Skocz do zawartości

Zbyt słabe basy. Co jest grane?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witram.

No i bez problemów się nie obejdzie, jak zawsze. :C

Problem jest następujący i nie mogę dojść o co chodzi.

Wzmak (DD M1c) ciągnie tylko do 20A prądu! na wejściu napięcie wzmaka spada do zaledwie 13v-13.4v

Sub (DD 9512) jest spięty w 0,5ohm, gdzie przy takim obciążeniu wzmak powinnen zasysać grube ampery a nie ledwie do 20 :f

Wcześniej na radiu pionka, bodajże deh 7200sd piez się grzał jak wściekły nawet przy nie zbyt mocnym graniu, a teraz jest zimny jak lód :( żadnej reakcji na niby" głośniejsze granie"

Radia były zmieniane, z wyjściami 2v, 4v, 2.5v i są różnice są znikome ;/

Chciałem potestować cadensiaki w 0,5ohm ale przy takim problemie raczej nawet nie ma co tematu zaczepiać.

 

Skład instalki:

Aku: hollywood spv60

Kabelki: Holywood 53mm2

Wzmak: DD M1c

Sub: DD 9512 

radio: no z tym to różnie.

 

Mooże ktoś już się spotkał z takim problemem i poradzi od czego w ogóle zacząć szukanie przyczyn.

Aż nerwy chodzą na samą myśl że przy takiej grajcowni jest coś nie halo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na wadę wzmacniacza. W moim Phase też brakowało mocy i wysłałem go do Passata. Na warsztacie okazało się że ma jakąś fabryczną wadę konstrukcji i żeby wykorzystać jego faktyczny potencjał, na wejściu sygnału trzeba było podać mu prawie 16V. Po delikatnej modyfikacji udało się zmienić czułość wejścia i teraz dopiero czuć co potrafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzuciłem do siebie 9515 to też się zdziwiłem, jak wcześniej piec grzał się jak szalony (czy to na space15 czy na quantumie czy na innych przetwornikach) tak teraz mam masaż policzków i ogólną rozpierduchę w aucie a piec zimny... co prawda skręciłem dość mocno suba (i na piecu i na radiu) bo było przegięcie ale nie aż tyle :) W twoim przypadku zastanowił bym się jeszcze nad sygnałem... Jak mierzysz A na zasilaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


producent nie dopuszcza mniej niż 2ohm

 

Najpierw mówisz o 2 teraz już o 1... producent podaje tylko moc przy 1r a nie mówi do ilu jest stabilny... tak samo jak ten sam producent nie podaje ściśle sprecyzowanych informacji odnośnie wytrzymałości prądowych cewek... Ja to nazywam sprzętem którym się robi kisiel z mózgu aż coś nie wytrzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że czarni są dla mnie wyznacznikiem :D ale wiem że ten piec i w 0,5 wytrzymuje. Fakt faktem do tego podrzebuje dużo prądu dla tego nie krecilem go na maxa.

A prąd mierzylem miernikiem cęgowym.

Ale to nawet na słuch da się wywnioskować ze jest za cicho. :F

A sygnał to może i radio miało za słaby poprostu. Niby pisze że ma te 4v na wyjściu ale jak to się ma w praktyce... Wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi taki miernik pokazał 20A przy dwóch xtantach :) Wiem że same włączenie dwóch sztuk to okolo 6A poboru na jałowo. Bez oscyloskopu chyba nie zrobisz pomiaru.

Tak samo moc pieca jest nieliniowo oddawana bo odbiornik czyli głośnik zmienia impedancje wraz z ruchami membrany, a moc pieca jest liniowa jeżeli obciążenie jest stałe czyli 4ohm np. W przypadku głośnika nieosiągalne w stanie używania.

Zmienia się to tak szybko że miernik z true rms nie jest raczej w stanie tego zarejestrowac dokładnie. Raczej w przybliżeniu coś pokaże jakiś pik może.

A wracając do tematu. Radio jako wysyłający sygnał ma znaczenie w przypadku odbiornika czyli pieca. Xtant pod clarkiem 958 grzał sie trochę a pod alpine h701 grzał się mocno. Więc czułość wyjścia źródła jest chyba inna. Mogłem xtanta ustawić na max gain itd na clarku i grać tyle samo czasu tak samo głośno i był mniej nagrzany. Ale nie stawiał bym tu tylko potencjału wyjściowego z źródła. Być może coś innego ma tu znaczenie... za głupi na to jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze na poczatku użytkowania m1c tez troche sie zniesmaczylem podpinajac go do helona 12. Bylo slabiej niz pod bxi1600... pierwsze co zrobilem to wzucilem flat i zrezygnowalem z filtra wbudowanego we wzmacniacz ale duzo się nie poprawilo. Później wzialem miernik w lape i wszystko stało się jasne. Helmut sie na zewn. Cewce przytarl i wypadkowa wchodzila 4ohm. Nastepnie wzięliśmy 2szt sxx 15 ktore pasek przeprogramowal na 2x4 i spialem je w 2 ohm. Pelna petarda i to w closed. Kusi mnie test w 0, 5ohm ale nie mam zasilania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest możliwość że sub jest już walniety. Tyle że miernik jak pamiętam chyba dobrze pokazywał impedancje, lecz jest możliwość że się uszkodzil :f

Ale zobaczymy na tych cadensach co się stanie.

I jak tak samo 1ohm rozumiem a nie 2 :D bo co tu nie tak albo jakieś nowe prawo ohma znasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...