Skocz do zawartości

Badanie przesteru - metody


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z was badał kiedyś poziom przesteru na wyjsciach rca radia, wyjsciach wzmacniaczy itd.? Na początku myślałem że wystarczy sam oscyloskop ale przegladajac niektóre fora doczytałem że oscyloskop może ptzeklamac wynik w zależności od sprzętu którym się bada. Trochę już zglupialem to czytając, bo zdania userow są zmienne.

A więc, jakie mogą być metody pomiaru poziomu przesterowania dźwięku, jakim sprzętem i jak do tego się dokładniej zabrać? ( jak by ktoś mógł klepnąć taki mini poradnik było by wspaniale :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 


No Panowie, wiem że ktoś musiał się w takie sprawy zagłębiać i badać. Jest prEciez tylu co bierze udziały w zawodach i nikt nic nie wie? :)

 

Do czego to jest potrzebne ?

Jaki widzisz związek pomiędzy zniekształceniem dźwięku a zawodami, gdzie przy typowym poziomie odsłuchu zaangażowana jest moc rzędu 1 do 5 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dokladnie chodzi o zniekształcenia.

Po co mi to?

M in po to aby wiedzieć do jakiego momentu mogę bezpiecznie podkręcić głos aby nie popalić sprzętu.

U mnie może poziom dochodzić do 1,8kw.

Także taką informacja jak zbadać te zniekształcenia była by dość przydatna. Pomoże to przynajmniej uniknąć wydatków na recony i nowy wzmak.

Szukam opcji poza miernikani SMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dokladnie chodzi o zniekształcenia.

Po co mi to?

M in po to aby wiedzieć do jakiego momentu mogę bezpiecznie podkręcić głos aby nie popalić sprzętu.

U mnie może poziom dochodzić do 1,8kw.

Kiedys do tego służyły uszy , ale przy 1,8 kW w 2 m/3 jakos trudno mi doszukać się radochy z takiego odsłuchu.

Teraz coś na poważnie , miernik zniekształcen , czy sygnalizacja stanu przesterowania ?

 

Także taką informacja jak zbadać te zniekształcenia była by dość przydatna. Pomoże to przynajmniej uniknąć wydatków na recony i nowy wzmak.

 

Gdy chodzi o bezpieczeństwo , to sam pomiar niczego nie gwarantuje , bo poziom zmienia się w trakcie nagrania .

Dla zapewnienia bezpieczeństwa i wymaganego czasu reakcji lepiej stosować limitery poziomu ( twarde ) , lecz ich użytkowanie też wymaga grania "z głową ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...