Skocz do zawartości

Rockford P1S412 jaka skrzynka


Clans
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję skrzynkę BR do Rockford P1S412 ale niestety takiej jak zaleca producent kupić nigdzie nie można więc pozostaje zrobienie. Wolałbym jednak kupić gotowca, mniej zachodu i zawsze to szybciej. Zanim jednak to zrobię mam pytanie, może ktoś słyszał jak gra taki głośnik w skrzynce z alegro np. takiej

 http://allegro.pl/skrzynia-obudowa-bass-reflex-30cm-do-jbl-hertz-i4810693396.html

 

Nikt nie pisze jak te skrzynki są strojone, jak to wyliczyć ?

 

Czy na pewno w zalecanej przez producenta skrzynce zagra to lepiej ?

 

Może wystarczy tylko pokombinować z długością portu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie 30 l zamkniętą, ale samochód to sedan Avensis i za mało basu dociera do kierowcy. Miałem jakiś czas temu Clariona 3013 w BR i było troche lepiej go słychać, stąd pomysł aby spróbować Rockforda w BR, będzie większa skuteczność więc powinno być trochę głośniej . Zawsze mogę wrócić do closed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak , kupilem ostatnio rockforda p2 12 w skrzyni " niby robionej pod ten glosnik "  po otrzymaniu towaru , od razu zobaczylem ze to skrzynka z allegro za 120 zl i niby z mdf-u  ... co sie okazalo z mdfu byl tylko front i jeden bok reszta to wiorowka :) fakt pieknie obita , terminal frezik... no ale co z tego jak to wgl w tym nie gralo ? bas byl twardy , jak z kartonu.. to przeliczeniu okazalo sie ze jest za mala 10 litrow.. BR , fakt mial tą średnice jednak po pierwsze byl za bliski ścianki a po drugie byl za krótki 10 cm :/ ... bez zastanowienia wziąłem to w swoje ręce , zrobiłem idealnie taką jak zaleca producent , w całości z mdf-u , jako br poszła rura pcv 10 cm średnicy , ładnie obiłem i dopiero mogę powiedzieć że ten głośnik " GRA " co prawda mam przesiadkę z RE AUDIO SXX12 na RFa P2 to mimo wszystko o tym RF-ie nie powiem złego choć to inna liga ... Może nie gra tak pięknie nisko jak Re , lecz jest bardziej uniwersalny . Także nie kupuj z allegro nie wiadomo czego ( chyba że skrzynie zamkniętą ) jak ma byc BR TO TYLKO ROBIĆ POD GŁOŚNIK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama skrzynka z allegro jest OK. Problemem jest port bass reflex: rockford zaleca średnicę 7,62 cm i długość 20,57 a wszystkie pięćdziesiątki mają port średnicy 10 cm.

Czy BR 10-tkę da się to wystroić (dobrać długość)  na Fb- 36,3 Hz, F3- 33 Hz ??? Proszę o pomoc jak to obliczyć.Ewentualnie wymienię tylko  port na 75 mm ? Jakoś dało by się to chyba przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


co sie okazalo z mdfu byl tylko front i jeden bok reszta to wiorowka fakt pieknie obita , terminal frezik...
to akurat bez roznicy z czego jest zbudowana bo w slepym tescie (o ile jest wyliczona prawidłowo) nie rozpoznasz róznicy przy tych samych grubosciach płyt.

Ja juz od jakiegoś czasu zaczałem stosować MFP zamiast wióru bo jest sztywniejsza deczko, lepiej sie obrabia i nie ma tyle kleju co wiór, no i jest duzo tańsza od mdf'u którego i tak nie mam w dobrych cenach pod reka.

Szkoda kasy panowie, serio, sami poprobujcie.

 

 

Niestety skrzynie sprzedawane na alle i produkowane na masowa skale są dość kiepskie, o ile jeszcze closed jak closed litraz i fru tak w br podstawa to odpowiedni litraz, strojenie i przekroj portu, tu ciezko wstrzelić sie takim gotowcem.

 

Kurcze nawet jakis czas temu miałem okazje obracać w lapie kilka takich skrzyń br, miały litraż plus port dobrany z kosmosu, oczywiscie bez podfrezu, co najgorsze ze nie sa skrecane a wstrzeliwane na zszywkach plus klejone, te ktore miałem nie były nawet szczelne mimo tego klejenia... 

Jedyny plus  to naprawde solidne obicie, bardzo estetyczne.

 

 

Nie zastosował bym dla 12' portu  75mm bedzie to swistać...

 

Do przedłużenia portu okrągłego zastosować mozesz mufy/rury PCV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...