Skocz do zawartości

Subwoofer 38cm do kina domowego


RafaelTS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podpinam się,mimo iż to forum poświęcone car audio to taki temat chyba nie zaszkodzi.

Może mamy tu jakiś znawców w kierunku home audio i coś doradzą.

Ja też jestm przed wyborem suba do pokoju 24m* Głównie filmy.Rzecz jasna do kina domowego.

Moim jak narazie numerem jden jest:

RSS390HF-4 15"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam z ciekawości czym "brat" chce zasilać suba ??

 

Co do suba "koral666" ... ja niedawno zakupiłem subik 8'' dedykowany do zestawu który posiadam wharfedale diamond 10.7.... ma 100 rms i powiem szczerze w zupełnośći wystarczy do uzupełnienia całego zestawu (pokój w ktorym stroi caly zestaw to 24m2)...także czemu chcesz wybrac aż 15" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem suby Cantona, rewelacja, bratu kupiłem Cantona na 25cm wooferku fajnie to gra, ale sam myślałem nad subem domowym na głośniku samochodowym w tym celu odłożyłem sobie Rockforda 15" starą serię papier na piance 150rms.

Ma wysoką skuteczność szczególnie w paśmie z którego bedziemy korzystać i nie potrzeba mega mocy do napędu.

Poszukaj starego RF a bedziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc wzmacniacza z tego co mi mówił to 1400w rms przy 4 ohm. Dlaczego chce zastosować takiego suba? Odpowiedź jast prosta, żeby się trochę wyżyć. Aktualnie posiada kino domowe 5.1 z subem 30cm 300w wszystko fajnie zestrojone i nie da się ukryć że do filmów jest to wystarczające ale żeby mocno pograć brakuje mocnego suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak za lebka bylo za cicho i za slabo w pokoju. Pozyczylem przyczepke do malucha i pojechalem na gielde kupic glosniki. Kupilem tonsile zg 603 i 15' suba alpierda do kompletu. Zrobilem 110l skrzynie z na pale strojonym portem ok 100hz kumpel ulepil mi do niej końcówkę mono 60w. Sasiedzi z naprzeciwka pukali sie w czolo kiedy ich mijalem na ulicy ale to i tak było mało. Malo bo w podstawowce a pozniej w liceum ogarnialem naglasnianie apeli jakichs drobnych wystepow czy przedstawien i o ile w podstawowce byly eltrony 60 plus eltron 100 tak w drugiej klasie liceum doprowadzilem do odkupienia tych eltronow i służyły jako nadstawki a esttady z liceum jako dol. Wszystko skladowalismy w pomieszczeniu 15m2... co tam sie dzialo kiedy wszystko popoludniami spinalismy i dawalismy ognia , to poezja. Nerki odbite i zamazany obraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. do tego wzamk na 2n3055 i bassu jest dla mnie za duzo

 

Że się zapytam jakie wzmaki miałeś

Zapewne na KD 502 :wink2:

Witam,

 

   Poszukuję dla brata subwoofera 38cm do kina domowego. Sub musi mieć dużego kopa ponieważ chodzi mu o grubego granie. Może ktoś temat przerabiał i coś podpowie. 

 

Pozdrawiam

 

http://www.polpak.com.pl/katalog/kat/19/prod/2/2/sortByPriceAsc//controller/produkty/action/index

To powinno wystarczyć , jak ma być lepiej to moze tak

http://www.polpak.com.pl/katalog/kat/19/prod/36

Transport gratis :wink:

 

 

Gdyby sięgać w pogranicze DiY  to moze coś na wzór

http://www.visaton.de/de/bauvorschlaege/breitband/petitorgue/index.html

http://www.visaton.de/de/bauvorschlaege/breitband/grandorgue/index.html

Ale to są konstrukcje typu dipol ,  z bardzo wiernym przetwarzaniem basu , ale efektywność tego jest bardzo niska . To wbrew wyglądowi nie nagina ścian .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...