Skocz do zawartości

Opony bieżnikowane, chinskie czy uzywane 4-5mm ?


blackdragon8904
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego...zawieszenie, hamulce, opony kupuje się nowe i to z jak najwyższej półki, co Ci po super radiu, super telefonie czy nie wiem czym jeszcze jak zginiesz i z Tobą Twoi bliscy....wiem bo pracuje w prosektorium i nie jedno widziałem.....nie oszczędzaj na tych rzeczach bo to zwykle się odwdzięczy w najmniej oczekiwanym momencie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

No to nie wiem :(

A i jeszcze pytanko lepiej zalozyc 15 czy 16 tak czy siak musze kupic stal i opony bedzie jakas roznica czy leppiej oszczedzic i kupic 195/65 r15?

 

Jak zdecydowałem się na TS 850 195/65R15 i komplet używanych ori alu 15" AUDI. Za całość zapłaciłem tyle ile zapłaciłbym za komplet Conti w rozmiarze 205/55R16. Według mnie opłaca się, poza tym zawieszenie mniej odczuwa jazdę po "górkach śnieżnych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj w Markach kupiłem TS850 205/55R16. Zobaczymy, jak będą się spisywać.

 

Bardzo dobre opony, ciche i dobre na wode, wedlug testow sa na pierwszym miejscu (test w aktualnym 'Motor'). Uzwam ich od roku i jedyny minus wedlug mnie to troche sa za miekkie i sie klada w zakretach. Wczesniej mialem Dunlop SP Winter Sport M3. Uwazam ze Conti sa troche lepsze (bardziej wszechstronne) od Goodyerow 7 i 8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Felga 16 cali 6.5 szeroka 205/55

 

W tamtym roku szukając opon zimowych, oczywiście inny rozmiar, na stronie Oponeo.pl czytałem artykuł o tym. W Twoim letnim rozmiarze, jeszcze zalecają tą samą szerokość, i tylko jak już jest szersza to możemy, choć nie musimy, zejść o rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz tylko kupiłem używane zimówki Michelin Alpine z bardo dobrym bieżnikiem. Jak je założyłem na drugi sezon i wziąłem kiedyś żony samochód z nowymi dębica frigo to zrozumiałem że moje Michelin są do wyrzucenia.

Od tego czasu nigdy więcej nie kupiłem używanej opony, zwłaszcza na zimę. Po 5-ciu latach od produkcji taka opona nadaje się na śmietnik, nawet gdyby miała bieżnik jak nowa. 

Nie polecam ci, tak samo jak chińszczyzny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj w Markach kupiłem TS850 205/55R16. Zobaczymy, jak będą się spisywać.

Też się na nie czaje, tyle że 195/65r15

Warto? Bo w testach wypadają najlepiej wśród konkurencji, a cenowo nie ma tragedii.

Nawet zastanawiałem się nad Dębicami, bo są nówki komplety po 620 zł, ale chyba warto dopłacić te 150 zł do Conti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mial ktos stycznosc z opona Nokian WRD3 205/55/16? Cena jest atrakcyjna a i w testach otrzymala wysokie noty. 

 

Właśnie się zastanawiam czy D3 czy A3 wybrać - cena ta sama - o A3 mało info w sieci, z kolei D3 dobrze wypada "w testach"  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...