Skocz do zawartości

Podłączenie Ground Zero


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie otóż zamierzam kupić głośnik GROUND ZERO GZRW 30SPL, wiem że jest on dwucewkowy i czy można podłaczyć w jakiś sposób go do wzmacniacza Magnat RAPBULL Classic 360 i czy ten wzmacniacz napędzi go trochę, narazie musi być zasilany nim, potem kupię nowy tylko jaki wzmacniacz polecacie do tego głośnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w dział "jestem tu nowy" i kliknij w temat nr 12  ... jakbyś za długo go szukał lub po prostu Ci się nie chce szukać , daj znać , wkleję linka ...


Automatyczna wiadomość
Temat przeniesiony z forum:

"Car AudioWszystko o Sprzęcie Car Audio"

do

"Car AudioJestem tu nowy - dział dla poczatkujących"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jaki? Taki który ma 1kw... Jesteś tego świadomy? napisze raz jeszcze "jeden kilowat" - 1000W

Wybacz ale po tym jak wyjechales z magnatem mimo wszystko jakoś nie do końca myślę, że jesteś świadomy...

Oczywiście zdajesz sobie sprawę że (powtórzę) "jeden kilowat" będzie Ci ciągnął prądu jak głupi? To ma 2x2ohm więc spinasz to w 1 najlepiej i potrzebujesz wzmacniacza który będzie miał 1kw. Oczywiście do tego potrzebujesz kabli... Bo nie wiem czy sobie zdajesz sprawę ale "jeden kilowat" już trochę prądu weźmie... Na pewno więcej niż ten magnat...

Zadaj sobie pytanie czy jesteś gotów z tym walczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grube kable czyli jakie ? Jaki alternator ? Aby zasilać 1 kw potrzeba dużo amper .Powiedzmy, że masz 500-watowy system audio i chcesz wiedzieć, czy aku i altek da radę

. Przy pełnej mocy, system będzie produkować 500 watów mocy do

głośników na około 62 procent skuteczności. Oznacza to, że wejście do zasilania wzmacniaczy

jest 500 / 0,62 lub 806 watów. Standardowa moc jest równanie

 

P=V*I

 

gdzie...

* P to moc pobierana w watach

* V oznacza napiecie wejściowe

* I to pobór prądu w amperach

 

Jeśli założymy, że napięcie batterys jest typowa 13 VDC, to prąd wejściowy, lub moc alternatora,

wymagane przez system, można obliczyć z powyższego równania. Przekształcając równanie

otrzymujemy

 

I=P/V

 

Podłączając liczb i rozwiązywania równania, mamy ... I = 806/13 I = 62 amperów.

 

Wiec muszisz zrobic jeszcze bilans mocy to znaczy :

 

Swiatła

Dmuchawa

Zapłon itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...