 

Czechy- rzut beretem od granicy masz Skalne Miasto i Teplickie Skały (jedziesz przez Mieroszów).

 

Trochę bardziej na grubo- "schroniska" po czeskiej stronie. Specjalnie dałem w "", bo to są hotele w górach. Naprawdę wypas. No i praktycznie do każdego ich schroniska dojedziesz autem. Na romantycznie- Josefova bouda lub Erlebachova Bouda.

 

Gdybyś potrzebował jakichś map (mam ich w kij- całe Sudety z wyodrębnieniem poszczególnych części), czy czegoś, to pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz po drodze Międzyrzec z pięknymi jeziorami i pasem umocnień, jest gdzie spacerować. Potem jak sam pisałeś Świebodzin, masz zjazd przed jezusem i zaraz za, więc możesz na chwilkę odbić. Samego miasta nie zwiedzałem więc się nie wypowiadam. Następne z "ciekawych" miejsc praktycznie po trasie: zbiornik Żelazny Most pod Lubinem(robi wrażenie :szok: ); klasztor cystersów w Lubiążu; Wrocław z całym swoim dobrodziejstwem; dalej w kierunku gór, Świdnica z bardzo ładnym starym miastem; zamek w Bolkowie; zamek Książ. Jest co zwiedzać jeszcze po naszej stronie. Z trasami po górach dobrze Ci Juby podpowiada ale ja po drodze zatrzymałbym się jeszcze w sztolniach i kolorowych jeziorkach. Ze dwa, trzy noclegi zaliczysz po drodze(pewnie w okolicach 30-50zł os/doba) ale myślę że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze rooski- jest tego sporo. Na samym dolnym śląsku jest mnóstwo ciekawych tematów.

 

Zamek w Bolkowie może tyłka nie urywa, ale łatwo do niego trafić i parkuje się przy samym zamku.

 

Zamek Chojnik- już robi wrażenie, ale wejście może zmęczyć. Jednak widoki mniam  :wink:

 

Gdyby wklejanie zdjęć było łatwiejsze, zapodałbym coś swojego na zachętę  :luka:

 

 

 


w sztolniach

 

Byłem. Warto zerknąć :)

 

Karpacz- Dziki Wodospad. Można zaparkować pod samym wodospadem, a kilka metrów wcześniej jest to dziwne cÓś, gdzie auto samo jedzie pod górkę  :przestraszony:

 

W Szklarskiej wyciągiem można wjechać na samą Szrenicę- podejście jest ciężkie- cały czas czerwony szlak. Z Szrenicy blisko jest do Schroniska na Hali Szrenickiej, Pod Łabskim Szczytem i do dwóch czeskich schronisk/ hoteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam, mam całkiem fajne wakacje :)

Po wczorajszym przybyciu zrobiłem z moją chyba z 5km po wiosce zwanej Karpacz. Ale powrót pod górkę dał mi w tyłek i w połowie drogi dałem spokój i wróciliśmy autobusem :) Oszczędzać trzeba siłę na dziś bo mam w planach samotnię i śnieżkę, ale jest niezła zamieć i nie wiem czy damy radę jako rekruci :) 

 

Nie obyło się bez problemów z dojazdem, dzień wcześniej kończyłem auto robić i coś mnie podkusiło by wyregulować obroty bo auto miało za niskie. Tata pokręcił korbą na pompie i niby są wyższe obroty itd, ale auto straciło kompletnie moc :( Dojazd więc był utrudniony bo auto pod góre słabło, a już do samego hotelu pod górę około 300m wjechałem na 1 biegu trochę gotując silnik, ale dał radę i wentylator jeszcze nie chodził więc luz. Teraz powrót będę miał z górki więc potrzeba mi zwalniać dobrze auto a nie przyspieszać nim. Wrócę do domu to zrobię regulacje na nowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tą Śnieżką uważaj.

 

Możesz też trochę na skróty- wyciągiem wjechać na Kopę (ostatnio było 25 zł osoba). Po jakichś 30 minutach masz Dom Śląski, żeby zagrzać się i nabrać sił na podejście.

 

Tu masz aktualną kamerkę na Śnieżce z temperatura:

 

http://kamery.humlnet.cz/pl/kamery/snezka/

 

Jeśli będziesz pod Domem Śląskim, a będziesz widział "ciemność", to na górze też może być gówno widać, więc czasem nie warto tam wchodzić, a lepiej dłużej posiedzieć sobie w schronisku :)

 

Z Domu Śląskiego masz też szlak do czeskiego schroniska/ hotelu- Lucni Bouda. Warto zobaczyć, bo potężne schronisko. Czas ok 30 minut. Tylko kup korony, bo mają straszny przelicznik ;)

 

Jakby co, to pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daliśmy rady na Śnieżkę. Nie te ubrania. Zamarzly ciuchy nam, czapki rękawiczki, buty, skarpety i kurtka moja była sztywna. Doszliśmy bardzo daleko jak na rekrutów i taka pogodę bo do Domu Slaskiego. Padał desz z sniegiem i wiał silny wiatr. Jeszcze wczoraj było ładnie...

Trudno ale w tyłek dostałem ostro bo bardzo dużo km zrobiliśmy a wyciąg nie był czynny :(

Schronisko samotnia i śląskie odwiedzono :)

Juby kiedy chcesz przyjechać do Karpacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do kiedy będziesz?

 

Samemu średnio mi się opłaca (ok 180 km w jedną), swoją ekipę ciężko zmontować...

 

 


Jeszcze wczoraj było ładnie...

 

Pogoda potrafi zmienić się z godziny na godzinę :)

 

 

 


 Doszliśmy bardzo daleko jak na rekrutów i taka pogodę bo do Domu Slaskiego

 

Jak byliśmy pierwszy raz w Karpaczu (majówka, chyba 2013), to Śnieżkę atakowaliśmy 3 razy- za każdym razem zatrzymała nas pogoda. Choć był to maj, to zimny i taki, hmm, mocny deszcz wygrywał, a dobrych ciuchów też nie mieliśmy

 

.


Schronisko samotnia

 

Jak się podobało? Urok jest?

 

 

 


wyciąg nie był czynny

 

Musiały być trudne warunki, że nie śmigał.

 

 

 


Trudno ale w tyłek dostałem ostro bo bardzo dużo km zrobiliśmy

 

Jutro je poczujecie  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A do kiedy będziesz?
Do piątku rano bo chce się zebrać tak do 10 i wyjechać żeby być w domu przed ciemnicą :)

 


Jak się podobało? Urok jest?

Jest jest i ciepło :) Ale żarło lepsze w Domu Śląskim, orypałem golonkę za 15zł i byłem happy mimo mokrych ciuchów :P 

 

 


Musiały być trudne warunki, że nie śmigał.
Nie wiem jaka jest zasada jak on nie działa, ale dopiero jak czarnym szlakiem schodziliśmy to przestało wiać po łbie w połowie. Niestety bez gogli niemasz szans w tą pogodę co dziś była zobaczyć co masz pod nogami :(

Ale widać zapaleńców nie brakuje i kochają taką pogodę, tylko oni mają super sprzęt, bo same markowe graty salomona itp smieci które dużo dają. Najważniejsze jest jednak zaparcie bo sam widzę ile to dało dla nas jak moja już po wyjściu z samotni mówiła że już nie idziemy(a tam strasznie stromo jest jak chce się na snieżkę iść) a ja dalej mówiłem chodz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już po wyjściu z samotni mówiła że już nie idziemy(a tam strasznie stromo jest jak chce się na snieżkę iść)

 

 

Stromo to się dopiero robi od domu śląskiego na szczyt  :D

 

http://zapisz.net/images/356_img_2004.jpg

 

Inna sprawa że to już blisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Karpaczu jedno z miejsc które robi na mnie największe wrażenie jest zejscie z samotni dołem koło małego stawu. Nie pamiętam jak oznaczony jest szlak,ale widoki jak dla mnie są fantastyczne.

To ten szlak na ten domek myśliwski. Ponoć zimą zamykany.

 

 

 

Do piątku rano

 

To na pewno nie będę...

 

 

 

bo same markowe graty

 

Wiem coś o tym. Przed świętami kupiłem buty  :wink:

 

 

 

salomona

 

Salomon to taki początek tych wysokich półek :)

 

 

 

a ja dalej mówiłem chodz

 

Żeby się tylko nie zraziła do gór  :wink2:

 

 

 

Stromo to się dopiero robi od domu śląskiego na szczyt 

 

To fakt. Ale są na trasie te miejsca widokowe na których można złapać oddech. A i samo wejście to jakieś 20 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...