Skocz do zawartości

Piec 4 kanałowy - ograniczone wymiary


yasica2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

 

Poszukuję pieca 4 kanałowego który musi zmieścić się w zabudowę w nadkolu jako ewentualne zastępstwo 2 kanałówki ( Obecnie jest MTX Thunder 2160 który bardzo mi pasuje i profilem grania i wymiarami :)

 

Założenia to : 

1 Przede wszystkim mocny dół z przytupem

2. Naturalna średnica ( może też być wyeksponowana)

3. Łagodna góra ( może być też stonowana/wycofana)

4. Ogólnie poziom grania raczej po tej SQ lowej stronie bardziej ambitny niż tłuczek

5. Moc na Suba w mostku to minimum te 200W RMS ( ostatecznie okolice 150W, ale im więcej tym lepiej ) na przód zdrowe 50W starczy.

 

Wymiary to : 28 cm wysokości / 23 cm szerokości kable zasilające jak i sygnałowe i głośnikowe wyprowadzone mam poziomo więc idealnie było by gdyby tak zostało, ale to nie jest jakiś duży problem.

 

Piecyka szukam do systemu opartego na Morelu Piccollo + Micro Precison 5.16 passive, Sub to jak narazie Rockford Fosgate RFP 3408 / 3410 w Closecie . Sterownika to Alpine CDE 178 

Do tej pory obracałem się w piecach typu DLS A5, Audison Vr, Lrx, Sony M1, Hifonics 8 Gen, MTX, Orion 8004 i wolał bym pozostać przy tym poziomie.

 

Generalnie na upartego zmieścił by się może :

-Audison Vr404 ( 257x260 rozmiar) 

- Next by Audison VRz4.400 ( 270 x240 ) 

- Xetec P4 / G4 niestety nie da się już spasować ( 280x280 )

 

Macie jakieś inne pomysły ( z opinią co do charakteru grania) ?? 

może jakiś ESX, może co z Hifonów, sam nie wiem.

Podrzucajcie swoje pomysły.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, szukałbym ESX'a Q60.4, Xetec'a P4, HiFonics Gemini VII/VIII.

Sam natomiast wziąłbym Nakamichi PA-304, pomimo niewielkiej mocy dysponuje kapitalną kontrolą, natomiast jest delikatnie chłodny, za to brzmieniowo najlepszy z wymienionych moim zdaniem. Ewentualnie 2 x PA-202 umieszczone jeden nad drugim - bo widzę, że PA-304 jest nieco za długi (32cm).

 

Acha - jeśli zależy Ci na większej mocy, zastanów się, czy mimo wszystko nie upchniesz w innym miejscu wzmacniacza dłuższego, za to bardzo cienkiego - Helix A4. Nie jest zbyt wymagający jeśli idzie o chłodzenie a brzmieniowo bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was próbował testować wzmacniacze z serii JBL Decade?

Nie mam dużego porównania ale moim zdaniem bardzo fajny wzmacniacz do kulturalnego grania za bardzo małe pieniądze.

Testowałem kiedyś u siebie i odpadł tylko ze względu na to, że brakowało mu mocy (teraz żałuję że sprzedałem).

Podejrzewam, że wielu nie widząc co to gra oceniłoby ten wzmacniacz wysoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Rubicon klasa A 2 kanałowy skoro lubisz piece bardziej z USA

 

który model?? bo próbuję znaleźć który miałeś na myśli ( pamiętaj że to ma być 4 kanały )


 

 


Audio Art 240.4.

 

Może być Ciekawy i chyba nie jest to biały kruk jeżeli chodzi o kupno w przeciwieństwie do ESX Q60.4 i Hifona Gemini ( tego to jak na lekarstwo ze świecą szukać ) ?? 

 

A jak brzmieniowo wygląda Audio Art??

I napisz co miałeś na myśli że ESX gra specyficznie.

 

Piecy z tych stajni nie słuchałem nigdzie, albo nie przypominam sobie ze bym słyszał u kogoś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiFonics Gemini nie jest aż tak trudny w zdobyciu - wertuj Goethe'owski eBay.

 

ESX jest specyficzny w tym sensie, że gra tak jakby trochę na pokaz.

Bardzo energetycznie. Aż za bardzo. Jest przez to mało naturalny według mnie.

Gdzieś już na forum o nim pisałem, być może w moim wątku.

 

Może Mehow jeszcze coś zechce skrobnąć na ich temat - długo jeździł z moim Q60.4 i nie tylko.

 

Brzmienie AA pamiętam stosunkowo najsłabiej, nie chcę więc konfabulować.


Audio Art to Jasna Strona Mocy. Obawiam się, że po 5 min. słuchania Jackowi krew z uszu by poszła.  :)

W takim razie tutaj pasować mógłby VR404 lub wspominany wcześniej Gemini - ten akurat zapamiętałem jako raczej stonowany na górze z solidnym przy tym dołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W takim razie tutaj pasować mógłby VR404

 

To może ten Next by Audison VRz 4.400 załatwił by temat i mocy i charakteru grania ?? 

 

http://s163.photobucket.com/user/jdpickup1/media/for%20sale/NextVRzSpecs.jpg.html

 

Zdjęcia do podejrzenia : 

 

http://www.maxdat.eu/_car%20amplifiers2/_car%20amplifiers2_n.html

 

Czy to jednak nie ten poziom co Vr-ki ( w ogóle strasznie mało o tych piecach jest ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam Jacku, nigdy nie miałem z tym wzmacniaczem styczności.

VR z kolei wspominam bardzo miło, szczególnie 209.

 

Mimo wszystko nadal mocno namawiam Cię na Nakamichi.

Według mnie będzie reprezentował najwyższą klasę spośród wymienionych dotychczas (może poza A4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


hehepack ma jakiegoś małego audisona w czterech kanałach na giełdzie.

 

Wstępnie rozmawiałem z nim.

 

http://allegro.pl/soundstream-rubicon-renoir-2-kanaly-class-a-i4697611422.html  :zakochany:  wiem ze 4 kanałowego szukasz ale masz na zwrotnicy ten system ?

Nie chce mieć 2 piecy, jeżeli miało by tak być to prawdopodobnie nie  sprzedawał bym wcześniej Audisona VR209 Evo ( Audison został zastapiony MTX-em ze względu na to że MTX ma zdecydowanie dosadniejszy dół, a przy założeniu wstępnym że system miał być bez Suba miało to dla mnie jakieś tam znaczenie ) a dokupił bym tylko jakieś cyfrowe małe mono ( Excursiona lub Alpinę PDX ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podpinam się pod temat,również poszukuję wzmacniacza 4-kanałowego do mojej hondy legend,obecnie przód to audio system radion165,tył (póki co) fabryczne (plan jest na audio system mxc 602 choć jeszcze nie zdecydowałem...), wszystko spięte pod fabryczne zintegrowane radio,z którego wyciągnę bezpośrednio sygnał na wzmacniacz. Preferuję tzw. Amerykańską szkołę grania, nie wiem czy jest ona do uzyskania w car audio,napewno w warunkach domowych ;-)

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapco AG 360, do niego bym bardzo chetnie wrócił i spasował by Ci sie dobrze.

Fuji 5000m sądze również przypadł by Ci do gustu, dla mnie obydwie te propozycje grały duzo bardziej zróznicowanie niz vr209.

 

 

Co do JBL serii DA, to faktycznie interesujace taniutkie piece ale to nie ta półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...