Skocz do zawartości

Subwoofer reaguje na włączanie świateł, dmuchawy itp


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam problem z Subwooferem który podłączony jest przez wzmacniacz. A mianowicie po włączeniu kierunków czy uruchomieniu dmuchawy subwoofer zaczyna albo buczec wraz z kierunkami albo jest to jednorazowe BUUM przy włączeniu świateł. Najbardziej wkurza przy hamowaniu. 
Co może być powodem takich problemów i jak temu zaradzić? 

PS:Jeśli temat był już poruszany to proszę o przekierowania aczkolwiek ja nic nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Musisz więcaj napisać...

Jakie przewody masz zastosowane? Ekranowane?

Najlepiej napisz dokładnie jaki sprzęt posiadasz...!

 

Kolejna sprawa jak masz to zamontowane?

Jak ułożone przewody?

Progami? Środkiem?


Automatyczna wiadomość
Temat przeniesiony z forum:

"Car AudioWszystko o Sprzęcie Car Audio"

do

"Car AudioJestem tu nowy - dział dla poczatkujących"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio JVC
Wzmacniacz carpower hpb-1502
Głośnik w subwooferze lanzar max 12

Przewód zasilający doprowadzony środkiem, Masa wzięta z tyłu karoserii- ta sama co lampy tylne.
Przewody sygnałowe radia poprowadzone przy progu lewym ( chinche + zasilanie z radia), 

Przy wyciszonym podbiciem basu na wzmacniaczu sub nie reaguje na włączanie świateł ale wtedy gra za cicho.
Przewody nie są ekranowane, mowa o przewodach od wzmacniacza do suba ( 0.5m), ale to raczej byłby problem ciągłego buczenia a nie jednorazowego i to w rytm z kierunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne przecież ten Lanzar tłucze głośno, jaka skrzynia ? 

Przewody posprawdzałem i wszystko OK.

Włączyłem radio (ale nie włączyłem odtwarzania) na zgaszonym silniku i jest cisza ale po naciśnięciu pedała hamulca zaczyna dudnić sub rytmicznie i nie przestaje do momentu wyłączenia radia ( muzyka cały czas nie włączona).

takie cudo:

 

post-10270-0-20498500-1415964503_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie z aku, nie masz jakiś śrub innych w bagaju ? np mocowanie kanapy cokolwiek, wyczyść do gołej blachy i sprawdzaj, 

 

Przewody nie są ekranowane, mowa o przewodach od wzmacniacza do suba ( 0.5m)

Jeżeli chodzi ci o ekranowanie "przewodu głośnikowego" to takich nie ma ( przynajmniej ja nie słyszałem) kolegom chodziło o kable sygnałowe RCA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie z aku, nie masz jakiś śrub innych w bagaju ? np mocowanie kanapy cokolwiek, wyczyść do gołej blachy i sprawdzaj, 

 

Jeżeli chodzi ci o ekranowanie "przewodu głośnikowego" to takich nie ma ( przynajmniej ja nie słyszałem) kolegom chodziło o kable sygnałowe RCA. 

przed chwila podlaczylem bezposrednio kablem mase do wzmaka i nic to nie dalo.

Mase mialem podpieta przez srube przymocowana do golej blachy dodatkowo zeszlifowalem czesc lakieru dla lepszego przewodzenia wiec było i jest ok jesli chodzi o podlaczenie masy. 

jakis inny pomysl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy dzieje się tak pod innym źródłem np telefonem. A tej w ogóle to http://www.strefacaraudio.pl/index.php?/topic/11020-ZAKŁÓCENIA,-ŚWIST-SILNIKA,-SZUMY-W-GŁOŚNIKACH---PORADNIK

dzieje sie to bez wzgledu na żródło, przecież pisalem wczesniej ze przy wlaczonym radia ale wylaczonym odtwarzaniu sie tak dzieje

filmiki na ktorych prezentuje owy problem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się nie włączy ? Włączy się.

 

 

 


dzieje sie to bez wzgledu na żródło, przecież pisalem wczesniej ze przy wlaczonym radia ale wylaczonym odtwarzaniu sie tak dzieje

 

Rozumiem, że odpiąłeś sygnałówki, a podłączyłeś kabelkiem JACK - RCA telefon ? To co masz za sygnałówki jeszcze powiedz. Masę RCA w radiu sprawdzałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te holiłudy pociągnięte razem z zasilającymi i nic nie sieje, przerzuciłem je przez 3 auta już i w każdym było ok.

no widzisz widocznie masz szczescie,z tego co pisza na holiłudy to  lepiej kupic cos innego.

 

Niech kolega sprawdzi,a noz widelec a sie okazae

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...