Skocz do zawartości

podłączenie wzmaka pod wzmaka, czy tak sie da ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu nowy na forum, to mój pierwszy post no i oczywiście używałem opcji "szukaj" ale nic nie znalazłem niestety. Otóż problem tkwi w tym iż, do seryjnego nagłośnienia harman/kardon chciałbym dorzucić jakąś (jeszcze nie wiem jaką) skrzynie basową gdyż h/k owszem ładnie gra ale za mało bassu jak dla mnie ;) No i oczywiście radio będę zmieniał na Alpine CDE-180RM (jak by ktoś mógłby się podzielić opinią na temat tego radia to było by super) ale pytanie brzmi jak dołączyć do tego jeszcze skrzynie basową nie ruszając w ogóle nagłośnienia h/k ? Myślałem, że może do tego wzmacniacza harmana, który teraz jest podłączyć drugi a do tego drugiego skrzynkę ale to tylko moje fantazje i czy to jest możliwe to nie mam pojęcia :D Tak więc prosił bym bardzo o pomoc bo albo słabo szukam albo nie ma tego w necie jak to zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli chodzi o podłączenie wzmacniacza pod inny wzmacniacz to nie ma problemu, jeśli tylko Twój wzmacniacz ma wyjście rca. remote można podciągnąć też do drugiego wzmaka spokojnie :) jakieś rozdzielenie zasilania i można podłączać jakiś sub :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy piec podłączysz pod:

 

SzpaaQ, dnia 18 Paź 2014 - 19:00, napisał:

No i oczywiście radio będę zmieniał na Alpine CDE-180RM

 

no ja wiem wiem, że tak można tylko, że wtedy trzeba kable ciągnąć przez całą furę a tego bym chciał uniknąć bo ten mój wzmak h/k powinien gdzieś z tyłu auta być i nie trzeba już się tyle bawić ;p

 

Tylko nie wiem jak na wymianę radia wzmacniacz HK z serii zareaguje

 

 

a może zareagować źle ?

 

Sądze że najlepiej będzie jak w google wpiszesz słowo klucz- Paweł Chrzęst - i lepiej w swoim rejonie trafić byś nie mógł.

 

Dzięki za polecenie dobrego fachowca ale wolałbym to zrobić sam, nawet jeśli bym miał coś popsuć za pierwszym razem :D

 

Witam. Jeżeli chodzi o podłączenie wzmacniacza pod inny wzmacniacz to nie ma problemu, jeśli tylko Twój wzmacniacz ma wyjście rca. remote można podciągnąć też do drugiego wzmaka spokojnie jakieś rozdzielenie zasilania i można podłączać jakiś sub

 

rca raczej nie ma, remote remote hmm nie wiem co to :D ogólnie to z tego co znalazłem w necie to wyjścia tak wyglądają: http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/46/24/92/95/4624929594_1 da sie coś z nich wyciągnąć ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nawet jeśli bym miał coś popsuć za pierwszym razem :D

 

Dość ryzykowne posunięcie... ale wolnoć xxxx w swoim aucie...

 

szczególnie że upalenie , kombinacja , i ew. straty , pomijam fakt ew. rozczarowania, będą kosztować więcej jak pozorna oszczędność DIY, aletak jak pisałem powyżej.

 

 

 


remote hmm nie wiem co to :D

 

a to stwierdzenie tylko mnie w moim przekonaniu upewniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzpaaQ, dnia 18 Paź 2014 - 19:29, napisał:

 

nawet jeśli bym miał coś popsuć za pierwszym razem

 

Dość ryzykowne posunięcie... ale wolnoć xxxx w swoim aucie...

 

szczególnie że upalenie , kombinacja , i ew. straty , pomijam fakt ew. rozczarowania, będą kosztować więcej jak pozorna oszczędność DIY, aletak jak pisałem powyżej.

 

SzpaaQ, dnia 18 Paź 2014 - 19:29, napisał:

 

remote hmm nie wiem co to

 

a to stwierdzenie tylko mnie w moim przekonaniu upewniło.

 

Truudno, wolę zapłacić za swoje błędy i się czegoś nauczyć niż zapłacić dla kogoś kto mi to ogarnie i dalej nie wiedzieć nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia.

 

Nie sądze abyś tu otrzymał info od tak sobie, Ci co wiedzą - to przeważnie montażyści, tak więc zachowają info dla siebie, znajdzie się kilku podpuszczaczy którzy gdzieś coś wyczytali i będą się próbowali wykazać (choć nadal detali instalacji brak), tak więc kombinuj . masz 50% szans, albo się uda albo nie - prosta zasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę cięcia i lutowania i wszystko się da niezależnie od tego czy to HK w becie czy Boziak w audi albo RF w micku... ogólna zasada działania jest dokładnie taka sama jak w budowanych systemach tylko inaczej rozwiązana jest strona sygnałowa, ale nie stwarza to też żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że kolega to ogarnie ale że się da. Mi przepięcie np Bose w audi do customa zajmuje jakąś godzinkę... ale trzeba wiedzieć co jak i gdzie. Dla przykładu w A4 jest to kwestia jednej kostki mini iso na której idzie rem i sygnały F i R... wystarczy dorobić przejściówkę mini iso/RCA + rem albo odciąć kostkę i zalutować rca... jak w nowym radyjku nie ma rca to dodatkowo reduktory sygnałów i wszystko gra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee no, jak przy tym trzeba ciąć, lutować itd. to jednak już za duży hardcore jak dla mnie bo myslalem ze to moze byc kwestia jakiejś przejściówki czy coś, i w tym momencie zwracam honor Panu tbrek i jednak zawitam do Pana Pawła i jak zrobi to w dobrej walucie to oddam to w jego ręce. Ale jeśli nie chciał bym w ogóle nie ruszać tego wzmaka tylko puscić kable od radia przez całą fure to oczywiście tak można zrobić jaknajbardziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zostało napisane, przy małej kombinacji z kostki ori możesz wyciągnąć co trzeba :D ale równie dobrze możesz pociągnąć rca + rem (takie sterowanie, wzbudzenie wzmacniacza, by nie był włączony gdy radio jest off) przez auto i jeśli masz z tyłu aku (tak jest w przypadku mojej e36) to już nie trzeba ciągnąć zasilania, a jeśli masz aku z przodu to masz peszka i trzeba pociągnąć też zasilanie przez auto...

 

Tylko też jest jeden problem, jak jest ori radio to raczej nie ma wyjścia rca :D i tu znów jest rzeźba :P jak pisał wcześniej kolega Demondemidi nie ma rca to reduktory (konwertery) sygnału lub wpinać się w przedwzmacniacz w radiu :D ale to chyba już wyższa szkoła jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest system (HK, Bose czy jakikolwiek inny) to line out z radia musi być. Kwestia jest taka, że line out nie jest rozwiązywane tylko poprzez rca, wielu producentów (np blaupunkt czy vdo) rozwiązuje tę kwestię właśnie przez gniazdo mini iso. Przeważnie tak jest właśnie przy systemach fabrycznych (choć nie zawsze). Problemy są dopiero jak chce się zostawić ori jednostkę a rozbudować audio (tam gdzie nie było systemu), bo np wiele jednostek fabrycznych w miejscu line out na mini iso ma np sterowanie z kiery czy wyświetlacz oraz połączenie z magistralą CAN. Ale i to nie sprawia większych problemów... po prostu trzeba wiedzieć gdzie ręce włożyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAN w punto2 przerabiałem :D i jest tam też ori sub, dla mnie nie byłoby problemu zrobić coś w przypadku kolegi. Tylko czy kolega sobie poradzi... najlepiej niech się uda do kogoś kto ma choćby minimalne pojęcie co jest potrzebne i czego gdzie szukać :D lub przynajmniej wie czego jak szukać :D Do autora, daj znać jak już coś ruszysz w temacie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak jak zostało napisane, przy małej kombinacji z kostki ori możesz wyciągnąć co trzeba ale równie dobrze możesz pociągnąć rca + rem (takie sterowanie, wzbudzenie wzmacniacza, by nie był włączony gdy radio jest off) przez auto i jeśli masz z tyłu aku (tak jest w przypadku mojej e36) to już nie trzeba ciągnąć zasilania, a jeśli masz aku z przodu to masz peszka i trzeba pociągnąć też zasilanie przez auto...
 
Tylko też jest jeden problem, jak jest ori radio to raczej nie ma wyjścia rca i tu znów jest rzeźba jak pisał wcześniej kolega Demondemidi nie ma rca to reduktory (konwertery) sygnału lub wpinać się w przedwzmacniacz w radiu ale to chyba już wyższa szkoła jazdy.

 

Czyli tak:

a) Dać komuś ogarniętemu w temacie, żeby wyciagnal mi co trzeba z tej ori kostki przy wzmaku harmana

b) Podpiąć się pod radio np. takim czymś: http://allegro.pl/przylacze-kabel-przewod-do-wzmacniacza-ze-sterow-i4624210576.html i ciągnąć to przez całe auto aż do wzmaka

 

Dobrze zrozumiałem ? :D A no i radio będzie na dniach Alpine CDE 180RM więc z wyjściem rca nie będzie problemów i aku też całe szczęście mam z tyłu :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...