Skocz do zawartości

Sharan i car audio


sesor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Mam sharana z 2002 roku z seryjnym radiem "radio navigation system mfd" i mam ze starego auta ktore sprzedałem sporo gratów tj:

- Dego sp650
- twittery SinusLive NEO28S

- wzmacniacz u-dimension jr.4-300
- wzmacniacz Blaupunkt GTA 460 

- 2 zwrotnice sinuslive

- mały wzmacniacz alpine który zasilał twittery nie pamiętam modelu :P
- mnóstwo kabli

- sub ONYX w skrzyni zamkniętej 
czy wg. Was da się to wszystko zapiąć razem? Wiem że są konwertery/adaptery do seryjnego radia dzięki czemu dostajemy wyjście na rca, i teraz pytanie nr 2 czy jest sens to spinać pod to radio? Czy do niczego się nie nadaje i lepiej sprzedać graty? Nie chce wymieniać tego radia bo dobrze się prezentuje w tym aucie. Zależy mi na mega profesjonalnym montażu i pochowaniu wszystkich kabli żeby kompletnie nic nie było widać, jak myślicie jaki to koszt razem z montażem strojeniem całego systemu itp?? Drzwi sam wykleje matami bo to żadna filozofia ale jak z resztą? Jakie są Wasze opinie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście cinch w Twoim wypadku nie stanowi żadnego problemu.

Jednostka którą dysponujesz posiada wyjście w standardzie mini-iso patrz na obrazek z linku:

 

http://obrazki.elektroda.pl/5090953200_1315753394.jpg

 

Potrzebny Ci jedynie adapter mini-iso > 4x cinch do nabycia  na znanym portalu aukcyjnym za kilka pln-ów.

U-dim którego posiadasz ma wyjście cinch więc piec do suba też masz jak podłączyć do sygnału...

 

Nie wiem natomiast jaka jest jakość sygnału podawanego z tej fabrycznej w końcu jednostki.

 

Uważam osobiście że najlepiej zrobisz montując instalkę samodzielnie ponieważ:

1) Zaoszczędzisz $.

2) To czego się nauczysz zostanie dla Ciebie.

3) Za zaoszczędzone pieniądze możesz zamówić sobie zwrotkę do głośników lub...

4) ...sprawić sobie radio z aktywną zwrotką jeśli jednak uznasz po odsłuchaniu że fabryczna jednostka nie gra na miarę reszty klocków i Twoich oczekiwań. Albo np. Jakiś fajniejszy piecyk na suba niż blaupunkt ...

 

(Na dobry początek masz zwrotnicę pasywną sinuslive nie wiem tylko jak się ona dogada z Twoimi dego więc raczej nastawiaj się na szycie zwrotki oczywiście jeśli fabryczne radio zadowoli Cie jakością dźwięku)

 

I oczywiście baw się dobrze i ciesz z wlasnej pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radiem fabrycznym sobie podaruj - sygnał marny, szkoda nafty. Ale nie oznacza to, że nie można zjeść ciastka i mieć ciastka:)

 

można np tak:

 

post-10105-0-03943900-1413983227_thumb.jpg

 

post-10105-0-85663200-1413983666_thumb.jpg

 

tu działają oba systemy niezależnie, fabryka została, bo lepiej wygląda...

 

drzwi wbrew pozorom wcale nie są łatwe do ogarnięcia - tzn. wyklejenie i zamkniecie nie jest trudne, ale kick hmm… no tu trzeba walczyć :) - kubatura nie rozpieszcza, ale są na to sposoby - panel też się da zrobić:

 

post-10105-0-13567600-1413983342_thumb.jpg

 

jak znajdę to jeszcze słupki wkleje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...