Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w kolejnym etapie CA - wybor Suba


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Buduje swoje CA etapami i na obecna chwile posiadam z przodu zestaw morel tempo ultra 602 w dobrze wygluszonych drzwiach. Sub ma ma być podlączony pod wzmacniacz u-dimension proZ 4-150, który po zmostkowaniu dwóch kanałów da na suba około 400 w w RMSie @ 4 ohm.

 

Co byscie doradzili jakiego suba w jakiej skrzyni do 800 zl.

 

Samochód to honda civic 2002 3dr, przy instlacji suba chce jeszcze wygluszyc podloge bagaznika, klape, nadkola i podloge pod tylna kanapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co byscie doradzili

 

Zobaczyć w dziale http://www.strefacaraudio.pl/forum/16-informacje-oraz-relacje-z-imprez-zlot%C3%B3w-spotka%C5%84/  kiedy będzie następny spot w Warszawie , podjechać, pogadać , posłuchać , a jak masz sprzęt zainstalowany , to pożyczyć od kogoś subwoofer i posłuchać w swoim aucie i na swojej muzie . Tak dobierzesz najlepszy subwoofer pod swój gust .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dopiero zaczynam prawdziwą przygode z CA, nie potrafie jednoznacznie odpowiednimi slowami jak wy, opisać rodzaju sceny jaka mnie interesuje, ale sprunować warto :

 

Sub ma dopelnic przedni zestaw w podkresleniu basu ale nie w taki sposob aby uruchamiac w garazu alarmy sasiednich samochodow, lubie ciepłe , wyraźne brzmienie, slucham kazdego rodzaju muzyki ale raczej z naciskiem na bardziej elektroniczną - trance,techno, lubie kiedy bas jest raczej wyrazny, gleboki ? , nie taki "szybki krotki" ... Hmmm tak jak moglem opisalem tylko nie wiem czy to pomoze aby moc okreslic moje preferencje :)

 

Bez odsluchania kilku zestawow przy osobach ogarniajacych CA chyba sie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dopiero zaczynam prawdziwą przygode z CA, nie potrafie jednoznacznie odpowiednimi slowami jak wy, opisać rodzaju sceny jaka mnie interesuje, ale sprunować warto :

 

 

 

Bez odsluchania kilku zestawow przy osobach ogarniajacych CA chyba sie nie obejdzie.

Dlatego warto wybrac sie na spot i odsłuchać (podłaczyć ) kilka subów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dopiszę się do tego tematu, żeby nie zakładac kolejnego takiego samego. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w ogarnięciu takich założeń:
1. auto coupe (dosc pokaźny bagażnik)
2. muzyka w sumie każda (np. Teddy Bears - Rocket Scientist) - poza techno, dicho itp.
3. wzmacniacz Sherwood 4x50 12V - dostępny jeden mostek 100W

4. budżet - 300 zł

 

Przód mam gotowy i bardzo mi odpowiada jego granie (PB S6c + 2x50W + wygłuszone drzwi) i teraz skupiam się na dodaniu niskich tonów. Wiem, że 100W to mało, ale na pewno nie będę dalej rozbudowywał systemu, więc to warunek konieczny... Dużo czytałem to forum i inne tematy, ale nadal nie mogę znaleźc jednoznacznej odpowiedzi na mój "problem". MDS-08 super, ale może zabraknąc mocy i bagażnik za duży, RE też super, ale za mało mocy, u-Dimension EL-S104 by się nadawał, ale są "lepsze" głośniki... Aktualnie stawiam właśnie na Elementa, ze względu na małe rozmiary obudowy i wymaganą moc. Mam tylko odrobinkę wiedzy i doświadczenia w ca - w poprzednim aucie (mały HB) miałem ten sam zestaw z zabudowanym boczkiem pod suba 8 cali. Najpierw miałem LW800 (byłem zadowolony ;) ), a potem zmieniłem na RE Audio (byłem mega zadowolony) i w aktualnym aucie chciałbym osiągnąc taki sam efekt.

 

Wymiary auta, bagażnik 404 l:

http://www.autocentrum.pl/gfx/modele/wymiary/wymiary-mazda-mx6-ii-coupe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po prawie roku uzytkowania takich klocków w Hondzie Civic 3d 2002

- Cde-9884 (miało być tylko na chwilę grało troche dłuzej)

- morel ultra tempo

- u-dimension proz 4-150

- jl 10w03-4

- wygluszone przednie drzwi od srodka, na zewnatrz plus pianka.

 

Od tygodnia posiadam nowy radioodtwarzacz alpine 137bti i mysle o dokupieniu do tego pxa-h100 (moge go miec w bardzo dobrej cenie)

 

Wymiana alpiny miała być poczatkiem do dalszej rozbudowy czy przebudowy CA.

I zastanawiam sie nad takimi zmianami :

 

- obecne wf i tw morel ultra tempo podlaczyc bezposrednio pod obecny wzmacniacz

- dolozyc monobloka np. u-dimension proz 1-3000 lub dls a6

- wymienic jl 10w0 na jl 10w3 (podobno potrzebuje 600-700 mocy rmsie aby dobrze zagrał)

- wygluszyc podloge i nadkola w bagazniku, podloge pod tylna kanapa i ewentualnie boczki przy tylnej kanapie.

 

Chodzi mi tez po glowie mysl aby wymienic morele ut na cos lepszeg.

Co o tych moich rozwazaniach myslicie ? Co jest ok a co do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego pxa-h100 tym zyskasz może hmm 3% poprawności dźwięku cda 137 nie ma zwrotnicy aktywnej ma tylko regulację czasowek do ca to słaba jednostka chociaż na chwilę na początek Ale szału nie zrobisz i nie wystrojem systemu piszę z autopsji miałem tą stację i pxa-H100 SPRZEDALEM odrazu przesiadka na 55r po miesiącu na 35r te stare alpiny nowe biją na głowę 137 tylko wygląda ładnie nic więcej.

Pod tą stacją jedynie pasywne granie kolego nic więcej o aktywce zapomnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawiając system z pasywnymi zwrotnicami, i jednostką 137 bti co warto w takim razie dalej robic ?

zmienic obecny 4 kanalowy wzmacniacz na dwa, jeden dwukanalowy (przod) i jeden monoblok (sub)?

Cieszyć się na początek taką stacją jaką masz i takim podłączeniem jakim będziesz miał czyli Pasywnie przez Zwrotnice ( Każdy na początek od czegoś zaczyna ) ja również zaczynałem od tej Jednostki i kupując ją nową za 1300pln bez namysłu .... Czy zmienić na 4 kanałówkę lub Dwu to musisz już sam wiedzieć jakim Dysponujesz Budżetem :) Zmiana Napewno Piecyków coś da ale jak napisałem wcześniej do Aktywki zmiana Stacji,Do pasywki narazie bez zmiany stacji a wolałbym zmienić Piece Można Decyzja należy do ciebie w którym pójdziesz dalej Kierunku :) 

Ja będąc na twoim Miejscu na Obecnym Starcie Zmieniał bym Stację,Robił Aktywkę i Cieszył się bym napewno Lepszym Wystrojeniem Systemu,Dźwiękiem Jakie dają Starsze Alpiny CDA no i lepszym Zestrojeniem Suba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...