Skocz do zawartości

Civic ufo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poprawić brzmienie fabrycznego zestawu, planuję zostawić oryginalne radio żeby uniknąc problemów ze sterowaniem klimy i fabrycznym wyświetlaczem, nie chcę też dokładać dodatkowego radia.

 

Chcę wytłumić drzwi i założyć zestaw dwudrożny odseparowany na dystansach mdf w miejsce oryginalnych głośników.

 

Chciałbym się zmieścić w kwocie ok 700zł z czego 300zł na wytłumienie drzwi więc zostaje 400zł na głośniki zastanawiam, się nad:

 

- u-Dimension EL Comp 6  - 350zł

- Audio System MX165de ten zestaw ma cewkę 3-Ohm czyli powinien lepiej grać pod samym radiem - 340zł

 

Który z powyższych zestawów będzie lepszym wyborem, lub jakieś inne propozycje w podobnej kwocie?

 

Mam też wzmacniacz Audio tech CPA-140NT (2x140W) ale nie wiem czy jest sens go zakładać, wiąże się to znowu z wyższymi kosztami a nie jestem pewien czy dużo zyskam, bo chyba fabryczne radio będzie 'najwęższym gardłem' zestawu.

 

Słucham głównie radia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych zestawów nie zagra pod samy radiem. Bez wzmacniacza ani rusz, chyba że lubisz przestery. Fajny wzmak - oczywiście używany - kupisz już nawet za bieco ponaf stówkę.

 

I możesz jeszcze obejrzeć te 2 filmiki.

 

RS odc 1

 

RS odc 4

 

 

P.S Można by dołączyć te 2 fimiki do listu powitalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuję zostawić oryginalne radio żeby uniknąc problemów ze sterowaniem klimy i fabrycznym wyświetlaczem

Brak oryginalnego radia nie powoduje problemów ze sterowaniem klimy i wyświetlaczem... 

 

 

ten zestaw ma cewkę 3-Ohm czyli powinien lepiej grać pod samym radiem 

Dlaczego?

 

Wytłumienie drzwi - owszem warto...

Nie spodziewaj się kolosalnej poprawy grania po wymianie samych głośników pod oryginalnym radiem. Nie zdziw się, jak będzie nawet gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za filmiki, wiele wyjaśniają.

 

Mam zintegrowane radio sterowane z kierownicy i po wyjęciu nic nie działa, wiem że można  założyć 2din ale koszt ok 1k pln (ramka + kabel).

 

3ohm dostanie więcej prądu niż 4ohm co pozwoli lepiej wysterować głośniki chyba, że się mylę.

 

Czyli mam rozumieć, żę nie warto nic robić bez wzmaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zintegrowane radio sterowane z kierownicy i po wyjęciu nic nie działa

A mi wszystko działa. Sterowanie z kierownicy, wyświetlacz, klima. Nawet zmiana daty/godziny na wyświetlaczu...

Ja zastosowałem "connects2", ale to było już jakiś czas temu, więc możliwe że są jakieś jeszcze inne rozwiązania. W każdym razie, możesz bez problemu pozbyć się tego "zintegrowanego" radia. Możesz też dołożyć drugie w miejscu schowka pod radiem. Ja jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. Możesz też wyciągnąć rca z obecnego... rozwiązań jest sporo.

Poczytaj forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam odpuścić te 3ohm 

Eszte widziałem Twój projekt i jestem pod wrażeniem ale chciałbym uniknąć wyciągania radia.

Chciałem wytłumićdrzwi i zmienić głośniki miałem nadzieję, że to w znacznym stopniu będzie lepsze od serii no ale teraz już nie jestem pewien.

Drugi wariant to wykorzystać ten wzmak który już mam, wtedy musiałbym zdemontować tylko tunel środkowy, ten wzmacniacz ma wejście hi input i dałoby się odnaleźć kabelki od głośników i tak podłączyć.

Doszło by tylko zasilenie wzmacniacza da się przejść pod kolumną kierownicy i wzmacniacz (bo jest dosyć mały) zamontować pod schowkiem.

Nie znalazłem nigdzie projektu na civicu 5d a w 3d drzwi są większe i otwory w nich też, doradzcie jak zaślepić te otwory czy wystarczy przynitować stelaż z listew alu i do tego maty czy wypełnić całe otwory płytą aluminiową i potem matami czy może zrobić w włókna szklanego zaślepki na wzór oryginalnych plastikowych zaślepek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...