Skocz do zawartości

Naklejanie nowych mat na stare


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar odświeżyć wytłumienie drzwi, obecne maty Boll (chyba  butylowe- bez alu) naklejone były cztery lata temu, chciałbym teraz nałożyć nowe -GSM 07.

Zrywać stare maty, czy spokojnie kłaść na nie nowe? Trochę obawiam się o grubość- może być problem z założeniem tapicerki, ale z drugiej strony skrobać stare po kawałku nie uśmiecha mi się.

Klej powinien złapać starą matę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie app schodziły, i radzę je wg możliwości zeskrobać, albo bynajmniej tą cienka warstwę folii jaką są pokryte a następnie klej z góry bez obaw.

U mnie wewnątrz drzwi nie wszędzie zeszły i na to poszło STP.. Maksymalnie.. ale beż popadania w skrajności  :wink:  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie app w starej furce zeszly az milo bylo a byly betonowo polozone. zrywalem cale drzwi w 1 dzionek:) bez podgrzewania i zeszlo wszystko co do kawaleczka.

  Jeden dzień na drzwi to miło? :szok:

Ja planowałem w jeden dzień zdjąć stare, położyć nowe w obu drzwiach. :rotfl:

app czy boll to nie butyl a mata bitumiczna czyli pochodna asfaltu. W mroźne drzwi sama pęka i odpada aż miło.

To wyjaśnia dlaczego kruszyła się po kawałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja planowałem w jeden dzień zdjąć stare, położyć nowe w obu drzwiach.

To w takim razie zycze powodzenia w dzialaniu i zacznij od samego switu  bo dzin teraz krotki i zimny. Jesli polozysz nowe maty bez przygotowania drzwi to bedzie ladnie odpadac. i zalezy jak drzwi wyklejasz bo ja tu mowie o zrobieniu drzwi na gotowo czyli mata blacha mata dystanse  wymatowane wiec....... bedziesz miszcz jak zrobisz parke wrot w 1 dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też mam do robienia klapę bagażnika, jest sztywna ale mata się kruszy i trzeszczy, chce tam dać coś normalnego jak GMS czy STP. Ciężka droga mnie czeka i chyba ściągne sobie klapę i położę w wygodne miejsce. W lato maty były ok, a jak jeszcze dodałem dupaprenu na nie to dosłownie się rozlewały ślicznie po całej połaci blachy, zima przyszła jedna, nic się nie działo, przyszła druga i co otwieram i zamykam klapę to mam syf w bagażniku i trzeszczenie. Zrobiłem też test dekarki i zobaczymy co będzie za jakiś czas, ale wąpie że pęknie bo to jednak inny materiał jak APP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skrobaniu, miałem miejsca gdzie nie szło zerwać app - rozwarstwiała się ale się nie odklejała. Dekarkę którą też zastosowałem na przemian schodziła miejscami jedynie alum folia - drobne pozostałości były. Jak bym bardzo nie chciał, nie było szans wrócić do stanu z przed app czy tam boll.. Zerwij maksymalnie, czasu zagospodaruj więcej choć co tam mówić - sam zobaczysz jak Ci pójdzie  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...