Skocz do zawartości

Schemat podłaczenia przednich drzwi który wybrać


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem sobie dzisiaj radyjko Pioneer avic-f30bt chciałbym rozpocząć składanie mojego CA od podłączenia przednich drzwi pod dobry wzmak w planach Glow4075 od uzytkownika bajer81 dostałem dwie rozpiski podłączenia pytanie polega na tym którą lepiej wybrać zestaw w drzwiach to 3-way MB quart qm200 opcja pierwsza podłączenie przez mostek do zwrotki i po kolei do głośników opcja druga podłączenie tweetera i sredniotonowego pod zwrotke na jednym kanale i woofery na drugim kanale poprzez osobne podłączenie i odcięcie na niskie tony sam nie wiem co lepiej zadziała..

post-15693-0-17600100-1413225344_thumb.jpg

post-15693-0-52215700-1413225369_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sposób 1 i 2 i sam się przekonaj.
Sposób nr 2 niesie za sobą dodatkową korzyść - możesz sobie korygować np poziomy, korekcje czasowe, cięcia itp niezależnie dla sekcji wf i oddzielnie dla sekcji mid/tw... poza tym jak już chcesz koniecznie podłączyć całą stronę pod 1 kanał to zamień tego 4ch na 2ch...
Ja bym podłączył jak na drugim rysunku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym ostrożny z 2 sposobem. Glow nie ma pełnej zwrotki, a nie wiadomo jak pocięty jest średniak, może być dziura w paśmie.

 

Tam jest stożek w tym zestawie na średnicy.

 

Zapewniam Cię, że zakres regulacji filtrów Glowa wystarczy do prawidłowego przycięcia woofera.

 

 

@Mirek010

 

 

Druga opcja, woofer od góry na 200-250 i na początek będzie ok.

W przyszłości myśl o rozbudowie systemu o procek i będzie tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też pisałem o podłączaniu bez kombinacji na początku.

Nie liczyłbym na to, że woofer będzie od góry cięty mocniej, niż 1 rzędem, ale nie zaszkodzi to sprawdzić.

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie całość podłączona jednak po właczeniu świateł a aucie słychac zakłócenia na tweeterach kabel sygnalowy idzie lewym progiem obok przekaźników które mam pod kierownicą jest tam cały panel z kilkoma przekaźnikami a kabelki idą tuż obok czy to one powodują takie brzęczenie? ekran w kablu mam polutowany do masy od strony radia więc co moze być nie tak? całość gra bardzo fajnie efekt mnie bardzo zadowala tylko to felerne brzęczenie :wsciekly:


do tego zrobiłem mały test poprostu odłączyłem rca od wzmaka i włączyłem radio następnie włączyłem światła i cisza wiec coś ma wpływ na sygnał i wprowadza zakłócenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...