Skocz do zawartości

Jak nazywa się ten element?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem tu nowy ponieważ nie mogłem nigdzie znaleźć odpowiedzi na moje pytanie dotyczące głośników w samochodzie. 

 

Mam w samochodzie widoczne na zdjęciu boczki na głośniki (szukam profesjonalnej nazwy), ponieważ nie wiem jak to zdjąć żeby zamontować głośniki 165mm. Poprzedni właściciel tak mi to zostawił i postanowiłem to w końcu wykorzystać. Są w środku gotowe kable to podpięcia, potrzebuje po prostu wiedzieć jak się ten element nazywa żeby wyszukać w google jak to zdjąć. 

post-16146-0-93139800-1418808964_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element,o który pytasz,to nie panel. Chodzi Tobie jak zdemontować boczek w golfie 3 i tego hasła szukaj w Google.

Zaś panel głośnika może być zintegrowany (sklejony,skręcony)z boczkiem i próba jego demontażu może go zniszczyć.

Ale nie widzę powodu by go ruszać bo jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jeszcze nie zdemontowałeś tapicerki z tych drzwi? Ściągasz boczek i wszystko masz jak na dłoni... To ręczna robota więc z zewnątrz ciężko nam wymyślić jak ktoś to sobie tam przymocował. Może być klejone, kręcone, zgrzewane i kto wie co jeszcze... na bank nie odejdzie na "sezamie odczep się" bo jak już ktoś robi taki panel czy komorę to chyba dba o to, żeby było w miarę pancernie. To nie jest rozwiązanie typu "plug and play" że wszędzie jest takie samo, o sposób zamontowania tego i ewentualny najlepszy sposób demontażu musiałbym zapytać tego kto to wyrzeźbił. Ale ja dalej nie rozumiem dlaczego po prostu nie zdjąłeś tapicerki drzwi razem z tym i nie zajrzałeś od drugiej strony. Więc! Do roboty królu złoty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to pewnie polo 6n badz ibiza i ktos sobie na orginalnej kieszeni po prostu w ktorej nie bylo miejsca na glosnik/wf zamontowal dystans i powstala taka ala komora w polaczeniu z boczkiem/tapicerka . Dobra do rzeczy chcesz to zdjac to zrob tak ...

 

1.Demontujesz zaslepke zewnetrzna klamki tej plastikowej (nie tej do otwierania drzwi ), po zdjeciu za nia pojawia sie 2 sroby ktore odkrecasz

2.Demontujesz korbe od szyby

Te dwa elementy sa na zatrzaski wiec podwarzasz i wsio ladnie schodzi

3.Demontujesz rygiel tzn ten maly guzik od zamka centralnego

4.Demontujesz mechanizm regulacji szyb

Po demontazu tych elementuw sciagasz cala tapicerke/boczek ktory jest rowniez na zatrzaski i odpinasz te elementy ktore sa za nim czyli w twoim wypadku elektroniki nie masz to tylko ciegno od klamki

Gdy juz zdejmiesz tapicerke pojawia cie sie na odwrotnej stronie srubki ktore trzymaja to cos na glosnik odkrecasz i to cos na glosnik samo schodzi

 

Jesli nie zrozumiales szukaj w google tematow pt jak zdjac boczek/tapicerke z drzwi w vw polo 6n badz ibiza 98r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Auto to pewnie polo 6n badz ibiza i ktos sobie na orginalnej kieszeni po prostu w ktorej nie bylo miejsca na glosnik/wf zamontowal dystans i powstala taka ala komora w polaczeniu z boczkiem/tapicerka . Dobra do rzeczy chcesz to zdjac to zrob tak ...
[/quote

 

W oryginale tam jest miejsce na wf ale chyba jest mocowany do boczka drzwi.Podejrzewam że jest tak jak mówisz ktoś zespolił dystans z boczkiem i tyle w temacie.

 

ps.Ściągnij boczek tapicerki i podejrzewam że dystans odejdzie razem z Nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc:) Czy jeżeli sięgnę kabel to mogę zamontować do tego głośnik bez żadnego rozbierania drzwi? Chcę właśnie kupić 2 takie głośniki tylko nie wiedziałem jak to się montuje. Rozumiem ze po prostu nasadzam na to i będzie się ładnie trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...