Skocz do zawartości

Autko do ~12k


michal_gol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że mondeo sprzedane B-) Szukam auta na dojazdy do pracy. Dziennie w 2 strony robię ok 55km, trasa jest taka, że w obecną temperaturę (ok 3stopnie rano) diesel był niedogrzany (=wielkie spalanie). Moje wymagania: klima, wspomaganie, elektyka (szyby min. przód, lusterka) abs miło było by gdyby był esp, centralny z pilota i szyberdach. Wymagania konieczne poza konkurencją: Radio 1din, i durtki do 165mm głośników ;) 

 

Moimi faworytami są Honda Jazz 2gen, 1,4iDsi - małe spalanie, sporo miejsca w środku jak na tak małe auto, 5furtek, tylna kanapa magic seats.

 

Myślałem też o Ibizie 6l 1,4tdi albo 1,4 16v oczywiście w 5d...

 

 

Może macie lepsze propozycje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma teraz znaczenie, jak auto sprzedane i szuka nowe.

Chyba takie, że będę tą traskę pokonywał dalej ale nową furką.

Mondeo w TDCI trzeba kręcić powyżej 2,5k rpm żeby złapał 90 stopni. Termostaty w mondeo są 2 i 2 były sprawne.

 

Trasa głównie przez wioski, teren prawie górzysty, do tego Puławskie miasteczko holenderskie (jeśli wiecie o co mi chodzi).

 

Co do Jazza to oczywiście benzyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem przykre doświadczenia z dieslem 1.9 tdi (nowa sprawna Octavia) w kabinie grzać zaczynała dpoiero po 10km jazdy. Fakt, że jak wsiadłem to jechałem dłuższą trasę, ale to była porażka zimą.

Ja. W audi 1.9 miałem dogrzewanie płynu święcami zarowymi i ciepły nawiew miałem po 1,5km

 

A propos spalania niedogrzany diesel nie pali dużo więcej niż dogrzany... Różnice w dawce paliwa są niewielkie.

 

Spalanie w zimie nie więcej niż 7.5l po mieście

A do pracy mam 15km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w zimie nie więcej niż 7.5l po mieście

A do pracy mam 15km

 

1.9 TDI PD  - 8 km do pracy

Najwięcej zależy od tego czy jadę czy stoję 

jak jadę na 8 do pracy i wyjadę za późno to więcej stoję jak jadę - średnia to miedzy 18 a 25 km/h - spalanie ok8,5 L ropy

jak jadę tę samą trasę do pracy na 9 to zamiast 30 minut to jadę ok 15 ( jadę !! nie hamuje i  startuje i tak w koło ) i wtedy pali ok 6,5-7 litrów

Dane z kompa

O dziwo przed zachipowaniem komp pokazywał wartości o ok 1 litr więcej

nie kręcę powyżej 2.8 RPM , nie mulę poniżej 1,5 RPM na 3 czy na 4 biegu ( wiadomo 1, 2 są krótsze i da radę ) 

Auto to Altea, swoje też waży ( ok 1450 kg ) 

 

Co do nagrzewania  to po 4 km ( połowa trasy ) dzisiaj rano gdzie na dworze było ok +1 miałem w kabinie bardzo ciepło (Klimatronic ustawiam na 24 stopnie )

 

Ale i tak zostawiam na dojazdy do pracy na zimę starego Golfa 90 KM 1.8 Monowtrysk + LPG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


więcej stoję jak jadę - średnia to miedzy 18 a 25 km/h - spalanie ok8,5 L ropy

 

28l /100 :) taka mi wyszła dziś średnia :)

 

 

 


Auto to Altea, swoje też waży ( ok 1450 kg )

 

moje jakieś 900kg cięższe, aż zgłupiałem w Obornikach wlkp jak wjechałem na most a tam zakaz pow. 2t :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tbrek to co to za auto o takim spalaniu? Bo ciekaw jestem - tyle to palą sportowe auta (ale są lżejsze) lub Hummer (lub tego typu).

Przy takiej jeździe na krótkim odcinku auta typu SUVy czy limo od 3l w górę potrafią wychłoptać :) Szczególnie PB albo LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może audio mu tyle waży :D

 

piec pewnie waży z 1kg ;)

 

 

 


Przy takiej jeździe na krótkim odcinku auta typu SUVy czy limo od 3l w górę potrafią wychłoptać :) Szczególnie PB albo LPG

 

ten teraz musi się rozchodzić, stał ponad 5 miesięcy, już mu błędy się nie pojawiają, zrobi się regulację to wroci do normy, mam nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Witam, jako że mondeo sprzedane B-) Szukam auta na dojazdy do pracy. Dziennie w 2 strony robię ok 55km, trasa jest taka, że w obecną temperaturę (ok 3stopnie rano) diesel był niedogrzany (=wielkie spalanie).

 

Tak jak koledzy wyżej napisali - oba termostaty do wymiany i nie było by problemu. Moje mondeo jakieś 500-700 metrów od domu zaczyna dmuchać ciepełkiem a temperatura po ok. 3-4 KM jest na 90 stopni. W moim jest jeszcze elektryczny dogrzewacz płynu, który poniżej iluśtam stopni temp. zewnętrznej grzeje aż ciecz w chłodnicy osiągnie bodajże 60 czy 65 stopni.

 

Wg mnie ibiza byłaby sensowniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o późniejszy dostęp do części i ich ceny, jako że jest to VAG, możesz się spodziewać kilkanaście-kilkadziesiąt procent mniej za to samo do hondy + większą dostępność z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał/ma ktoś styczność z Jazzem? jutro jadę do komisu obczaić na żywo, siąść pomacać itp

Ja - kolega z pracy lubi nimi handlować ( i Fabiami, to takie pewniaki na handel) 

J/W dobrze się sprzedają.

Trzeba wysoko kręcić, w 4 osoby nie ma jazdy, wbrew pozorom tak mało nie palą.

Niektóre częsci tanie jak barszcz inne drogie,

Wolał bym Fabię II 1.4 mpi 85KM, dołożyć LPG i jest ok. rozrżad troszkę cię szarpnie( pojęcie względne, nie będę zaglądał do Twojej kieszeni :) )  , potem to już standard, z odsprzedażą jak zadbasz o nią nie będzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dla mnie przesiadka z mondeo do jazza była by drastycznym przeżyciem, ten samochód przypomina mi w środku seicento :)

 

dokładnie, miałem okazje pojeździć tym autem jak i być w roli pasażera, ciasne małe autko, jak dla mnie Ibiza jest większa przestronniejsza i ładniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...