Skocz do zawartości

piszczenie w głośnikach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od początku posiadam radyjko seryjne blaupunkt w fiat grande punto z wyprowadzonym rca,wzmacniacz hifonics triton IV jakos tak się to pisze.Okablowanie położone zgodnie ze sztuką i mimo to nie moge sobie poradzić z piskiem.

po włączeniu zapłonu słychać pisk pomogło to ograniczyć połączenie mas radia i wzmacniacza a najlepiej jak zewre mase wzmacniacza z masą kabla sygnałowego..Zauważyłem że piszczy przez około 15 sekund potem słychać jak by sie coś przełączyło w okolicy silnika i pisk ustaje .Ale po uruchomieniu silnika wszystko powraca i nawet wraz ze zwiększającymi obrotam pisk delikatnie rosnie.Dodam ,że jak mase podałem prosto z aku do wzmaka i radia pisk był jeszcze wiekszy.Brak mi pomysłu już bo na wszyskie sposoby to podpinałem.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a najlepiej jak zewre mase wzmacniacza z masą kabla sygnałowego..Zauważyłem że piszczy przez około 15 sekund potem słychać jak by sie coś przełączyło w okolicy silnika i pisk ustaje
Chyba sam sobie odpowiedź dałeś :) Dobre kable to podstawa i tyle. Coś Ci sieje, podmień RCA i zobacz czy coś dało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam sobie odpowiedź dałeś :) Dobre kable to podstawa i tyle. Coś Ci sieje, podmień RCA i zobacz czy coś dało.

kable sygnałowe mam już wyciągnięte z progu i nadal to samo ,może delikatnie mniej kable to hollywood tylko te najtańsze ale zastanawia mnie co to jest ,że po kilkunastu sekundach po włączeniu zapłonu coś słychać jak sie przełączy i pisk ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja słaby ale nawet bez radia piszczy więc radio nic tu nie wnosi przestudiowałem te porady,tylko co to za przekaźnik słychać co sie przełącza  i pisk ustaje, bez zapłonu też  gra czysto jutro zapodam  inne żródło pod wzmak .Jak silnik chodzi to lipa straszna może to wina alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


racja słaby ale nawet bez radia piszczy więc radio nic tu nie wnosi przestudiowałem te porady,tylko co to za przekaźnik słychać co sie przełącza  i pisk ustaje, bez zapłonu też  gra czysto jutro zapodam  inne żródło pod wzmak .Jak silnik chodzi to lipa straszna może to wina alternatora.
 

Jak odlaczysz RCA od radia to normalka, kabel robi za antene i zbiera co popadnie. Jak slaby sygnal po RCA z radia i w dodatku niezbyt dobry kabel sygnalowy to tez bedzie sialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak odlaczysz RCA od radia to normalka, kabel robi za antene i zbiera co popadnie. Jak slaby sygnal po RCA z radia i w dodatku niezbyt dobry kabel sygnalowy to tez bedzie sialo.

 

odpięty  sygnałowy od wzmacniacza tez piszczy byłem teraz i piszczy spod takiej okrągłej kopułki przy silniku i przenosi to na zasilanie słychać tez pracujący alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobny problem z piskami w Vectrze A, tylko że piski dotyczyły CB radia, antena zbierała część zakłóceń więc na testy podłączyłem dodatkową masę do maski. Piski zmalały ale to nie było jeszcze to. Również zakładałem jakieś filtry anty zakłóceniowe na zasilaniu co minimalnie poprawiło. Po kilku miesiącach wymieniłem czujnik halla przewody zapłonowe i alternator dałem do regeneracji bo przestał ładować. Poprawiłem masy w instalacji auta i wszystkie bule, piski, trzaski się skończyły.

Sądzę, że u Ciebie to jest kilka składowych, ale najprawdopodobniej słabej jakości RCA+ słabe masy + zakłócenia z altka = pisk z głośników.

 

 

ps. podmień wzmacniacz na inny bo może on ma problem z masą lub kondensatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem troszkę dzisiaj i już całkiem nie wiem o co chodzi, podłączyłem pod kabel sygnałowy inne źródło sygnału zakłócenia były troszkę inne niż  z radia doszło do tego jeszcze takie pykanie synchroniczne,a następnie powrót do radyjka seryjnego i nagle nic nie słychać żadnych zakłóceń nawet przy uruchomionym silniku gra fajnie o co tu chodzi pewnie jutro jak będe grzebał przy tym to wszystko powróci.Radio posiadało wyjscie rca ale przez kostkę iso tu jest to tylko przylutowane tak zeby nie było tylu łączeń.

 

Amoże takie coś tylko jak to kupić ;)

http://www.aliexpress.com/item/car-DVD-3-colors-optional-piano-black-silver-black-1-4Ghz-CPU-512M-DDR3-support-1TB/1695890137.html

 

http://www.bluepower.se/en/product/audio-video/car-stereo/custom-players/fiat/7-fiat-grande-punto.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wynalazki z linków sobie odpuść. Popraw masy w aucie BIG3 daj inne radio i pozadne kable rca. Może masz rca położone obok głośnikowych lub pod zasilania pompy paliwa, na bank zbiera gdzieś jakaś bzdurę. U mnie w golfowe3 było podobnie jak Pawłem wszystkie masy to problem znikł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable sygnałowe  zamówione obecnie mam holluwood  i jak założyłem zwykłe nie ekranowane za 15 zł to było mnie zakłóceń  ,radio sprawdzone gra ok więc nie bede wymieniał bo blu&me by nie śmigało  myślę ,że z masami jest coś nie tak i być może z instalacją w samochodzie alternator lub jakiś przekaźnik ,chodź teraz nic nie zakłóca i gra fajnie.

poskładam to wszystko to napisze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam podobny problem,Tylko że u mnie piszczy,brzęczy,buczy-nie wiem jak to nazwać już po podłączeniu tylko plus,minus,remonte i jednego głośnika,bez użycia rca.

Wzmacniacz to Emphaser EA2500D. Dwa tygodnie temu wywaliłem suba z bagażnika i tak se podłączony wzmacniacz przez ten czas jezdził.

Dzisiaj przy próbie podłączenia z powrotem mam objawy jak wyżej. Dodam że wzmacniacz gra,ale tak na 30% swojej mocy.

Mo ktoś w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...