Skocz do zawartości

hertz hx300


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jak w końcu ? Nie wykorzystam pelnej mocy suba czy go zjaram ? Bo póki co to slyszalem tylko opinie, że nie wycisne z hertza wszystkiego co się da a to że mi sie zjara to Ty pierwszy powiedziales więc może wypowiedział by się ktoś jeszcze i potwierdził lub zaprzeczył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę inne preferencje ale w tej kategorii cenowej raczej szukał bym em-phasera albo (nie lubianego przez mastah :P ) vibe space2 12... z tym, że do space trzeba by troszkę większej elektrowni ;) Nie wiem czemu ale mam jakąś awersję do hertz'a i wieje mi on troszkę tandetą. Zapewne się mylę i wszystko wynika z mojego uprzedzenia... Za to na znanym portalu masz digital designs 1512 za 500zł i jeśli chodzi o grubą robotę to chyba na niego bym się skusił ;) I blisko masz do osobistego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


że jeśli ustawie kenia na 70-80% to nic sie nie stanie dla suba

 

Fałsz, bo co, sprzedający wie, jakie masz radio, jaki poziom wyjść RCA, jak to zagra na 70-80% ? Skąd on wie, że tak ustawiony Gain będzie OK ? Już Ci mówię o co mi chodzi, jeżeli myślisz, że tylko moc zabija głośniki, to błąd, bo raczej taki 150 Watowy Blaupunkt, tudzież inny słaby wzmacniacz zamęczy głośnik 600 Wat, jak danie takiemu głośnikowi 1 kW. Chodzi mi, że spora część takich słuchaczy nadrabia brak mocy podbiciami i kręceniem Gaina na full, a dlaczego ? A no bo nie buczy wystarczająco. Zniekształcenia na wysokim poziomie są bardzo podstępne, dlatego jak ustawisz poprawnie Gain, będzie OK. Po prostu trzeba słuchać i widzieć co dzieje się z głośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


bo raczej taki 150 Watowy Blaupunkt, tudzież inny słaby wzmacniacz zamęczy głośnik 600 Wat, jak danie takiemu głośnikowi 1 kW

 

Ale wtedy nie tyle zmęczy cewkę co dolny zawias a i to w tym przypadku nie koniecznie, prędzej piec pójdzie z dymem albo po 3 minutach zaświeci magiczna czerwona lampka ;) Ale co prawda to prawda, zawsze lepszy zapas niż niedostatek mocy. 

 

Jeśli chodzi o samo ustawianie gaina to kłaniają się podstawy z listu powitalnego.

 

 

 


jeśli ustawie kenia na 70-80% to nic sie nie stanie

 

A tu chyba ktoś myślał, że kenio ma 0.9kW@4..., ten kenio ogarnął by nawet 2 takie hertze spięte w 2r, co prawda nie dały by z siebie dużo ale by dawało radę. W przypadku jednego też nie ma tragedii, to w końcu 0.35kW@4 a to już powyżej 50% nominalnej na cewce więc chyba starczy do pokonania oporów zawieszeń na tyle żeby nie trzeba było zamęczać podbiciami?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O space 15 już miałeś inne zdanie  :wink2: Choć całkowita masa ruchoma jest tam mniejsza niż w wielu 12"... A że nie lubią katowania to fakt, wszystko wszystkim ale ten koszyczek na którym się wszystko opiera jest jednak troszkę zbyt wiotki :/ Co nie zmienia faktu, że to i tak bardzo przyzwoity sprzęt w dobrej cenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podpinając się pod temat nieco zapytam kolegów, odnośnie napędu na suba - Kenwood kojarzy mi się z fajnym tłustym basem i dlatego poszukuje PS300t lub PS400m na suba ( 250rms). Doradzcie czy wziąc mocniejszego po zmostkowaniu PS300T ( ok 420W) czy może typowe mono PS 400M ( ok 360W) - jakie róznice w brzmieniu tych obydwóch wzmacniaczy względem siebie biorac pod uwagę tylko i wyłącznie jako naped na subwoofer ( typowo głośnik 250-300). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...