Skocz do zawartości

Retro car audio- lata 80te


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


 


Jest to moje pierwsze zetknięcie z tematem car audio i mam wrażenie że dość nietypowe.


 


Jestem właścicielem audi b2 z roku 81. Odrestałrowywuje powolutku samochód i przerabiam go na odlotowego youngtimera.Przez to zależy mi by nie posuć jego unikatowego wyglądu retro skrzynią na całą tylnią szybę. Chcę zbić skrzynię pod subwoofery sam. Cena za 1 głośnik do 100zł i wrzuciłbym na tył 2, każdy w oddzielnej skrzynecce. Czy przy takich kosztach za sprzęt kształt/rozmiar skrzyni wiele zmienia? Dodam że radio to orginalny 4 kanałowy Blaupunkt do audi Delta I również z 81 roku z podpiętym equalizerem.


Oprócz tego jeszcze montuje głośniki szerokopasmowe w dzwiach przednich i tweetery w desce roździelczej ale to już na oddielny wątek.


 


Pomożecie?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly takie wzbudzajace kiedys za "łebka" ogromny zachwyt Pioneery :) Z serii Cross axial. Ts 2000 czy jakos tak. Czlowiek jako smarkacz w polowie lat 80 tych na nie  patrzyl przez szybe  i byl pewien na sto procent ze takie cudenka to musza grac niezieeemsko :) Swoja droga mocno sie trzymaja w cenie dobrze utrzymane sztuki. Wiec mysle ze jak juz koniecznie w polke to cos takiego :D

 

 

http://img713.imageshack.us/img713/1944/0283gv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki i tak poukrywam pod osłonkami. Najbardziej się chciałem dowiedzieć jak mogę zrobić skrzynię która mi nie spierniczy właściwości głośników. 

Myślałem by zrobić ją w formie położonego graniastosłupa by jak najbardziej przypominała orginalną deskę tylnią. Tylko wtedy litraż będzie malutki


 

,,tam'' - w bagażniku, nie w półce.

 w bagażniku odpada. Sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalem 2x 6x9 pod fotele w moim 125p. Miejsca więcej i duzo lepiej jak na polce, tego tez probowalem ale finalnie wialo wioska i miejsca zero na polce a Ty mwsz podobnie. Akurat kupilem dwa uszkodzone gotowce ts wx 110a wyprowadzilem przewody i zasililem mostkiem malutkiego rockforda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod przednie, Jak to jak?... Zdemontowałem fotele, na rzepy przymocowałem "suby" do wykladziny i pociagnałem kable do wzmacniacza :)


Jeden to było mało, kupiłem drugi z uszkodzonym wzmacniaczem i wrzuciłem dwa. Przy dwóch w trakcie jazdy nawet ( co w przyp Fiata nie jest oczywiste) da sie usłyszeć bas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem i nie ma opcji żebym zamontował cokolwiek pod siedzeniem. Miejsca jest tam tyle, że praktycznie siedzę tyłkiem na asfalcie. Ale już udało mi się własnoręcznie zaprojektować dwie skrzyneczki które nie popsują wyglądu auta i mogę w nie wrzucić nawet głośniki 6/9 cala. 

 

Teraz moje pytanie brzmi. Jakie głośniki kupić?

 

Radio to orginalny Blaupunkt z 81 roku audi delta I z wyjściem na dwa przednie i dwa tylnie głośniki

Do tego mam analogowy equalizer z wejściem po 2 parach kabli i wyjściem na 4 głośniki oddzielnie zasilany

 

Chciałbym wrzucić zestaw 2 tweetery w desce roździelczej 2 średniaki ok. 13-15cm w boczki drzwi i 2 suby z tyłu. Macie może jakąś koncepcję żeby to zrobić czy jest to pomysł z kosmosu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest z kosmosu bo youngtimery rzadza sie swoimi prawami.Jezeli nie godzimy sie na robienie audio zgodnie z zasadami a tym samym niszczymy ori wyglad to trzeba kombinować. Tutaj trzeba sie niestety pogodzic z tym ze nie zagra to z deski i sceny nie uswiadczysz, ale...

Twoje podejscie jest dziwne bo o ile np. ja nie posiadam miejsca na głośniki to Ty jak piszesz masz, a na sile niszczysz wizualnie ladujac cos na polke... nie bedzie ani grania z deski ani ori wygladu stad tego nie pojmuje bo jesli tak podchodzić to wladowal bym suba 10' w bagaznik a i tak sie przebije mimo ze to sedes...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje podejscie jest dziwne bo o ile np. ja nie posiadam miejsca na głośniki to Ty jak piszesz masz, a na sile niszczysz wizualnie ladujac cos na polke...

 

Miejsce na głośniki posiadam ale w desce roździelczej i to niesymetrycznie rozłożone ( 1 nad zegarami a drugi nad prawym wylotem powietrza), i do tego mieszczą się tam jedynie 10 cm głośniczki, dlatego chciałem tam wpakować tweetery. 

 

nie bedzie ani grania z deski

granie z deski? 

bagażnik bym oszczędił bo się przydaje a 10' sub mi zawali całą pakę. A mniejsze głośniczki? Bo aktualnie i tak mam na półeczce zamontowane jakieś głośniki tylko są to chyba jakieś chińce do komputera :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


granie z deski?

Scena jest z przodu. Taki skrót myślowy :wink:

Można tw w deskę, można 10ki jakieś współosiowe w deskę i jakieś mały wf w drzwi. Można równie dobrze odseparowany zestaw i tw w słupki, wygłoszone drzwi i wyciszone auto. Można sub w półce. Wszystko można.

Zależy co chce osiągnąć: albo to ma być yt z kości i wtedy audio ma być ori czyli takie jaki byłe w latach 90tych albo ma grać i to w takim razie po kolei - odpowiednie radio, wzmacniacz system odseparowany... no i sub, nawet w ilości dwóch :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio w aucie a zwłaszcza w takim jak Twoje to zawsze efekt jakiegoś kompromisu, najczęściej pytanie brzmi jak bardzo jesteś skłonny zaingerować w oryginał?

Z youngtimerami też można nieźle zawalczyć, jest taki ciekawy temat kolegi Malcolm_x pooglądaj może znajdziesz natchnienie...

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/27550-mercedes-w124-coupe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...