Skocz do zawartości

instalacja routera TP-LINK


Grzegorz.D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj kupiłem router w/w firmy model to  TL-WR720N no i jest problem bo nie potrafię go zainstalować,nie bardzo wiem co jest nie halo, więc prosze was o pomoc i cierpliwość bo jestem laikiem w tym temacie. Poniżej dodaje screen z trzema obrazami 1-to problem, 2 i 3 ustawienia z komputera

post-12739-0-15862600-1413103513_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn z neti?

Nie znam się zabardzo ale ostatnio instalowałem tp linka i internet mi chodzi:)

Konfigurowałem go następiująco:

 

 

 

Enkapsulacja - PPPoA VC-Mux

VPI - 0

VCI - 35

 

T ochyba było wszystko

 

A kabelek z telefonu podpinałem pod gniazdo ADSL

 

Jak nie dajesz rady to dzwoń do działu pomocy netii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Grzegorz ma router od netii + w/w Tp-linka więc twoje ustawienia nie przejdą. A netia prawdopodobnie mu nie pomoże bo ich router działa i wszystko jest ok, a dalej musi martwić się sam. 

 

Ustawienia które widać na ostatnim screenie są poprawne i net już powinien śmigać. Istnieje możliwość że netia na swoim routerze wprowadziła jeszcze filtrowanie MAC, ale wtedy też da radę zrobić żeby działało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloguj się na router i ustawiaj. Musisz mieć login i hasło do logowania się do neti jeśli nie masz musisz dzwonić do neti na pomoc techniczną a potrzebne dane prześlą ci sms. Masz w tymrouterze coś takiego jak szybki start? jeśli tak to skorzystaj z tej opcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ten modem z netii? może on nie ma włączonego dhcp i po prostu nie chce dać adresu nowemu urządzeniu. Może warto spróbować dać adres na sztywno? Nie wiesz może jakim sposobem modem łącz się z netem? adsl? tam jest ta mniejsza rj'tka? Wygląda jakby nie chciał mu dać adresu. Podłącz stary modem do kompa gdzie net wcześniej działał sprawdź w cmd adresy i takie ustaw na routerze i podepnij go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

A przypadkiem nie potrzebujesz  modem- router-a ?

Bo ten  TL-WR720N to tylko router.

Kabel to lan  (rj 45)   czy tylko telefoniczny wchodzi do mieszkania ?

 wczesniej miałem d-linka i wszystko działało ale że się zepsuł  kupiłem TP-Linka

nie znam się na tych kablach bo jak już pisałem wcześniej dla mnie komputer to czarna magia ale.....

kabel który wchodzi mi do mieszkania wpinam bez zadnych problemów do laptopa i net hula, na d-linku który miałem wcześniej też wszystko działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...