Skocz do zawartości

Jak podłączyć na BALANCED PS907 z Xtant x604?


Janek_Mundek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc - szukałem na forum i nie znalazłem jakiegoś łopatologicznego wyjaśnienia jak to podłączyć.... 

 

Radio Kenowwd PS907,

Wzmacniacz Xtant x604

Moje wątpliwości są takie:

 

1) czy kable podłączyć tak jak na rysunku?

post-2317-0-48593900-1412261438_thumb.jpg

 

2) czy kable do podłączenia to zwykłe RCA mogą być? jak czytałem różne wątki to całkiem się zakręciłem co to ma być....

 

3) Jak na radiu będę miał 8V Balanced ustawione to na wzmacniaczu ustawić:

Channel Input Mode: 4

Front Balanced line Input: ENABLE 

Rear Balanced line Input: ENABLE

Front Input Gain: -10 (-10 dB= 3V - 8V)

Rear Input Gain: -10 (-10 dB= 3V - 8V)

 

Czy to wszystko i będzie śmigać czy coś jeszcze zapomniałem?

 

Manuale:

(do xtanta od 604x a mam x604 - ale jak czytałem to chyba to samo)

604xIns.pdf

PS907.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego jest Ci to potrzebne ?

 

Tak myślałem że skoro i radio i wzmacniacz ma taką funkcjonalność to czemu by nie skorzystać....

czy dobrze odczytuje że czy normalnie czy przez balanced podłączę różnicy nie będzie?

 

 

Nie wiem jak to podłączyć pod xtanta ale, zeby uzyskać sygnał zbalansowany musisz miec po 3 przewody na kanal.

Zobacz z lewej strony na tabelke na twoim rysunku

ten 3ci kabel to jak czytam monatural (mono) - to chyba tego mi nie potrzeba podłączać..... mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Poszukaj o różnicach sygnału symetrycznego i niesymetrycznego.

Poczytałem i wygląda na to że symetryczne połączenie przy długości kabla 5m wydaje się dobrą alternatywą... Chciałbym tak czy owak spróbować więc będę wdzięczny za podpowiedź czy podłączenie jak opisałem w pierwszym poście będzie prawidłowe.

przepraszam za to "zbalansowany" - po prostu niewiedza + kopiowanie z instrukcji nazewnictwa spolszczając po drodze.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłeś tu?

 

Nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale w przypadku Twoich sprzętów wygląda to tak, jakbyś w sumie mógł podłączyć 2 kanały symetryczne przy użyciu 4 kanałów niesymetrycznych. Dwa przewody sygnałowe idą tymi dwoma plusami od RCA, a masa w symetrycznym to i tak dalej masa. Kwestia tylko, czy podłączać masę RCA w przewodach od strony wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za film - dużo zrozumiałem.

Według mnie tutaj sytuacja wygląda następująco:

- cold (-) wysyłany przez Front Left/Right na żyle sygnałowej,

- hot (+) wysyłany jest przez Rear Left/Right na żyle sygnałowej,

- Ground - tam gdzie masa/oplot na każdym RCA

Czyli jak podepnę kable sygnałowe tak jak przy połączeniu standardowym niesymetrycznym powinno działać przy założeniu że na wzmacniaczu cold (-) jest na Front a hot (+) na Rear tak samo jak na radiu.

Mam racje? czy herezja.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale w przypadku Twoich sprzętów wygląda to tak, jakbyś w sumie mógł podłączyć 2 kanały symetryczne przy użyciu 4 kanałów niesymetrycznych. Dwa przewody sygnałowe idą tymi dwoma plusami od RCA, a masa w symetrycznym to i tak dalej masa. Kwestia tylko, czy podłączać masę RCA w przewodach od strony wzmacniacza.

 

Raczej nie o to tu biega .

Tego rodzaju aplikację wzmacniacza stosowalem ponad 10 lat temu w pierwszej odsłonie Audi , na Helixie 400.

Na tym wzmacniaczu ( podobnie jak 99% innych współczesnych wzmacniaczy ) nie da sie tego zrobić bez przeróbek , bo jeden z kanałów ma negację sygnału w stosunku do drugiego, skoro są mostkowalne.

Dalej twierdze , ze ilośc problemów przerasta ew korzyści , ale jest to jak najbardziej wykonalne z tym X-tantem.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Wejście symetryczne w X-tancie jest realizowane na złaczu RCA , przy czym środek to polaryzacja ( + ) a na obwodzie ( - ) . Transmisja symetryczna jest możliwa dla kazdego z 4 kanałów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście symetryczne w X-tancie jest realizowane na złaczu RCA , przy czym środek to polaryzacja ( + ) a na obwodzie ( - ) . Transmisja symetryczna jest możliwa dla kazdego z 4 kanałów .

 

 

Z tego co zrozumiałem to podłączyć muszę tak jak na rysunku i dodatkowo ustawić "Channel Input Mode: 2" żeby mieć wyjście na 4 głośniki?

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście symetryczne w X-tancie jest realizowane na złaczu RCA , przy czym środek to polaryzacja ( + ) a na obwodzie ( - ) . Transmisja symetryczna jest możliwa dla kazdego z 4 kanałów .

 

 

Z tego co zrozumiałem to podłączyć muszę tak jak na rysunku i dodatkowo ustawić "Channel Input Mode: 2" żeby mieć wyjście na 4 głośniki?

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytasz co sie pisze

Czytam, czasem nawet po kilka razy - ale może nie rozumiem.....

 

 

 

Wejście symetryczne w X-tancie jest realizowane na złaczu RCA , przy czym środek to polaryzacja ( + ) a na obwodzie ( - ) . Transmisja symetryczna jest możliwa dla kazdego z 4 kanałów .

 

Z tego właśnie wysnułem że biorąc "+" z sygnału radia w RCA Prawy/Tył i "-" z RCA radia Prawy/Przód podłączając we wzmacniaczu w RCA "+" jako sygnał  "-" jako masa w kanale przykładowo Prawy/Przód - będzie działał prawidłowo symetrycznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

           Ciężki tamat. Przerabiam to samo z tym, że próbuję dowiedzieć się jak podłączyć Pioneera P88 rs2 z u-dimensionem proX 840.4. Obecnie mam spięte kablem sygnałowym kierunkowym ale wszędzie pisze, ze wzmacniacz ma wejścia balansowane (róznicowe) RCA i ciekawi mnie również ta opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ciężki tamat. Przerabiam to samo z tym, że próbuję dowiedzieć się jak podłączyć Pioneera P88 rs2 z u-dimensionem proX 840.4. Obecnie mam spięte kablem sygnałowym kierunkowym ale wszędzie pisze, ze wzmacniacz ma wejścia balansowane (róznicowe) RCA i ciekawi mnie również ta opcja.

 

Takie wejście ma połowa obecnie produkowanych wzmacniaczy , co wcale nie znaczy , ze może przyjąć sygnał zbalansowany.

Podłącz to zwykłymi RCA odpowiedniej jakości, a zastanawiaj się nad rzeczami które mają realny wpływ na dźwięk w Twoim systemie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wejście ma połowa obecnie produkowanych wzmacniaczy , co wcale nie znaczy , ze może przyjąć sygnał zbalansowany.

Podłącz to zwykłymi RCA odpowiedniej jakości, a zastanawiaj się nad rzeczami które mają realny wpływ na dźwięk w Twoim systemie .

Wejścia zbalansowane, które nie przyjmuja sygnału zbalansowanego...? Jakaś dziwna ta sprzeczność jak dla mnie. Po prostu uważam, że z jakiegoś powodu producent te wejścia tak nazwał a specyfikacja jednak nie przedstawia jasno jak wykorzystać to zbalansowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wejścia zbalansowane, które nie przyjmuja sygnału zbalansowanego...? Jakaś dziwna ta sprzeczność jak dla mnie. Po prostu uważam, że z jakiegoś powodu producent te wejścia tak nazwał a specyfikacja jednak nie przedstawia jasno jak wykorzystać to zbalansowanie.

 

Z przyjemnością poznam Twoją dogłębną analizę zaistniałej sytuacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością poznam Twoją dogłębną analizę zaistniałej sytuacji .

 

Jeśli chodzi o U-dimension proX 840.4 to udało mi się uzyskać informację

 

W tym wzmacniaczu pierwszy stopień przedwzmacniacza posiada symetryczne

wejścia sygnałowe (ujemne i dodatnie). Sygnał jest więc przesyłany dwoma

wewnętrznymi żyłami przewodu za pośrednictwem standardowych gniazd RCA,

których zewnętrzna część (okówka) nie jest we wzmacniaczu podłączona do masy

wzmacniacza (ani tym samym do ekranu przewodu), jak to najczęściej bywa w

standardowych rozwiązaniach. Czasem niektórzy nazywają to również jako

wejścia "quasi-balansowane".

 

Kabel RCA powinien posiadać dwie wewnętrzne żyły tylko do przesłania

sygnału + może mieć zewnętrzny ekran, który nie uczestniczy w przepływie

sygnału i pełni jedynie rolę ochronną przed zakłóceniami. Od strony wzmacniacza,

ekran kabla powinien być "otwarty", czyli niepodłączony do

zewnętrznej okówki wtyku RCA.

Natomiast od strony źródła sygnału (radio/CD), ekran

powinien być podłączony do zewnętrznej części wtyku, czyli do masy sygnałowej

źródła.

Taką konstrukcję mają np. przewody RCA Hollywood PRO 225 (Level 2) - są

tam dwie wewnętrzne żyły sygnałowe i otaczający je ekran, który jest

podłączony do masy, czyli zewnętrznej okówki wtyku RCA, ale tylko od strony wejścia

sygnału (Radio/CD). Kierunek podłączenia kabla jest wskazywany przez

strzałki na kablu:   Radio >>> Wzmacniacz.

Dzięki temu, przesyłany sygnał audio jest mniej narażony na zakłócenia.

 

Natomiast w standardowych wejściach RCA sygnał jest przesyłany

wewnętrzną

żyłą oraz "umasionym" ekranem (np. jak w ProX 500.24).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to dalej nie jest podanie sygnału zbalansowanego .

Problemem jest/ może być rezystancja/ impedancja pomiędzy wejściem ujemnym a masą wzmacniacza .

Pozostaje tez sprawa podania potencjału masy analogowej dla wzmacniacza , gdy dwa styki RCA są nośnikiem aktywnego sygnału .

Można zgłębiać dalej :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku jest fotka przedstawiająca wejścia sygnału do przedwzmacniacza we wzmakach proX 840 i proX 500.

Ja temat odpuszczam ze względu, że nie jestem elektronikiem i dalsze zagłębianie się w temacie będzie dla mnie i tak czarną magią;)

Ogólnie coś nie coś temat mi rozjaśnił i przekonałem się do tego co napisał nakamichi, że lepiej zająć się rzeczami, które mają bardziej znaczący wpływ na dźwięk.

Idąc tą myślą w najbliższym czasie zabiorę się za porządne zrobienie, a właściwie to poprawę nie do końca dobrze wygłuszonych drzwi w Leonie II.

post-15578-0-60190400-1415206609_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pewnym rozwiązaniem w temacie jest urządzenie o nazwie BALANCED LINE TRANSMITTER

Pozwala ono na zamianę sygnału podanego przewodami RCA na sygnał zbalansowany. Sygnał taki prowadzony jest przewodem zbalansowanym ( w komplecie z transmiterem ) z wtyczką mini DIN - i takie wejście sygnału zbalansowanego ( symetrycznego ) ma wzmacniacz z takim typem wejścia.

 

http://www.caraudio.home.pl/A/fot-0.jpg

 

 

 

 

http://www.caraudio.home.pl/A/fot-1.jpg

 

 

 

 

 

http://www.caraudio.home.pl/A/fot-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...