Skocz do zawartości

Car Audio Laguna II Grandtour


blazejk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zobaczymy co będzie, mam nadzieje że w końcu uda mi się dotrzeć na spot i wytkniecie mi moje błędy.

 

A wtedy będę wiedział co i gdzie poprawić w moim skromnym CA.


 

 


Spróbuj woofery od dołu 63 Hz -12db, suba ok 50 Hz również -12db

 

Ustawiłem dzisiaj i jest lepiej - powiedziałbym dużo lepiej :)

 

Jeszcze tylko muszę poustawiać poziom sub'a i chyba będzie ok.

 

Dzięki za pomoc.

 

 

 


OT, możesz nie wklejać tak dużych zdjęć OT

 

Postaram się zmniejszać rozmiar zdjęć bo w większości przypadków wrzucam bezpośrednio z kalkulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tudzież korekcja fazy może pomóc.

Korektę fazy już zrobiłem - pomogła ona + twoja propozycja filtrów

 

 

 

co takiego? (sry za OT )

 

Telefon komórkowy

 

 

Pisałeś ze masz DTA w innym temacie - przenieś tą opcją bass na deskę

Przy odsłuchu nie powinieneś czuć ze sub jest z tylu

Pozwodzenie!

 

 

Mam zamiar również tym się pobawić - ale to będzie pierwszy raz, i jak to mówią może boleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hello .

Cosmic Gates - starzy wyjadacze,klasyka gatunku.

 

Wysokie nie są "kujące" ale jest ich za dużo  i brak im klarowności, przy większej ilości  dzwięków zaczynają robić "jazgot"

Tak jak np przy 1: 30 - 1:37- zaczyna wszystko brzmieć  " płasko ",nachalnie  - no chyba że to słaba mp3 .

 

Próbuj  , trenuj a na pewno to zaowocuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

what-the-fuck-is-this.jpg

 

 

 

 

 

P.S. Słyszę pick +3,8db na 2769hz

 

ja zrobiłem właśnie pomiary i wyszło że jednak tylko +2,3db :) ale niepokojący jest bałagan na drugim planie  w prawej pozycji aa  i jeszcze ta spinka w bagażniku powinna byc czymś owinięta bo sub nią rusza

 

porady żeby to poprawić: nie ma co wrzucać takich filmików ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello .

Cosmic Gates - starzy wyjadacze,klasyka gatunku.

 

Wysokie nie są "kujące" ale jest ich za dużo i brak im klarowności, przy większej ilości dzwięków zaczynają robić "jazgot"

Tak jak np przy 1: 30 - 1:37- zaczyna wszystko brzmieć " płasko ",nachalnie - no chyba że to słaba mp3 .

 

Próbuj , trenuj a na pewno to zaowocuje .

Szanuje Cię ale czy ty to poważnie pisałeś? :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Próbuj  , trenuj a na pewno to zaowocuje

 

Próbuje cały czas, zobaczymy co dzisiejszy dzień przyniesie ;)


Chciałbym podziękować Morfi'emu oraz Ufik'owi za poświęcony dzisiaj czas, miło było posłuchać ich systemów a także "otworzyli" mi oczy i uszy na dużo spraw. W najbliższym czasie postatam się coś pozmieniać ale zobaczymy na co pozwoli mi czas. Jeszcze raz dziękuję za dzisiejszego micro spota :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Cieszę się niezmiernie że trafiłeś na pomoc tych kolegów  i teraz  już  wiesz a raczej usłyszałeś o co kaman w temacie.

"Nie od razu Rzym zbudowano " i system tworzy się często w bólach .

Ale tej frajdy z jego rozwoju się nie da opisać i nikt Ci tego nie odbierze.

Działaj bo warto. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na starcie pomylone kanały lewy z prawym(pierwszy utwór jaki Morfi wrzucił :D)potem pobawił sie korektorem ale tw i tak sypał, ja ogarnąłem zmiany w cieciu suba i woofera od dołu,(reszta na fabrycznej zwrotce) czasówki na tyle ile pozwalały możliwość(chyba coś z fazami nie halo) i od razu lepiej, ale roboty jeszcze bardzo dużo, wiadomo jak to na początku. Na naszych autach wytłumaczone co jak gdzie i kiedy, więc teraz dłubać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko ma potencjał, czuć przestrzeń, woofer fajny, gorzej z sypiącym ssssssssssssssssssssssss tweeterem. Myślałem, że będzie gorzej, a tu woofer kopie, jakieś tam zgranie tego wszystkiego jest. Tak, pomylone były strony - lewy z prawym, jednak szybko ogarnięte.

 

Zawsze, wsiadając do nieznanego mi auta, staram się wrzucić płytkę left channel/right channel oraz szum. Po zmianie stron, trzeba było od razu wyłączyć początkowo ustawione czasy bo się tego słuchać nie dało - taki był bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...