Skocz do zawartości

Poprawy w audio zmierzające do udziału w zawodach


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle, ze jednak przy zastosowaniu bi-ampingu mozna precyzyjnej dostosować pośrednie pozycje

Też myślę, że biamping - najlepiej z 2 takich samych piecy lub jakiejś BDB 4ch. umożliwi Ci w tym przypadku pod pasywną zwrotnicą wycisnięcie naprawdę pozytywnego brzmienia z tego setupu. Spójne brzmienie + poukładanie sceny może wnieść naprawdę dużo pozytywnego - dodatkowo zyskasz kontrolę nad glośnością każdego głośnika.

 

Powodzenia w zabawie - 3mam kciuki bo te MP to naprawde fajne glośniczki.

 

P.S.

 

W tym VR drzemie "moc" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przepraszam za małe OT ale co jest nie tak według Ciebie z tą aktywką :?:

Bo jak dla mnie to ten akurat pionek z aktywką sobie nieźle radzi o czym można się np przekonać u Przemcia w Signum  :wink2:

 

no właśnie sam to powiedziałeś... nieżle

aktywka która naprawdę dobrze chodzi to 700 i 800, P9/90 itp

cała reszta to półśrodek

 

mając do dyspozycji cały zestaw MP nie tykał bym tego (odnoszę się indywidualnie do tego przypadku w kontekście aktywki z tego pionka)

ewentualnie rozbić zwrotki na bi-amp ale nie korzystać ze zwrotek w radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek - w sumie tak jak zastanowiłem się nad graniem u siebie, moja aktywka z 9833 też nie daje mi tego co bym chciał osiągnąc, choć na poczatku wydawało mi sie, ze jest oki, a nawet bardziej. Jednak z czasem zaczęło mi czegos brakować, albo czegoś za dużo, albo za mało ( mowa własnie głównie o średnicy). Zobaczę czy zmiana piecowni z dotychczasowej na inna poprawi sprawę ( wątpię). Pozostają zatem dwa wyjscia, albo własnie jak Michał napisał jakis bardziej zaawansowany proc z bardziej szczegółowa zwrotką itp.... albo pasywka jak własnie chcesz zrobić. Z pasywką jednak sporo roboty, trzeba sie na tym naprawdę znać, pomiary, godzinne posiadówki, strojenie i jeszcze raz pomiary i tak w kółko - niektórzy to lubia prawda Karol ? :P a niektorym czasu na to brak. Choc przyznam korci mnie pasywna strona mocy :P lecz w okolicy raczej nie ma nikogo kto by mi to ogarnał porzadnie wedle moich upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


no właśnie sam to powiedziałeś... nieżle
aktywka która naprawdę dobrze chodzi to 700 i 800, P9/90 itp
cała reszta to półśrodek

Chętnie bym Cie pociągnął za język - naprawdę nie jest tak fajnie jak by wynikało z danych technicznych?

 

Bo już byłem baaardzo napalony na 80PRS właśnie, jako perspektywiczny i wszystkomający model w dobrej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności

 

Ja nie twierdzę że to radyjko jest beznadziejne.

Na tle aktualnej konkurencji chyba nawet najlepszy wybór.

Jest ok w swojej cenie ale nie traktowałbym bym go jako element nietykalny systemu.

 

Pobawić się, nauczyć i jeśli całość systemu jest w mniej więcej na tym samym poziomie, i chcemy coś poprawić, to w pierwszej kolejności wymienił bym żródło na znacznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś będzie w okolicy to zapraszam do posłuchania tego pionka bo to jest po prostu DOBRE radio za dobre pieniądze ;)

W kwestii mojego zestawu to podłączyłem głośniki pod samego audisona przez biamping. Może coś się da z tym jeszcze zrobić choć tu gwizdki nie grają mi tak fajnie jak pod precisionem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ostatio na forum to same spece od pasywki , cała aktywka jest bee , nie da się osiągną i tym podobne bzdury ... Najpier nauczcie się stroić aktywnie bo to wcale nie jest prostsze od pasywnego strojenia , a potem gadajcie że jest be . 

 

W wypadku kolegi najlepszym wyjściem moim zdaniem będzie bi-amp , lub jeśli chce się bawić dalej pomiary i modyfikacje zwrotki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko jest bardzo fajne. Nie powiem, że wycisnąłem z niego wszystko, brak mi doświadczenia i porównania. Jednak spędziłem sporo czasu w aucie, próbowałem różnych cięć, trochę sugerując się słuchem, trochę wskazówkami i było bardzo fajnie lecz ciągle czegoś mi brakowało.

Pasywne zwrotnice są wykonane bardzo dobrze, wystarczy popatrzeć na to z czego są zbudowane no i wykonują całą pracę za mnie. Jednak jakby nie było na zwrotkach mam lepszą średnicę. Stąd pomysł na biamping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek - a moze takie zwrotnice gotowe ( Alpine) z dużą ilością ustawień (jak twierdzi sprzedawca) zaspokoją Twoje oczekiwania - http://allegro.pl/alpine-f1-status-zwrotnice-z-spx-z18t-scan-speak-i4758273187.html

Nie mam pojęcia jak to faktycznie wygląda tj użyteczność tych zwrot i mnogość kombinacji ale jeśli jest tak jak twierdzi producent, ze można tym robić naprawdę przeróżne cięcia, może warto by było wydać te 500 stówek ( o ile to cena za dwie a nie jedną :) ) i pobawić sie w pasywkę we własnym zakresie majac takie zwroty no i bez koniecznosci lutowania i żonglowania kondami i cewkami :) Pomiary swoja droga, ale kombinując z taka zwrota mozna sammeu tez dobrac swój własny kierunek , brzmienie. Napewno ktoś z kolegów podsumuje to z dużą większą dozą wiedzy niż ja :wink: . Patrzac na komponenty z jakich wykonane sa te zwroty moze byc ok, jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ostatio na forum to same spece od pasywki , cała aktywka jest bee , nie da się osiągną i tym podobne bzdury ... Najpier nauczcie się stroić aktywnie bo to wcale nie jest prostsze od pasywnego strojenia , a potem gadajcie że jest be .

 

Ja nigdy tak nie twierdziłem - pod pewnymi aspektami aktywka jest dużo lepszym rozwiązaniem.

 

Wybor np pasywki u mnie w systemie uwarunkowany jest 2 kanałowym wzmacniaczem na caly przód i zupelnie innym podejściem do tematu.

 

A te mity że pasywka czy aktywka lepsza to se mozna wsadzic między krocze - gra cały system - dobor rodzaju filtracji to tylko jedna częśc układanki.

 

Prywatnie bardzo podobaly mi sie systemy np Przemcia czy Gazownika tegoroczne - z tego co mi wiadomo chyba postawione aktywnie. Wcale nie brakowało im powietrza, jakości czy otwartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomocą forumowicza 

jaco76

udało mi się wykorzystać zwrotkę do biampingu (sprawa banalnie prosta, wystarczyło się przyjrzeć).

Teraz tak się zastanawiam czy audison byłby w stanie napędzić woofery i w mostku małego suba (tak aby uzupełnić pasmo). Na gwizdki wziąłbym Audio Art 70.2 który jest dostępny niedrogo u Gebbelsów. Bo mógłbym wtedy spieniężyć PPI i tę kasę wykorzystać.

Warto to testować? Czy raczej ten AA to nic specjalnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten audio art to dobry piecyk, ale nie jakis wybitny, jaco76 mial nakamichi PA-202 i osobiscie wolalbym np cos takiego na tweeterach, mialem kiedys PA-304 i zjadal audio arta 200.2X jesli chodzi o gore, zastanowilbym sie tez nad gienkami da100 lub sa50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...