Skocz do zawartości

Audio Show 2014


yasica2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tonsil hostessy ;)

Hahahahaha miałem to napisać ! :P Lachonarium konkretne było:)

Szczerze mówiąc nie patrzyłem zbytnio na pochodzenie sprzętu i nie skupiałem uwagi czy rodzime czy zagramaniczne:) Bardziej efekt mnie interesował. Jak było coś godnego uwagi to zostawałem dłużej ( hostessy też się do tego zaliczają :P )

Zauważyłem, że w tym roku bardzo duzą uwagę poświęcono na procki dźwięku, korektory itp. Był pokaz w Bristolu sprzetu, nie pamiętam jakiej marki ale jakiś konkretny wypas, w którym włączono płytę bez korektora i był jeden wielki świst i dudnienie. Po włączeniu korektora ( urządzonko mierzy sobie pokój i skrupulatnie wprowadza na bieżąco korekty ) sprzęt zagrał bosko... Wszystko liniowo zagrane, naprawde robiło wrażenie. Tym bardziej przydatne urządzenie dla kogos kto nie dysponuje pokojem wygłuszonym albo przygotowanym specjalnie pod odsłuchy audio. Trudna sprawa w bloku szczególnie jak żona albo mama gdera, że jej to czy tamto nie pasi:):):) Znam to z autopsji... Trzeba jednak uważać na słabej jakości korektory które zamiast polepszyć to mogą znacząco pogorszyć dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A propo's procesorów, w Sobieskim był pokój (chyba jeden z lepszych w tym hotelu) gdzie z Harbeth'ami 100 grały klocki accuphase. Był tam procek accuphase do korekcji akustyki - nie wiem o ile polepszał bo nie słuchałem na wyłączonym.

W pokojach gdzie dżwięk był akceptoealny zawsze były co najmniej 4 szt harmonizerów (bagatela ok 1000$ za sztukę - http://www.steinmusic.de/media/pdf/Harmonizer_System.pdf)

Z ciekawych klocków to widziałem dwa razy absolutny top w kategorii  d/a  - TRINITY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo's procesorów, w Sobieskim był pokój (chyba jeden z lepszych w tym hotelu) gdzie z Harbeth'ami 100 grały klocki accuphase. Był tam procek accuphase do korekcji akustyki - nie wiem o ile polepszał bo nie słuchałem na wyłączonym.

W pokojach gdzie dżwięk był akceptoealny zawsze były co najmniej 4 szt harmonizerów (bagatela ok 1000$ za sztukę - http://www.steinmusic.de/media/pdf/Harmonizer_System.pdf)

Z ciekawych klocków to widziałem dwa razy absolutny top w kategorii  d/a  - TRINITY.

 

A coś zbliżonego do naszego podwórka , czy pojawiły się kolumny aktywne z podziałami realizowanymi w  technice cyfrowej ( DSP ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A propo's procesorów, w Sobieskim był pokój (chyba jeden z lepszych w tym hotelu) gdzie z Harbeth'ami 100 grały klocki accuphase. Był tam procek accuphase do korekcji akustyki - nie wiem o ile polepszał bo nie słuchałem na wyłączonym.
 

Było coś takiego:) Tylko tutaj nie było aż takiej róznicy jak w tym pokoju w Bristolu. Tam były gołe ściany, podłoga, pokój kwadratowy i wysoki czyli mierne warunki kompletnie a procek to ogarnął. Robiło to wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również byłem i również mogę potwierdzić, że Wilson Audio grały na przyzwoitym dla nas (dla mnie i brata) poziomie, był rozmach, była separacja, muzykalność, szczegółowość. Nie było się tam za bardzo do czego przyczepić.

 

Słuchaliśmy też audio w jakimś Jaguarze, bodajże firmy Meridian. Po wrzuceniu kilku płytek popaczaliśmy z bratem na siebie wymownie: To ma być ten wypasiony system? Stwierdziliśmy komisyjnie, że sraka i poszliśmy dalej  :hyhy:  Być może jak na seryjne audio grało tam na wysokim poziomie, ale jak się odnieśliśmy do tego co już słuchaliśmy w innych autach dobrze zrobionych, wcale nie za grubą kasę to jednak tam brakowało chyba wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel nie za 5 koła, tylko 5 tys. to dopłata do podstawy za Meridian. W tym aucie nie było nic zgodnego z podstawowymi zasadami CA. Żenada.

Nie dziwne. Nie raz zdarza się, że system podstawowy gra lepiej niż rozbudowany. Przykładem jest Laguna II:) ( oczywiście tylko i wyłącznie w mojej opinii )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś zbliżonego do naszego podwórka , czy pojawiły się kolumny aktywne z podziałami realizowanymi w  technice cyfrowej ( DSP ) ?

 

W poprzednim roku był taki system z kolumn Avantgarde, tylko nie pamiętam jaki klocek DSP był. Grało to bardzo dobrze - jak na kasę za całość, ok 50kzł. Na firmę Avantgarde - przedział cenowy zestawu to hiper hiper low end :wink: . Natomiast według mnie to ciekawa propozycja goniących królika w kategorii 50kzł. Mało miejsca (1klocek, 2 kolumny), możliwość cyfrowej korekcji akustyki, obsługa plików cyfrowych. Praktycznie bez kabli - połączenia coś w podobie WIFI ale jakoś tam zmodyfikowane aby sprostać przesyłom plikówi i coś tam jeszcze.. strasznie mętnie prezenter o tym opowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W poprzednim roku był taki system z kolumn Avantgarde, tylko nie pamiętam jaki klocek DSP był

 

To były Zero 1 .

Aktywne kolumny  z prockiem w środku.Połączenie jednej kolumny z drugą było RJ45 zrobione .

Grały rewelacyjnie.

 

http://highfidelity.pl/@main-1832&lang=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel nie za 5 koła, tylko 5 tys. to dopłata do podstawy za Meridian. W tym aucie nie było nic zgodnego z podstawowymi zasadami CA. Żenada.

Maciek a ja widziałem przy tym Jaguarze gościa który mało się nie spu.....cił z podniecenia jak to gra. Przecież to Jaguar to musi robić grande robotę .

Ja żeby się nie dobijać jeszcze bardziej odsłuchami hotelowymi ,nawet nie zasiadałem za sterami Jagulca . Wyszło mi przynajmniej na zdrowie ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były Zero 1 .

Aktywne kolumny  z prockiem w środku.Połączenie jednej kolumny z drugą było RJ45 zrobione .

Grały rewelacyjnie.

 

http://highfidelity.pl/@main-1832&lang=

 

Też ich słuchaliśmy, jedne z ciekawszych kolumn tamtego roku, przyjemnie się tego słuchało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero 1   - jak na kolumny aktywne

- dynamika ,

-"żywiołowość".

-wysokie tony w miarę

-fajne "walnięcie" na basie

Możliwości podpięcia,   lekkiej konfiguracji ,gabaryty do skali oddanego dzwięku

 

nie podobało mi się kreowanie sceny ,tu mam inne upodobania. 

 

DSC_0069.JPG

 

DSC_0071.JPG

 

 

A to jedne z moich ulubionych  kolumn

 

Gradient Helsinki

Słuchałem ich i  w tym roku  :ok:

 

DSC_0081.JPG

 

DSC_0116.JPG

 

 

Można im zarzucić ze maja taką sobie  górę lub niedobory na basie ale to jak robią spektakl z dzwięku to mnie kładzie na łopatki.

Dzwięk totalnie oderwany ,wszystko dzieje się za nimi aż wychodzi za pomieszczenie i  extra lokalizacja zródeł pozornych .

No lepsze w tym są dla mnie tylko MBL 101E  które słuchałem w 2010r.  ale róznica w cenie między nimi   - masakra.

 

 

Co do reaktywacji Technics to jak dla mnie lipa straszna  modele  reference a grały jak polskie Pylony.

 

DSC_0074.JPG

 

DSC_0069.JPG

 

Powrót Unitry z lampowym Edkiem- no jaj nie urywało 

 

 

DSC_0255.JPG

 

tak samo jak Tonsil 

  

 

DSC_0151.JPG

 

W tym roku produkty Morel-a mnie nie urzekły niestety.

 

DSC_0210.JPG

 

 

 

Za to u Focal-a można było posłuchać niemalże  "prawdziwych" instrumentów .Tylko za tą kasę to można by karnet na orkiestrę  do  domu wykupić na rok albo dłużej .

 

DSC_0010.JPG

 

 

Kolumny za   6,5 k  pln.

 

DSC_0021.JPG

 

Na tweterze  od SB Acoustics  SB29RDNC-C000-4 za    200 pln 

 

DSC_0025.JPG

 

 

Taki "boombox" od naim-a który dziwnie dobrze sobie dawał radę.

 

DSC_0044.JPG

 

 

Toroidy  pl wyskoczyły ze swoimi lampowcami z dobrym efektem.

 

DSC_0198.JPG

 

 

 

Konstrukcje ciekawe  wzorniczo ,niekoniecznie dobrze grające.

 

DSC_0228.JPG

 

 

Super orkiestra

 

DSC_0101.JPG

 

 

Masa  różnej maści  ustroi akustycznych 

 

DSC_0196.JPG

 

DSC_0120.JPG

 

 

 

Masa gramofonów , w niektórych pokojach przez to  nie mogłem swojej płyty cd odsłuchać 

 

DSC_0057.JPG

 

Osobiście odwiedziłem pokój z zaprzyjaznioną  firma robiącą rewelacyjne słuchawki spersonalizowane    LIME EARS   której produkty    dla mnie są lepsze niż nie jednego potentata rynku portable.

 

 

A na deser udało mi się nawiązać znajomość z wspaniałym pasjonatem lamp

Panem Tomkiem Janiszewskim  ( " Cytrone tube dac").

Mega pozytywna osoba o przesympatycznej osobowości i ogromnej  ,ogromnej  wiedzy .

Skończyło się na tym że wylądowaliśmy z kolegą Saltech - em  w    jego aucie na odsłuchu .

 

Pomimo ze szanowny Tomasz nie ma nic wspólnego z car audio i  znanemu nam podejściu do tego tematu .

 

bo ma   jakiegoś zwykłego kenwooda bez czasówek ,

 

DSC_0183.JPG

 

 

pasywkę ,   głośniki   z lat chyba 70

 

 

DSC_0184.JPG

 

  i ciekawy subwofer

 

 

DSC_0180.JPG

 

 

DSC_0182.JPG

 

 

 

To  ogólne zrównoważenie pasm i lekkość przekazu zaskakiwała  a nawet sub się nie ciągnął z tyłu.  Na dodatek   tył  suba "gra" w błotnik.

Ze względu na montaż tweterów w fabryczne miejsca grało to "nisko"jedynie na desce  ale jak na takie "klocki" to szacunek za uzyskany efekt.

 

W rewanżu  udostępniłem lagunkę  do posłuchania . Otrzymałem za to masę podpowiedzi dotyczacych co się podoba a co jest nie do końca naturalne i warto nad tym popracować . 

 

Już zamówiłem do odsłuchów produkt   '' rolnika  lampizatora" .

I po to  ja właśnie    jezdze  na takie imprezy .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-wysokie tony w miarę

 

Dynamika spoko

Bas na fajnym poziomie

Ale wysokie tony w tej kolumnie to była wg mnie porażka - az uszy bolały

Dlatego uwazam, ze kolumna jako całośc była poprostu bardo kiepska

Podobała mi sie całośc koncepcji tej kolumny

Konstrukcje ciekawe  wzorniczo ,niekoniecznie dobrze grające.

 

W tym roku rzeczywiscie niczym nie urzekły

W zeszłym roku grały w duzo większym pokoju co pozwoliło im rozwiązać skrzydła

W zeszłym roku zagrały bardzo ściągającym dźwiękiem

Az chciało sie usiąść i posluchac dłużej

 

A lampa unitry to dokładna kopia lampy produkcji innej firmy

Teraz nie pamiętam jakiej ale moge poszukać

Przebrendowali produkt... szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli -Citrone Tube Dac

 


czyli lampizacja kości i CS4398, tak ??

Nie wiem co gość był w stanie zrobić z aplikacja tej kostki , ale ja jeszcze nie usłyszałem z niej zrównoważonego dźwięku .

Tym bardziej jestem ciekawy Twojej opinii po odsłuchu .

Przy okazji fajna relacja :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i znowu popsuł zabawę :suchy:

 

Tzn ?

Być może właśnie lampa jest sposobem na granie tego DACa i na to szczerze liczę .

Ja raz bez długiego obcowania z tym przetwornikiem użyłem go do wyrobu komercyjnego / czytaj sprzedałem komuś / a potem jednak okazało się , ze realnym boju nie zawsze spełnia pokładane w nim oczekiwania .

Na szczęście gość był z tych normalnych, co rozumiał ., ze czasami trafi sie krok wstecz aby iść do przodu .

Potem był kolejny DAC i o ile mi wiadomo  jeździ z nim po dziś dzień i kolejny na wszelki wypadek , aby mieć luzem pod ręką :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą relacją to tak subiektywnie z mojej strony.

Bo jak co roku się jezdzi to jedynie na "nowe" rzeczy się uwagę kieruje.

 

To co z czego  i jak robi P. Tomasz to w sieci jest troche informacji. Nawet są jakieś tam jego schematy odręcznie narysowane.

Jak bym się na tym choć trochę znał to coś bym napisał.

A tak jak przyjedzie sprzęt to w miarę możliwości osłuchamy w więcej uszu i pewnie 

jakiś słowotok popełnie.No sam jestem mega ciekawy tych jego  lampizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tą relacją to tak subiektywnie z mojej strony.

Bo jak co roku się jezdzi to jedynie na "nowe" rzeczy się uwagę kieruje.

 

To co z czego  i jak robi P. Tomasz to w sieci jest troche informacji. Nawet są jakieś tam jego schematy odręcznie narysowane.

Jak bym się na tym choć trochę znał to coś bym napisał.

A tak jak przyjedzie sprzęt to w miarę możliwości osłuchamy w więcej uszu i pewnie 

jakiś słowotok popełnie.No sam jestem mega ciekawy tych jego  lampizacji.

 

 

Trzy trzy tygodnie minęły , masz juz własne zdanie o graniu tego DACa ?

 

 

wpadnij Roberto do mnie znim to porównamy z moim DAciem :)

 

Udało się porównać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...