Skocz do zawartości

Robił ktoś instalke w Fiacie Panda II ??


zola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pomału zabieram się za zrobienie instalacji dla panny w pandzie II.

Potrzebował bym paru informacji, mianowicie:

 

1. Którędy przejść z przewodem do kabiny? Jest jakieś miejsce czy trzeba wiercić? Przewód 35mm2.

2. Czy pod tylnymi fotelami lub gdziekolwiek indziej niż w bagażniku jest jakaś przestrzeń na ewentualne zabudowanie wzmaka ??

 

W necie jest jak na lekarstwo instalacji z jakimiś fotkami z montażu w tym aucie.

 

Na razie zdrowie nie pozwala na fizyczną walkę z autem, dlatego chcę się merytorycznie przygotować.

 

Ogólnie jak ktoś napotkał jakieś trudności w instalce i je rozwiązał to fajnie by było jakby napisał.

 

Pozdrawiam.

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kurde, jakoś tą instalacje przeoczyłem :P

Odezwę sie do niego, może coś podpowie.

Chcę zrobić coś mniej krzykliwego w bagażniku żeby zachować jego i tak marną funkcjonalność :P 

Sub pójdzie w boczek w skrzyni z żywicy. 

Problem ze wzmakami, jak nie znajdę gdzie indziej miejsca to pójdą w drugi boczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak wstępnie obczaiłem miejsce pod fotelami przednimi, jakiś mały 4ch wszedł by, ale moje wzmaki tam nie wejdą, nie wiem jak się ma sprawa pod tylną kanapą, nie mogę fotki gołej podłogi w pandzie znaleźć.

 

Optymalnie by było jakby się trafiła alpina PDX 4.150 w dobrej cenie, mała i w miarę mocna, jakościowo dla panny mogła by być, ostatnio stała za 600, cena jeszcze do przełknięcia bo więcej jak dla mnie wie warta, ale teraz żadnej w tej cenie nie ma  :P

 

Oki, dla potomnych.

Otrzymałem odpowiedź co do przeprowadzenia kabla.

Jest miejsce gdzieś pod schowkiem, dość głęboko, zaślepione gumą, 35mm2 powinno przejść bez problemu.

Co do wzmaków nie ma innego miejsca niż bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


PDX to cyfrak i nie powinien się strasznie gotować.....

 

PDX-a nie mam ;) tak tylko luźno o nim rozmyślałem.

Będzie najprawdopodobniej Brax x1000 na zestaw r6 + ur1 pasywnie i lanzar optidrive 2200 na suba re rex 10".

A jesli nie brax i lanzar to rf power 800.4, zależy co się bardziej sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i alternator czy ab da radę?

 

Sądzę że powinien dać rady, ok 600-700w będzie,kinetik żelowy pod maską, krótkie auto, spadków i niedomagań nie planuję, altek 70A więc powinno być oki ;)

 

Oki można zamknąć bo to co chciałem to już wiem.

Jak ogarnę to można będzie dyskutować w temacie z instalka :)

 

Dzięki wszystkim ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj dwa wzmacniacze dwukanałowe pod oba fotele.

Ja kiedyś starej Vectrze bez problemu chowałem u-d jr 4-300, a wasyl zapco 300 w primerze.

I ty dasz radę!

 

Najlepiej by tak było, najkrótsze kable i chyba mniej kombinacji niż w grabażniku.

Zdemontuje jeden fotel i oblukam na żywo.

RF powinien wejść patrząc na wymiary, lanzar też, z braxem może być problem, ale jak RF by wszedł to daję go od razu i nie kąbinuje więcej, ja tam tylko sporadycznie jeżdżę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli kończę swoją instalację w fiaciku. Jakoś nie znalazłem sensownego miejsca na przeciśnięcie kabla, ale też jakoś nie mściłem się przy szukaniu. Zrobiłem dziury sam, tak mi było wygodniej. Po odkręceniu wycieraczek i tego plastiku pod nimi jest swobodny dostęp do podszybia. Przewierciłem się przez gumę, którą idą kable do auta:

 

post-7749-0-35248500-1415991959_thumb.jpg

 

Potem przez przegrodę:

 

post-7749-0-68110300-1415991996_thumb.jpg

 

I kabelek już w środku:

 

post-7749-0-26020000-1415992029_thumb.jpg

 

Przy okazji możesz sobie zabezpieczyć oryginalną wiązkę kabli. U mnie była nieosłonięta niczym i leżała na metalowej podpórce. Ja zawinąłem ją w czerwony peszel jaki mi się walał po garażu. Widać na 3-ciej fotce

Jeśli chodzi o informacje na temat tylnej kanapy to niestety nie pomogę, ja mam wersję VAN bez siedzeń z tyłu.

 

 

 

Fiaty mają wysoko stołki więc spokojnie powinieneś się pomieścić.

 

Owszem, ale pod siedzeniem jest wysoka poprzeczka i mocno ogranicza przestrzeń, a same fotele do wysokich nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja powoli kończę swoją instalację w fiaciku. Jakoś nie znalazłem sensownego miejsca na przeciśnięcie kabla, ale też jakoś nie mściłem się przy szukaniu. Zrobiłem dziury sam, tak mi było wygodniej. Po odkręceniu wycieraczek i tego plastiku pod nimi jest swobodny dostęp do podszybia. Przewierciłem się przez gumę, którą idą kable do auta:

 

Ooooo rewelka, wielkie dzięki.

Ułatwi mi to sprawę :)

Bynajmniej już wiem czego będę potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A pod podłogą w bagażniku masz kółko? W służbowym nie mam koła zapasowego, tylko 2 głębokie schowki i zestaw naprawczy, jak będziesz chciał zrobię fotkę. Lekko modyfikując uzyskasz trochę litrów na suba i wtedy wzmak w boczek

 

No koło tam jest tam zostanie raczej, jakoś zaufania do zestawów naprawczych nie mam, panna jeździ po mieście, czyli sporo krawężników a na rozcięcie opony zestaw nie pomoże :D 

 

Jak nic innego nie wymyślę to wzmaki pójdą w jeden a sub w drugi boczek i już. Miejsca trochę i tak zostanie na jakieś małe zakupy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...