Skocz do zawartości

Golf 3 by stanec


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

 

Dzisiaj prezentuję auto mojego młodszego brata, jest to powoli już gnijący i rozpadający się Golf 3, silnik 1.9 tdi 90km ale wtryski od 110 km  :rotfl:

 

Zmiana auta pewnie będzie po nowym roku, więc audio zrobione tylko aby w miarę poprawnie grało, bez ingerencji w estetykę.

 

Klocki z grubsza to Alpine 9853R, systme przedni Hertz HSK, piec na przód to Audison VR 209 w wersji EVO, subik to przełożony z mojego auta Excursion HX3, 12 cali w skrzyni zamkniętej.

 

Skrzynka na suba to ścianki 40 mm front i 30 mm reszta ścianek. Piec na suba to całkiem przyzwoity weług mnie Phase RS2.

 

Drzwi zrobione standardowo, czyli mata w środku, za wooferem dwie warstwy, panel MDF, blacha alu 2mm na otwory rewizyjne i znów mata na zawnątrz.

 

Mata chyba Boll, miało być tanio, ale według mnie na basie z drzwi jest przyzwoicie. Kak wiadomo najwięcej daje zamknięcie otworów, dźwięk stał się trochę mniej metaliczny i oczywiście jest trochę ciszej w czasie jazdy.

 

 

 

Foteczki, w trochę słabej jakości niestety:

 

 

 

 

received_812103972186383.jpg

 

 

received_812103942186386.jpg

 

 

received_812103895519724.jpg

 

 

received_812103915519722.jpg

 

 

 

 

20141119_221213.jpg

 

 

20141013_143838.jpg

 

 

20141103_192643.jpg

 

 

 

 

 

20141103_192653.jpg

 

 

20141103_195033.jpg

 

 

20141103_195045.jpg

 

20141111_155744.jpg

 

 

20141111_155734.jpg

 

20141119_220544.jpg

 

 

received_812103842186396.jpg

 

 

 

 

Tweetery są obecnie w trakcie testowania ustawienia, ale raczej będą ustawione bardziej na twarz niż na siebie.

 

Tw na zwrotce po testach są ustawione na 0. Obecnie jest ori zwrotka, w przyszłości w innym aucie może pójdzie aktywka.

 

Woofery od dołu poszły na 63Hz/12dB i sub 50Hz/12dB.

 

Prawdopodobnie wpadniemy nim na spota w ndz. więc można będzie posłuchać tych wypocin  :wink:

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakiś delfinek 9375 zamiast alpiny razem z Audisonem i Hertzami to komplet sprzed 15 lat się złoży :P

 

 

O no no no, Alpine bardzo fajne radio i tutaj zmian nie przewidujemy  :wink: Jest muzykalnie, żywo i dynamicznie ale z drugiej strony nie jest jakoś bardzo ostro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał a kto tak ta tapicerkę wygryzł?

 

Wyrzynarka  :wink:  A na serio to brat kombinerkami powycinał, nie wygląda to niestety za dobrze, ale boczki i tak będą szły do wymiany, więc nie było ich szkoda. Gdyby auto zostało to by się tam zrobiło ładną maskownicę a tak to jest mała maniana odwalona  :dontgetit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę. A myślałem, że tylko ja ożywiam umarlaki:) pewnie zobaczymy się w niedzielę będzie można porównać z moim caddy chłodnią Nie masz problemu z tym dystansem? Na 2 śrubach jest ok? U Ciebie też szyba schodzi tuż tuż za głośnikiem?

 

 

Punktów mocowania dystansu jest więcej, tylko nie widac tego jeszcze na zdjęciach.

 

Co do szyby, to faktycznie schodzi tuż za magnesem, trzeba odpowiednio ułożyć kable od woofera aby nie zostały pociągnięte przez plastik od szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanec coraz więcej instalacji z pod Twojej ręki widzę :) Fajnie że poszło u Ciebie w rodzinie na lepsze granie, u mnie nie mogę namówić nikogo, a większość znajomych niestety, ale myli pojęcia całkowicie, myśla że granie w aucie to łupanka basem i dudnienie :( 

 

Szkoda że maty bola są dane na drzwi, ja zrobiłem ten sam błąd dając na klapę bagażnika, teraz myślę czy kupić nową klapę czy męczyć i kruszyć to ścierwo :( Fajne to jest na miejscach które nie są narażone na wyginanie się blaszek. Podłoga jest dobrym miejscem. Drzwi, klapy itp nie. 

Powodzenia w dalszych pracach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak wyszło że w podobnym czasie zachciało się grania mojemu tacie i bratu. Co do mat to wcale bym na nie tak nie psioczył  :wink:  Są to te maty tzw. miękkie, po podgrzaniu (zwykła suszarką do włosów) dosyć ładnie się układają na nierównościach.

 

Nie odklejają się same i ogólnie jak za te pieniądze (około 110 zł za maty na parę drzwi i jeszcze trochę zostanie) to naprawdę nie mam co narzekać.

 

Pracuje się nimi oczywiście gorzej niż jakimikolwiek innymi normalnymi matami (STP, GMS, Dynamat itp.). Do tego blacha alu ze złomu za jakieś 20 zł i za śmieszne pieniądze mamy całkiem poprawnie, szczelnie i sztywno zrobione drzwi  :wink2:

 

Przy sprzedaży auta raczej nie będziemy ich ściągać bo i po co, co najwyżej odkręci się blachy i tyle.

 

A Tobie co dokładnie nie pasuje w tych matach, z ciekawości pytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że maty bola są dane na drzwi, ja zrobiłem ten sam błąd dając na klapę bagażnika, teraz myślę czy kupić nową klapę czy męczyć i kruszyć to ścierwo :( Fajne to jest na miejscach które nie są narażone na wyginanie się blaszek. Podłoga jest dobrym miejscem. Drzwi, klapy itp nie. 

Powodzenia w dalszych pracach :)

  miałem to zło na bagaju, zwłaszcza że to dziadostwo kruszyło mi się na dach jak był w bagażniku, pamiątka została do dziś. Poradziłem sobie opalarą z doczepioną tą taką łyżką i ściągałem ten syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie pasuje to że po sezonach lato zima maty się krusza i odpadają a w innych miejscach trzyma że nie idzie oderwać... A efekt teraz takiej maty twardej jak skała i kruchej jest marny. Trzeszczy teraz. Na wiosnę postaram sie jak kolega Ufik radzi oderwać i nakleić coś normalnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie pasuje to że po sezonach lato zima maty się krusza i odpadają a w innych miejscach trzyma że nie idzie oderwać... A efekt teraz takiej maty twardej jak skała i kruchej jest marny. Trzeszczy teraz. Na wiosnę postaram sie jak kolega Ufik radzi oderwać i nakleić coś normalnego.

 

Dziękuje za informację, będę zwracał na to uwagę, chociaż przy golfie nie będzie z tym problemu, bo nawet roku z nimi nie pojeździ. U taty w Multivanie już prędzej może się tak dziać, ale czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kojarzę, żeby maty FLEX od BOLL-a, APP, czy APAMA ( ogólnie to to samo ) się kruszyły z czasem.

Maty STANDARD tak i owszem. Te są sztywne i kruche jak skorupka od jajka.

 

Tapicerkę jakoś podklejałeś czymś, żeby nie grała razem z resztą sprzętu ? Problemem też jest odpinająca się czasem tapicerka w Mk 3 na tych nieszczęsnych kołkach.

 

Co do wycięcia otworu na woofer, to można wyciąć frezarką pierścień z plexi 2cm, prze-frezować kant wewnetrzny i zewnątrzny na 45st. i będzie OK. Do tego prysnąć farbą strukturalną BOLL i zgrywa się to z plastikową kieszenią tapicerki.

Pierścień jak się spasuje ciasno, to nie trzeba go przykręcać, przyklejać itp.

Tyle że tutaj widać że tak określę "chamskie cięcie" i tego będzie przy tym widać.

 

Jak na granie w chwilowym aucie, to całkiem OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...