Skocz do zawartości

Wymiana tweeterów wooferów - tylko profesjonaliści !


Lukaszz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po kilku latach zasłużonego grania mojego zestawu :

 

tw morel mt-23

woofer morel dotech ov 6

amp u-dimension rm v21

amp audiosystem xion 100.2

sub helix P12

 

czas pomału szukać czegoś lepszego,mocniejszego.. Przede wszystkim zmiana polegać by miała na zmianie tweeterów wraz z wooferami oraz wzmacniacz. Sub chce zostawić z xionem . Nowy zestaw pójdzie w bi-amping .

 

I teraz:

 

1. Wymienić na wzmacniacz 4-kanałowy czy dokupić 2kanałowy do rm v21 ?

2. Jakie wysokotnówki polecacie do ok. 2000zł ?

3. Jakie woofery do ok.1500 zł ?

4. Czy warto kupić używane ?

 

 

 

Lubie słuchać głośniej , cenie sobie jakość . Słucham głównie house , minimal , popu , hip hopu itp.

 

Od wysokotonówek wymagałbym aby mniej ostrzyły niż mt 23 (szczególnie cieły po uszach przy housie ;/ )

Od wooferów większego kopa http://www.elektroda.pl/rtvforum/images/smiles/icon_smile.gif

 

 

 

Poniżej kilka linków do odsłuchu dotychczasowego sprzętu.. nagrywane telefonem .

 

https://www.youtube.com/watch?v=Fjk1x2RHD0M

https://www.youtube.com/watch?v=CSF9uWh6fCE

http://youtu.be/hJjcIaI8jNc  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, nie wydaje mi się, że "profesjonaliści" poważnie potraktują taką formę przekazu :D Ogólnie filmiki nagrywane telefonem i wrzucone na YT robią tutaj furorę :D Nie wiem, co było HU i jak to miałeś zestrojone, ale na 99% ja tutaj widzę główny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić 4  kanałówkę aby zmieściła sie w miejsce zabudowania obecnej dwukanałóki i wykorzystać możliwości pionierka przechodząc na system aktywny. (ale mi tu nie wolno pisać, choć jak bym się tym zajmował zawodowo to napisałbym, że zapraszam do siebie na odsłuchy i wybór nowego sprzętu  i montaż :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma być profesjonalnego w odpowiedzi na takie pytania?

 


1. Wymienić na wzmacniacz 4-kanałowy czy dokupić 2kanałowy do rm v21 ?
Tak

 


2. Jakie wysokotnówki polecacie do ok. 2000zł ?
Za taką kwotę to można sobie wymyślić co najmniej kilka tweeterów które będą grały na wysokim poziomie aczkolwiek nic nie wspomniałeś chociażby o barwie jaką głośnik ma prezentować. Dodatkową sprawą jest wspomniane wcześniej strojenie. Na tym forum są osoby które "walczą" ze strojeniem danego przetwornika po kilka lat i ciągle coś poprawiają także sama zmiana to tutaj owszem wniesie ale chyba niewiele. Mi osobiście podoba się Morel Piccolo

 

 


3. Jakie woofery do ok.1500 zł ?
Tutaj sprawa przedstawia się podobnie. Nie wspomniałes nic na temat aplikacji głośników, czy wygłuszenia. Skoro to BMW to może przewidujesz komory? To są podstawowe informacje żeby ktokolwiek był w stanie Ci pomóc. Inaczej to wróżenie "z fusów".

Co do woofera to w okolicach tej kwoty się kupi chociażby Dego Mastery w używce.

 

 


4. Czy warto kupić używane ?
Tak. Tym bardziej jak są z tzw pewnego źródła.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Skoro to BMW to może przewidujesz komory?

 

Nie znam "numerologi "  BMW ale na giełdzie jest komplecik komór do BMW ...może spasują ? 

 

 

PS: przy takim budżecie dobierać klocki poprzez temat na forum (pomijam sam tytuł tego tematu  :mur1: ) jest nieporozumieniem . Przejrzyj dział spotów i wybierz się na kilka abyś na własne uszy poznał kilka modeli , że o wizycie w profesjonalnym zakładzie CA nawet nie wspominam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, profesjolaności miałem na myśli ludzi którzy naprawde troche w tym temacie siedzą i mają coś naprawde mądrego do napisania :)

 

Sprzęt bedzie zainstalowany prawdo podobnie w bmw e90 w firmie car audio tam również strojenie , lecz wszystkie klocki chce sam pomału uzbierać . Woofery napewno zainstalowane w komorze. Wysokotonowki w słupkach . Wiem że najlepiej byłoby odsłuchać kilka instalacji niestety nie mam takiej możliwości.. Chyba że jest ktoś z kuj-pom ?

 

Więc zdecydowanie 4kanałówkę ? Helix a4 bedzie dobry ( w zależności jakie tw, woofery? )

 

Jeśli chodzi o tweetery to oczekuję aby nie były za delikatne :D nie wiem czy ktoś zrozumie... a z drugiej strony grały ciepło , bez zniekształceń . Granie mt 23 mi odpowiada tylko to ostrzenie nieraz mnie denerwowało..

 

Woofery tak jak napisałem z komorze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeśli chodzi o tweetery to oczekuję aby nie były za delikatne nie wiem czy ktoś zrozumie... a z drugiej strony grały ciepło , bez zniekształceń . Granie mt 23 mi odpowiada tylko to ostrzenie nieraz mnie denerwowało..

 

Jeśli MT-23 Ci ostrzą, to może wybierz się do kogoś, kto ogarnie Ci ten system albo w ogóle zrezygnuj z tweeterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie podchodzić do tego tak emocjonalnie. A ja mam prawo się do końca nie znać ! Starego sprzętu nie bede stroić bo będzie sprzedany!

 

A teraz inaczej...

 

Które z wymienionych głośników zagrają ze sobą najlepiej w muzyce house , minimal, hip hop,techno jak i cos spokojniejszego typu phil collins ? Czy wogóle jest szansa na znalezienie złotego środka na tego typu muzyke?

Sprzęt będzie zainstalowany w bmw e90 w profesjonalnej firmie car audio!

 

Zaczne od tweeterów - bedą zabudowane w słupkach :

 

U-dimension proXT2

TEC LS29NEO 29mm

Scan speak 2904/60000

Helix C2M competition

Morel piccolo

Dego master

Brax nox 28

Brax matrix 1.1

Audison TH 1.5 violino

Dls scandinavia

 

Woofery - w zabudowie -  ma grać średnicą i kopać:

 

brax 6.1

brax TT6

Helix C6B

Dego master

MICRO PRECISION 7.16 MK II


Jaka czterokanałówka to ogarnie ?

Helix a4

jl audio 450/4

Genesis four channel

 

Może macie jakieś inne typy ?

 

Jak jeszcze o czymś zapomniałem to pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sprzęt będzie zainstalowany w bmw e90 w profesjonalnej firmie car audio!
A nie pomyślałeś że jak kupisz sprzęt od tej firmy to moga Ci dać jakiegoś gratisa w postaci montażu?  Daj im sie tym zająć skoro już tak napisałeś że oni będą to robić. A sam pojedź na spot, czy zawody i posłuchaj jak grają jakie głośniki, nikt Ci w morde nie da jak zapytasz czy możesz posłuchać, a raczej z forum i nie tylko większość udostępnia auta do odsłuchu. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dzisiaj nic nie ma w gratisie..
Skoro wiesz lepiej i juz o tym z nimi rozmawiałeś to czemu nie zapytałeś:

 

 


mają rownież sprzęt uzywany ??
? :) 

 

Kolego temat pójdzie w kosz a Ty nic się nie dowiesz. Jest kilka podstaw o których nie przeczytasz bezpośrednio w regulaminie czy na forum, raczej między wierszami, chociaż i bezpośrednio też się zdarza. 

Najważniejsze: Nikt Ci nie powie co dla Ciebie będzie najlepsze, może Ci tylko zasugerować że to gra tak czy tak jego zdaniem :) To co Ci napisałem wcześniej sprawdź, postaraj się dostosować i wszyscy łącznie z Tobą będa szczęśliwi a Ty może pochwalisz się na jakimś spocie swoją instalacją, zyskasz nowych znajomych i wiedzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brax 6.1  + tec ls neo 29(a jeszcze lepiej microprecision 7.25)  pod helixem P400 ta  seria lepiej sie nada niz A do tego rodzaju muzyki , genesis four   spoko wzmak nie do tego rodzaju muzyki calkowicie  malo dynamiczny jak cos szukaj zapco .

Co do glosnikow Dego master konturowe ,  micro precision 7.16  udaja sub bas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z wymienionych głośników zagrają ze sobą najlepiej w...

 

Chyba nie dostaniesz na to (głupie?) pytanie konkretnej odpowiedzi. Wszystkie te głośniki to klasa sama w sobie i zagrają tak dobrze jak im tylko to umożliwisz i wydaje mi się, że rodzaj przetwornika nie będzie tu aż takim problemem. 

Różnice między nimi będą zdecydowanie mniej istotne od tego jakie masz preferencje, od Twojego gustu, czy od wielu innych czynników, które będą miały wpływ na ich grę.

Dla jednego będzie to Brax, dla drugiego Morel a dla trzeciego jeszcze coś innego, poza tym, to jak one zagrają zależy też od całej reszty istotnych elementów jak (źródło, wzmacniacze, aplikacja, akustyka auta, itp itd). Nikt rozsądny nie powie Ci co masz kupić, bo nikt nie zgadnie jak to zagra u Ciebie. 

 

Jeżeli ma to robić profesjonalny zakład to może warto posłuchać ich rady, bo przecież coś Ci zasugerowali, tak?

Może akurat mają / przerabiali / znają jakieś zestawy, które są w stanie sprawnie zestroić u Ciebie?

Poza tym, profesjonalne zakłady często umożliwiają odsłuch różnych przetworników przed zakupem i to wydaje mi się najlepsze rozwiązanie. Jak nie u nich, to podjedź gdzieś indziej i posłuchaj. Niektórzy przewalili tonę sprzętu i nadal nie znaleźli docelowych komponentów, a Ty oczekujesz, że ktoś na forum zgadnie co u Ciebie się wstrzeli.

 

Ja Ci tylko zasugeruję, że jeżeli nie znasz / nie słyszałeś / nie wiesz jak grają te głośniki to jak już jakiś zestaw na start "wylosujesz" to zacznij od elementów tego samego producenta (tej samej serii) - może będzie łatwiej to zestroić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rzeczą którą wypatrzyłem jest to że woofery mają grać w komorach. Z tych wymienionych przez Ciebie tylko Dego zagra w nich poprawnie. Reszta to konstrukcje do pełnych drzwi. Tylko nie wiem czy pojęcie komór to dla nas to samo. Podjedz na spota to się dowiesz wiele rzeczy.
Co do piecyków to akurat jest równiez wiele konstrukcji do polecenia. Jeżeli Twój budzet na wzmacniacz będzie w okolicach Helix-a A4 to ja bym jeszcze zwrócił uwagę na DLS z serii Ultimate, Audisony VRX i u-Dimension z serii ProX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...