Skocz do zawartości

Jakie komponenty do zwrotnicy pasywnej dla P206 i MOS.26


kacpinio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

zmierzam pobawić się trochę w budowę zwrotnic pasywnych do mojego zestawu przedniego ale nie wiem jak dobrać odpowiednie elementy aby niczego nie uszkodzić.

Chciałem zbudować zwrotnicę z cięciami dla:

WF - 80Hz - 1600Hz po 6db

TW - 4000Hz z 6db.

chciałem też zamontować zmianę faz (na zasadzie przepięcia kabla bądź coś w tym stylu)

 

czy takie coś ma w ogóle sens i rację bytu?

gdzie najlepiej kupić sprawdzone i dobre komponenty?

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę z linku ( pasywne zwrotnice częstotliwościowe)

http://diyaudio.pl/content.php/40

 

Po przeczytaniu zrozumiesz jak ja kiedyś, że to nie takie proste. Na oko z tabelki dobierzesz pi razy oko tak aby nie uszkodzic głosnika i aby to teoretycznie jakos zagrało może akurat wstrzelisz się, więc podstawy masz. Dobierz komponeny tak aby uzyskac wyliczone wartosci z tabeli i słuchaj czy Ci pasi. W praktyce to o wiele trudniejsze jednak niż się wydaje i trzeba wiele godzin aby zrobić to pod swój gust no i pomiary. Ja coraz bardziej zaczynam dojrzewać powoli do pasywki, bo widzę, że aktywnie, na popularnych ajpajnach, pajonierach czy clarkach nie uzyskam tego co mnie satysfakcjonuje, zawsze cos jest nie tak, może marudny jestem czy wybredny, sam nie wiem. Ostatnim wyjściem jest jeszcze zewnetrzny proc z dokładniejszą skala podziału cięć, ale czy to mnie zadowoli nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...