Skocz do zawartości

klemy do big3


csbiczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bry! Panie i Panowie zapewne wielu z Was ma u siebie zrobione poprawkę instalacji jaką jest big3. Ogólnie temat dla mnie jest jasny i znany ale mam problem z klemami a mianowicie żeby to miało ręce i nogi chciałem użyć kabelków o przekroju 35mm2. Tu pojawia się problem bo większość klem obsługuje 1x53mm i 1x21mm, nie znalazłem nic co by miało 2x53mm czy 2x35mm. Jedyne sensowne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to tradycyjne klemy i kable zarobione na końcu oczkiem i przykręcane do klem. Ewentualnie zakup takich jak te na allegro: 

http://allegro.pl/duza-gold-klema-akumulatora-minus-do-wzmacniacz-i4647178476.html

i rozwiercenie gniazda 21mm2.

 

Pochwalcie się jak to jest zrobione w Waszych autach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3 klemy siedziały luźno na pinie minusowym - Hollywood, Audison i Sinuslive. Na plusie siedziały idealnie. Oczywiście klemy były osobno pod + i -. Rozmiarem otworów tez nie zawsze jest sens się sugerować. Spawarka 35mm2 w tulejce cienkościennej pasowała idealnie w otwór 21mm2 we wszystkich trzech klemach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam. 2 śruby M6 i jedna M8. Są do nich też nakładki plastikowe oraz klemy na minus.

o których nakładkach mówisz? Bo klemy ogólnie swoje zadanie by spełniły idealnie, jedynie kwestia estetyki zostawia ciut do życzenia ale jeśli są na to jakieś nakładki to może to w sumie wyglądać też nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona na plus:

http://allegro.pl/oslona-klemy-plus-plusowej-iveco-daily-fiat-mta-i4601157809.html

 

Osłona na minus:

http://allegro.pl/oslona-klemy-minus-minusowej-iveco-daily-fiat-mta-i4601175602.html

 

Estetyka prądu nie przewodzi.

 

Można kupić też u nich te klemy. W poprzednim samochodzie miałem właśnie taki komplet. Teraz będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie będę ogarnial temat prądu i chyba najsensowniejsza opcja będzie zakup klem co polecił tomomadej i zamiast zakładać jakieś kolektory oczkowe czy Widelkowe lepsze bada końcówki prasowane na kabel takie jak stosuje się w elektryce przy zalaczach do tego lepiej wygląda i jest większy styk połączenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to że jak strzeli mi do łba jakiś szalony pomysł z subem żebym nie musiał tego poprawiać kolejny raz;) Tym bardziej że są to krótkie odcinki tak jak pisałeś to różnice w kosztach są znikome

popieram, bo ja ostatnio ze spawary 35mm też zrobiłem big3 aby nie było jakiś niespodzianek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...