Skocz do zawartości

JBL CS760C - Ford focus mk1 Brak basu


b-rad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję małej pomocy, robię od jakiegoś czasu audio w focusie mk1 -  niskobudżetowe. Mam malutki problem. wyciszyłem 4 drzwi, założyłem nowe głośniki manta 165mm na plastikowych adapterach-dystansach.... Jednym słowem tragedia. płytki bass, jakby drzwi nie były wyciszone. Spowrotem oryginały. Jest super. Manty były odseparowane 165mm z pseudo zwrotnicami. Wszystko sprawdzone + - wszystko jak być powinno i katastrofa. Na drzwi zużyłem 43 maty 25*50, + masa uszczelniająca na pędzel + baranek, 

 

 

Zakupiłem głośniki JBL cs 760c 

 


 

Zakładam, te same dystanse plastikowe, przykręcam składam lutuję..... efekt jak na mantach, brak basu, płytki taki metalowy.... Jakby nie było jakiegokolwiek wyciszenia. 

 

 

Jedyna myśl jaka mi przychodzi do głowy to brak uszczelnienia pomiędzy drzwiami a głośnikiem??.. Plastikowe dystanse średnio pasują... bądź radio nie daje rady, a jest to tylko clarion cz 202. 

 

Naprawdę nie mogę zrozumieć dlaczego na ori głośnikach gra przepięknie.... w porównaniu do JBL. 

 

Pomoże ktos ? Wydałem na te jbl 229zł i szkoda byłoby odłożyć je na półkę... Biorę opcję pod uwagę aby dokupić wzmacniacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie czepiacie się. 

 

Jestem  laikiem w tym temacie. Lakieruję całe auto, przyszły nowe drzwi, trzeba było zrobić wygłuszenia, wydałem parę zł więce i wyciszyłem jak należy matami. Jak już to miałem zrobione to chciałem kupić ciut lepsze głośniki no i tak wpadły mi te JBL w ręce. Wzmacniacz mam od dawna leżeć MacAudio mp2000, jeżeli on nadałby się to niekupowałbym kolejnego. Nie jestem audiofilem. Jest okazja że wszystko rozebrane to chciałem troszkę polepszyć fabryczne audio ale nie wydawać od razu 4tyś.

 

 

Podłączanie przodu i tyłu pod 2 kanały wzmacniacz raczej nie będzie miało sensu bo regulacji Fader nie będzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...