Skocz do zawartości

Która z 2 stacji? GMS 6321 czy PeiYing PY9908?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję rozbudowę audio mojego pojazdu o jakąś stację z GPS. Pojazd to Fiat Croma II z seryjnym radiem Blaupunkt i głośnikami Tonsil (seryjnymi). Planuję zmianę radia, a następnie dołożenie zwrotnic do głośników oraz wzmacniacza i głośnika niskotonowego (w dalszej kolejności).

Z ciekawych (przynajmniej wg. danych) stacji znalazłem:

-PeiYing PY9908

-GMS 6321

 

 

Nie ukrywam, że współpraca tego 2 z moją wielofunkcyjną kierownicą byłaby mile widziana, ale dotarłem do niepokojącego tematu na elektrodzie odnośnie niedoróbek tego modelu. Czy ktoś mógłby conieco podpowiedzieć? Jestem skłonny wydać do ok. 1200 zł za takowy sprzęt. Nie jest mi potrzebny bluetooth (mam parrota) ani napęd dysków, za to mile widziane usb i karty pamięci+ jack. Równie mile widziana współpraca nie tylko z automapą, ale i iGO.

 

Muzyka jakiej głównie słucham to heavy metal oraz rock+ okazjonalnie pop (żeby nie zasnać w trasie)

 

Dzięki wielkie za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


dotarłem do niepokojącego tematu na elektrodzie odnośnie niedoróbek tego modelu.

 

Wczytaj się dokładnie w ten temat , a zobaczysz że "krzykacze" to konkurencyjna firma i po prostu nagonkę robią ...tam nawet ze 4 os dostały ban za klonowanie kont w celu własnie szkalowania GMSa .

 

Czytałeś tutaj tematy o tanich stacjach? Wpisz "2 din" w sukajkę i czytaj .


List powitalny z punktem pierwszym też olałeś ...tylko dlaczego? !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać wasze tematy z jakiegoś powodu nie są pozycjonowane w google, bo przekopałem całość wzdłuż i wszerz :(

 

 

 

Dobra, pytanie zasadnicze, bo niekt na nie nie odpowiedział: różnica w procesorze dźwięku i CPU- widoczna jest przewaga tego starszego GMS 6401? Bo jest sporo droższy, a napęd jest mi 100% zbędny. 

 

Do tego: co to za problemy z automapą są na nim? Bo widzę, że skarg na to akurat jest dużo wszędzie.

 

 

 

+ coś co na elektrodzie zaczęto, a nie wiem co jest prawdą a co nie: 

-naprawdę nie można użyć mp3 320kbit? Jeśli tak to która z innych stacji może je odtwarzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniał powalla, przeczytaj dokładnie ten temat. Dla mnie to nagonka na GMSa!

Tak mnie to zaciekawiło, że sam do busa zakupiłem sobie GMS 6401.

Testuję to radio od 2 tygodni (fakt zamontowane na sztukę, bo nie mam tam 2DIN, ale ramkę zrobię niebawem).

 

Pierwszy raz mam do czynienia z takimi "kombajnami", dla mnie radyjko super. Nie zawiesiło mi się ani razu, nawigacja działa rewelacyjnie. Jeżdżąc po wioskach nawet takich zabitych dechami nie gubi sygnału.

No i najważniejsze do tego modelu możesz dokupić bardzo dużo akcesoriów (rejestrator jazdy, kamerkę cofania).

Pamiętaj tylko o kupnie oryginalnej AutoMapy, bo przy piratach może Ci się tam coś zablokować.

Jak będę miał chwilę to zrobię filmik prezentujący tą stacje :)

 

 

Mój przyszły szwagier ostatnio też szukał jakieś ciekawej stacji do Fiata Pandy i z tego co wiem to właśnie wahał się między GMS 6401, a GMS 6321.

Z tego co mi wiadomo to chyba zdecydował się na GMS 6321. Więc porównam dwa te modele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leży u mnie własnie ten GMS z tematu, będzie montowany w weekend u Panny w aucie z R6 + UR1 pod Xtantem 2200i (jak zdąży wrócić z przeglądu) i RE REX 10" pod Braxem X1000 więc towarzystwo jako takie powinien mieć, wtedy zobaczymy jak przedstawiają się walory dźwiękowe, dla mnie ważne było to że może odtwarzać FLAC bo to jednak format najbardziej pożądany przeze mnie, ale dla testu mam parę mp3 320 to wrzucę żeby zobaczyć czy to prawda że nie trybi z nimi.

Jako że ma iść do Panny to jeszcze fajną opcją jest nawigacja i możliwość podłączenia kamerki cofania, jak dźwiękowo się sprawdzi to trzeba będzie dokupić kamerkę żeby w pełni je wykorzystać.

Po wizualnych oględzinach na razie widzę jedną "kupę", trochę dużo kabli z tyłu będzie wystawać przez co może być problemem przy upchaniu wszystkiego.

Z tego co się orientowałem to różnica między tym a 6401 to właśnie napęd i możliwość podłączenia do 6401 rejestratora jazdy, ale biorąc pod uwagę różnice cenową ani jedno ani drugie nie mi było niezbędne :P

post-1649-0-77755400-1416943260_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...